Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Туристичний потенціал Тернополя

Тернопільщина має дві релігійні святині, які відомі всьому світу, — Свято-Успенська Почаївська Лавра і Зарваниця


Тернопіль, одне з найзеленіших міст України, тому і самі тернопільці, і гості цього західноукраїнського міста мають можливість годинами тинятися його вулицями та милуватися архітектурою, не побоюючись наштовхнутися на яку-небудь зовсім вже нісенітну какофонію, застиглу в камені.

Туристична компанія AtomTravel пропонує усім бажаючим взяти участь в туристичних походах та екскурсіях Тернопольщиною, гірськими районами Карпат, подорожі по Дністру з відвідуванням Джуринського водоспаду, унікального каньйону та заповідника, та багато чого іншого. З маршрутами турів та екскурсіями містом можна ознайомитись на сайті https://atomtravel.com.ua/ туристичної компанії AtomTravel.

Творці краси

Перша письмова згадка про Тернопіль датована далекою 1540 р. Тоді польський король Сигізмунд І дав грамоту краківському магнатові Яну Тарнавському на будівництво фортеці в Теребовлянському повіті. Окрім оборонного замку, двічі зруйнованого і потім наново відбудованого, до наших днів збереглася церква Воздвиження Чесного Хреста. Вона була зведена на початку XVI ст. на фундаменті древнього храму часів України-Русі.

Театральний майдан (Тернопіль)

Театральний майдан (Тернопіль)

Вражає величчю і монументальністю тернопільська церква Різдва Христового, розташована на центральній вулиці міста. Уціліло і величне приміщення з монастирськими прибудовами Українського греко-католицького кафедрального собору непорочного Зачаття Діви Марії, споруджене в середині XVIII століття в стилі пізнього бароко.

Тернопіль — місто з дуже складною і драматичною долею. Його кілька разів буквально стирали з лиця землі ворожі смерчі

Що в центрі міста, на Театральній площі, 29 квітня 1990 року уперше в нашій державі підняли та освятили національний синьо-жовтий стяг. Взагалі Тернопіль по своєму духу дуже українське місто. Скажімо, хоча тут і живуть (причому дружно) представники майже ста національностей, на вулицях ви почуєте тільки українську мову.

Святині, відомі всьому світу

Тернопільщина має дві релігійні святині, які відомі всьому світу, — Свято-Успенська Почаївська Лавра і Зарваниця.

З якого боку підходити або під'їжджати до Почаєва, різниці немає. У сонячний день золоті куполи можна побачити на відстані багатьох кілометрів.


Почаївська лавра - Тернопіль

Почаївська лавра - Тернопіль

І будьте упевнені — це прекрасне видовище запам'ятається вам на все життя. Якщо підійдете ближче і зупинитеся перед самим комплексом, то без зусиль представите лавру часів князівства : навіть зараз ця територія не втратила оборонного характеру. Практично все залишилося таким, як було багато століть тому, і створюється враження, що навіть час не владний над почаївською святинею.

Специфіка православної віри повністю зберегла життєвий устрій лаври. При цьому поряд зі старовинними церквами та підземеллями розмістився невеликий готель для паломників, де знаходиться і їдальня. Готель комплексу просто потрібний, адже в лавру щорічно приходять і приїжджають тисячі вірян.

Набагато більше, ніж паломники, відвідують Почаїв туристи. Парадокс, але ситуація з їх сервісним обслуговуванням не просто погана — в Почаєві, що має такий щонайпотужніший "магніт", здатний перетворити його на туристичну мекку, відповідної інфраструктури практично немає. Окрім декількох кафе, напівзруйнованого готелю та однієї-єдиної турфірми, для гостей міста більше нічого не передбачено. Чи треба говорити про те, що маючи розвинену інфраструктуру, Почаїв міг би себе повністю самостійно забезпечити.

Згідно з легендою, зарваницька земля освячена Матір'ю Божою, що вказала ченцеві місце, де зараз розміщена одна з найзначніших святинь української землі.


Маріїнський духовний центр с. Зарваниця

Маріїнський духовний центр с. Зарваниця

Чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої — одна з прадавніх в Україні. Вона дійшла до наших днів з далекого XII століття. За часів більшовицьких гонінь на греко-католицьку церкву ікону ховали у себе місцеві жителі. З 1988 р. вона знаходиться на своєму звичайному місці — в приходському храмі Святої Трійці.

Зарваницькі святині не раз руйнували вороги. Але понад усе постраждала Зарваниця в XX віці. Тоталітарна система знищила місцевий монастир, дерев'яну церкву, каплицю біля цілющого джерела. Але ніщо не могло зупинити потік паломників. У лісі та по хатах, а потім в катакомбних церквах аж до перебудови проводилися підпільні богослужіння.


Схожі матеріали:

👁 882
Категорія: Розваги та відпочинок
Теги: Карпати, Тернопольщина, тернопіль, Маріїнський духовний центр, екскурсія, Зарваниця, Дністер, подорож



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


9 речей, які варто знати про фонтан-жіно...

/_pu/71/20082728.jpg

Чи можна сипати золу під буряки: 80% гор...

/_pu/70/38509166.jpg

Хобі приваблюють дівчат

/_pu/70/91040443.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Гортензія восени – різати чи ні

/_pu/71/65163780.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Тренды осеннего гардероба: Почему стоит ...

/_pu/71/50397271.jpg

З чим їсти авокадо, щоб було корисно та ...

/_pu/70/59704047.jpg