Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Пародонтоз - хвороба, що позбавляє зубів


Пародонтоз - хвороба, що позбавляє зубів

Це дуже поширене стоматологічне захворювання. На нього страждає близько 92-97 відсотків населення у всьому світі. Багато людей навіть не знають, що мають таке захворювання і не звертаються за лікарською допомогою.

А якщо й звертаються, то вже у третій стадії, коли зберегти зуби дуже важко або взагалі неможливо. Пародонтоз може спостерігатися як у людей похилого та зрілого віку, так і в молодих осіб та дітей.

Хворобу можна зупинити, але не позбавитися від неї

Наслідки пародонтозу - повна втрата зубів. Щоб цього не сталося, важливо вчасно звернутися до лікаря.

Захворювання пародонту розвивається поступово, Починається з гінгівіту - запалення ясен, що супроводжується набряком, почервонінням і кровоточивістю.

Потім все закінчується пародонтитом -    третьою клінічною стадією із втратою зубів. Хвороба може розвиватися дуже стрімко. Та найчастіше це повільний процес, який триває роками.

Спочатку в людини з'являється кровоточивість ясен і неприємні відчуття у ротовій порожнині. Хворий не звертає на це уваги, не йде до лікаря і сам нічого не робить для свого лікування. Тому хвороба розвивається і далі. Зазвичай пацієнт звертає увагу на проблему тоді, коли вже з'являється рухомість зубів, гнійні виділення, порушується посмішка, є значні косметичні дефекти. Але ці процеси вже незворотні: іде деструкція (руйнування) кісткової тканини, що утримує зуб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: И глаз не отвести...

Хворобу можна зупинити на певній стадії, але кісткову тканину відновити вже не можна.

Початкова стадія - гінгівіт - зворотна, коли захворювання ще можна вилікувати. При гінгівіті запальні процеси розвиваються лише у слизовій оболонці. Немає деструкції кісткової тканини. Тому важливо звернутися до лікаря саме на цій стадії. При подальшому розвитку хвороби одна проблема поступово породжує іншу і виникає ніби замкнуте коло.

Внаслідок порушення кісткової тканини ясна ніби «сідають», зменшуються, з'являється пародонтальна кишеня, утворюються зубні відкладення, зубний камінь надавлює на ясна і вони ще більше осідають, камінь проникає все глибше і глибше. Мікроорганізми зубного каменю також «допомагають» руйнувати кісткову тканину. Захворювання припиняється тільки тоді, коли в роті вже не залишається ні одного зуба.

Без медичної допомоги боротися із захворюванням пародонту неможливо.

На стадії гінгівіту .фахівці призначають медикаментозне лікування для зняття запалення. Лікування на інших стадіях -комплексне. Може включати, окрім медикаментозної терапії, хірургічне втручання, спеціальні ортопедичні заходи.

Головне завдання лікаря - зупинити процеси розвитку хвороби, зняти всі симптоми. Але відновити цілісність кісткової тканини, якщо вона вже пошкоджена, неможливо. Ця проблема сьогодні не вирішується ніякими способами: ні терапевтичним, ні хірургічним, ні будь-яким іншим. У сучасних вчених є певні напрацювання, та вони тільки на стадії розробки.

Провокатори

Причин пародонтозу дуже багато. Існує близько чотирьохсот теорій виникнення цього захворювання.

Одна з найпоширеніших теорій стверджує, що пародонтоз породжують зубні відкладення та погана гігієна порожнини рота. Інша теорія називає причиною захворювання організму в цілому (серцево-судинна патологія, проблеми зі шлунково-кишковим трактом, нервові та психологічні проблеми та інші).

Вони можуть викликати порушення травлення, обміну речовин, що впливає на розвиток пародонтозу.

Серед поширених причин хвороби також вказують екологічний фактор та шкідливі звички. Не можна виключати і генетичного фактору. Ще одна можлива причина - порушення функції зубо-щелепної системи. Вона полягає у тому, щоб пережовувати їжу. Зуби повинні кусати, жувати, формувати комок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Псоріаз проявляється на шкірі, а приходить зсередини

Сьогодні ми їмо дуже багато перетертого, розрихленого, подрібненого. Зуби не повністю виконують функцію, яку вони мають виконувати. Це викликає порушення процесів обміну, кровозабезпечення, що сприяє розвитку хвороб пародонту. Так цивілізація відіграє з нами злий жарт. Тому дуже корисно ля наших зубів, наприклад, не випити фреш, а похрумтіти свіжим яблуком чи морквою.

Регулярно і правильно чистіть зуби!

Щоб попередити пародонтоз, дуже важливо дотримуватися гігієни порожнини рота: чистити зуби два рази в день після їжі, обирати щітку та зубну пасту індивідуально для вас разом із лікарем, правильно чистити зуби - вимітаючими рухами і не менше трьох хвилин, використовувати зубну нитку, засіб для полоскання порожнини рота.

Необхідно також відмовитися від шкідливих звичок та дотримуватися здорового харчування, у якому буде більше свіжих, натуральних продуктів. Не менш важливо регулярно, раз у півроку, проходити профілактичні огляди у стоматолога. Так лікар може виявити патологію на ранній стадії, коли її процес ще зворотній. Людина буде більш поінформована щодо хвороби і може вчасно її попередити чи помітити.

Які симптоми мають стривожити людину та примусити звернутися до зубного лікаря?

Початковими ознаками хвороби пародонту є кровоточивість ясен (при чищенні зубів, при відкушуванні їжі), наявність зубних відкладень, . що призводять до зміни кольору зубів та дискомфорту в порожнині роту -неприємного запаху, неприємних відчуттів, свербежу тощо.

Якщо ви помітили подібні симптоми у себе, слід звернутися до лікаря. Не потрібно вважати ці ознаки дрібницями, адже вони можуть призвести до серйозних наслідків. На другій стадії зубні відкладення проникають під ясна, змінюється їх колір, часто з'являється чорний обідок біля зуба, є естетичний дефект.

Також виникає рухомість зубів і біль при жуванні жорсткоїїжі. Третя стадія - критична, коли людина не тільки пальцями, а й язиком відчуває рухомість зубів, на сторону з хворими зубами людина не може жувати, є болісність і дискомфорт при жуванні. Ця стадія уже призводить до випадіння зубів.

Джерело: "Просто районка"


Схожі матеріали:

👁 9829
Категорія: Здоров'я
Теги: лікування, пародонтоз, хвороба, Десна, зуби



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg

Скільки разів на день і на тиждень можна...

/_pu/71/52938015.jpg

Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg

Навіщо і як обробляти чорну смородину у ...

/_pu/71/23864444.jpg

Як вибрати БК: рекомендації та поради но...

/_pu/71/10789897.jpg

Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg

Поза пастушки (вершниця), ідеальна для з...

/_pu/71/00600447.jpg

Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Як доглядати за клітором?

/_pu/71/34695125.jpg