Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Як витримка впливає на зображення при фотографуванні


Як витримка впливає на зображення при фотографуванні

Витримка має непрямий зв'язок з рухом. Змінюючи це налаштування можна відобразити дію або зупинити його на зображенні. Витримка використовується як творчий інструмент, який допомагає зафіксувати незабутні моменти, за умови умілого управління цим параметром.

Довгі витримки:

У звичайних умовах зйомки більшість людей здатна досить стабільно утримувати камеру, запобігаючи цим тремтіння камери при витримці 1/60 сек. При використанні підтримки, спираючись на лікті, а також при правильній фіксації деякі здатні робити чіткі знімки навіть на витримках 1/15 сек. Звичайні при використанні витримок довше 1/30 сек. неможливо обійтися без штатива, щоб отримати стабільне зображення.

Короткі витримки:


Короткими витримками вважаються значення від 1/250 сек. і менше. Такі значення цього параметра повністю унеможливлюють тремтіння камери, при цьому будь-який рух може бути зупинений. Для використання коротких витримок часто вимагається, щоб діафрагма об'єктиву була досить широко відрита (діафрагмове число f1.4 - f2.8). Чим ширше здатна відкриватися діафрагма, тим коротше витримки можна використати в умовах низького освітлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Гиперфокальное расстояние

У той час коли довгі витримки дуже чутливі до тремтінь камери, при використанні коротких витримок існує вірогідність не встигнути зафіксувати об'єкт зйомки у той момент, коли він знаходиться в полі огляду об'єктиву із-за повільної реакції фотографа. Для вирішення цієї проблеми застосовується техніка, при якій одним оком треба дивитися у видошукач, а іншим - на те, що відбувається навкруги.

Око, що дивиться у видошукач, бачить поле огляду об'єктиву, у той час коли інше око забезпечує бачення області за межами об'єктиву, необхідне для того, щоб зробити фото в потрібний час.

Напрям руху :





Короткі витримки потрібні для того, щоб "заморозити" швидкі рухи, такі як колеса, що обертаються, об'єкти, що падають, птахи у польоті та ін. Витримка, необхідна для того, щоб зафіксувати рух, залежить від напряму, в якому рухається об'єкт зйомки по відношенню до камери.

Об'єкт зйомки, що рухається в поперечному напрямі по зоні кадру, вимагає коротші витримки, ніж об'єкт, що рухається під кутом по області кадру. Наприклад, якщо витримка 1/1000 сек. здатна "заморозити" об'єкт зйомки, що рухається перпендикулярно по кадру, витримки 1/350 сек. достатні для того, щоб зафіксувати об'єкт, що рухається під кутом по області кадру.

Вплив напряму руху на витримку проілюстрований за допомогою нижчеприведених прикладів. Автомобіль, що проходить, фотографувався з приблизно однакової відстані і при однакових витримках.

Похилий рух:





Перпендикулярний рух:





Зверніть увагу, що колеса автомобіля знаходяться в зупиненому стані на витримці 1/350 сек. при напрямі об'єкту зйомки під кутом (1), але при перпендикулярному його русі відносно камери - помітний рух коліс (3). Аналогічно при витримці 1/45 сек. автомобіль виглядає менше розмитим на знімку, зробленому під кутом до об'єкту зйомки (2), чим на передостанньому зображенні (4).

На останньому знімку (5) той же об'єкт зйомки сфотографований на коротшій витримці, при цьому колеса автомобіля знаходяться в повністю "замороженому" стані.




Панорамування

Панорамування - це техніка зйомки, при якій фотограф повинен стежити за об'єктом зйомки, утримуючи камеру постійно спрямованої на нього і повертаючи зап'ясток по напряму руху об'єкту зйомки.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Как правильно держать фотокамеру

Панорамування дозволяє створити чіткий об'єкт зйомки на розмитому задньому плані, створюючи ефект виділення. Ця техніка часто використовується в автомобільних брошурах, надаючи фотозображенням почуття швидкості, потужності і хвилювання.





Стеження або випередження

Стеження і випередження є технікою зйомки, подібною до панорамування, оскільки вони сприяють розмиттю заднього плану, при цьому об'єкт зйомки залишається чітким.

На прикладі поруч об'єкт зйомки переслідується фотографом в автомобілі позаду. Нерухомі дерева виглядають розмитими із-за руху, але автомобіль при цьому - досить чіткий на знімку.





Витримка, необхідна для звичайних об'єктів зйомки

Собаку, що біжить, особливо коли вона рухається на камеру, можна сфотографувати на довшій витримці, наприклад, 1/350 сек. Але для гарантії, що усі рухи будуть зупинені, краще використати витримку 1/1000 сек.

В цілому при зйомці тварин, що рухаються, рекомендується використати найбільш коротку витримку, при цьому треба уважно стежити за об'єктом зйомки, це допоможе правильно скомпоновать кадр.




Як і для того, щоб зупинити на знімку рух пропелерів літака, що пролітає над головою, потрібна витримка 1/1000 сек. або коротше, так і при зйомці птаха у польоті.






Контролюючи рух

Для багатьох об'єктів зйомки знімок можна зробити вдалішим, якщо упіймати момент між зупинкою руху і почуттям руху.

У прикладі справа використовувалася витримка 1/250 сек. Такої витримки достатні для того, щоб "заморозити" рух води біля качки, її тулуба і голови, при цьому махаючі крила вийшли розмитими, надавши знімку почуття активності птаха.





Зйомка води


Знімки з водою представляють окрему проблему. Наочним прикладом служить фонтан на зображеннях нижче. Щоб зупинити потік води, часто потрібно широку діафрагму і дуже коротку витримку. Недоліком такої зйомки є невелика глибина різкості і те, що велика частина фонтану може опинитися не у фокусі.

На нижчеприведених прикладах, зображення були скадрированы так, щоб підкреслити отриманий ефект. На знімку ліворуч використовувалася коротка витримка для зупинки руху води. Для зображення справа використовувалися невеликий отвір діафрагми і довга витримка, що забезпечило кращу глибину різкості і отримання чіткішого краю задньої стінки.














Завершальне слово

При зйомці швидко об'єктів, що рухаються, простіше використати об'єктив або положення зума з широким полем огляду, чим телефото позицію. Широке поле огляду дозволяє захопити велику область кадру для об'єкту зйомки і, як результат, дає більше часу, щоб зробити знімок. Потім за допомогою кадрування знімка можна добитися бажаних пропорцій.

Щоб навчитися домагатися певного ефекту за допомогою різних витримок, потрібна практика, але все таки це дуже захоплююче заняття. При використанні цифрової фотокамери результат можна оцінити миттєво і легко скоректувати параметри до отримання бажаного результату.


Схожі матеріали:

👁 3034
Категорія: Фотографія



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Названо найкращі продукти для профілакти...

/_pu/71/42441262.jpg

Топ-3 продуктів для сну

/_pu/70/61734948.jpg

Играйте с умом: стратегии и советы для у...

/_pu/71/25375051.jpg

Дизайнерский ремонт: как создать идеальн...

/_pu/71/73802872.jpg

Лучшие советы по выбору идеального путеш...

/_pu/70/16540382.jpg

Чи правда, що не можна пити воду після п...

/_pu/71/80081172.jpg

Хто більше переживає після сварки – чоло...

/_pu/71/20854178.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Гортензія восени – різати чи ні

/_pu/71/65163780.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Вибір аутсайдерів тижня 7 НФЛ: хто розла...

/_pu/71/89334762.jpg