Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Сонячний удар: як надати першу допомогу


Сонячний удар: як надати першу допомогу

Незважаючи на позитивну дію сонячних променів на організм, небезпека, якої ми зазнаємо тривалий час перебуваючи на сонці, дуже велика.

При перегріві голови в результаті впливу прямих променів сонця виникає сонячний удар. Давай розберемося, як надати першу допомогу потерпілому до приїзду швидкої.

Для сонячного удару характерні втрата свідомості, почервоніння шкірних покривів, посилене потовиділення, слабкість, головний біль, нудота, блювота, підвищення температури тіла, прискорене дихання і пульс, відчуття оглушення. У деяких випадках бувають судоми.
 
Так, найважливіше - перенести постраждалого в затінок, покласти на спину, звільнити від одягу, забезпечити йому повний спокій і достатній доступ свіжого повітря. Слід обмахувати потерпілого рушником, газетою, змочити йому обличчя і тіло холодною водою, можна прикласти міхур з льодом, покласти холодний компрес на магістральні судини (пахові, підколінні і пахвові області).

Якщо у нього немає задишки, то для відновлення нормального дихання потрібно дати понюхати рідини, що сильно пахнуть (нашатирний спирт, одеколон). Якщо людина у свідомості, можна дати випити теплої води з розрахунком від 50 мг на 1 кг маси тіла. Якщо є можливість, можна напоїти сольовими розчинами. Від чаю, всупереч поширеній думці, потрібно відмовитися.
 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Как правильно загорать на солнце? Польза и вред солнечного загара

При виникненні у потерпілого блювання необхідно повернути його голову набік, щоб блювотні маси не потрапили в дихальні шляхи. Порожнинe рота слід очистити бинтом або носовою хусткою, накрученим на палець. Найефективніший спосіб поліпшити стан потерпілого - інфузійна терапія, суть якої полягає у введенні в кровотік різних розчинів певного обсягу і концентрації. У даному випадку дуже дієвим буде введення розчину глюкози з аскорбіновою кислотою, але це повинен зробити тільки лікар.

Постраждалого з середнім і важким ступенем ураження (висока температура, втрата свідомості, відсутність пульсу, судоми) необхідно оперативно госпіталізувати.
 
Хто в групі ризику:

Сонячному удару частіше схильні новонароджені і діти в перший рік життя (організм погано регулює процеси теплообміну і не переносить перегрівання), хворі з вегетосудинною дистонією, хронічними обструктивними захворюваннями легень (ХОЗЛ), серцево-судинною патологією. Щоб уникнути неприємностей на пляжі і не зіпсувати довгоочікувану відпустку слід дотримуватися правил засмаги, протягом року проходити процедури, що загартують.


Схожі матеріали:

👁 2204
Категорія: Розваги та відпочинок
Теги: Море, перша допомога, голова, сонячний удар, сонце



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Чи має значення розмір клітора для оргаз...

/_pu/71/47319230.jpg

Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg

Скільки разів на день і на тиждень можна...

/_pu/71/52938015.jpg

Як вибрати БК: рекомендації та поради но...

/_pu/71/10789897.jpg

Навіщо і як обробляти чорну смородину у ...

/_pu/71/23864444.jpg

Як доглядати за клітором?

/_pu/71/34695125.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg

Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg

Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg