Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Збір маслюка звичайного на піку плодоносіння

У цій статті ми розповімо про те де наразі варто шукати маслюк звичайний


Збір маслюка звичайного на піку плодоносінняВересень є одним з найулюбленіших місяців для любителів тихого полювання, оскільки саме на цей час, у період постійних опадів, спаду спеки, підвищення тиску та вологи, грибне царство приноситиме найбільші врожаї.

У цій статті ми розповімо про те де наразі варто шукати маслюк звичайний, його зовнішні відмінності від двійників, поживні та корисні для людини властивості. Далі — детальніше!

Де варто шукати маслюка звичайного на початку осені

Маслюки, як і більшість грибів, приносять найбільшу кількість плодів та сягають максимальної маси після тривалих, теплих опадів, велику кількість яких прогнозують всі синоптичні сервіси країни. Цей гриб є дуже поширеним країною, особливо у регіонах, сповнених хвойними лісами.

Знайти його також можна й у соснових частинах змішаних лісів, особливо сосново-дубових та сосново-березових, що межують із річкою або бодай невеликою прісною водоймою. Утворює микоризу із сосною звичайною, у корінні якої зростає великими групами.

Грибниця живиться від коріння дерева, що у період дощів виділяє у ґрунт велику частину поживних речовин. Плодоношення гриба закінчується лише за температури у -5 градусів та доки землю ще не вкрило опале листя, що не загрожує сосновому лісу, знайти колонії маслюка не складе великих труднощів. Найчастіше вони вкриватимуться зі сторони дерева, що поросла мохом.

Зовнішній вигляд та гриби двійники

Капелюшок маслюка звичайного має колір близький до каштанового, проте подекуди має більш виражений бардовий відтінок. Загалом зустрічатимуться гриби із діаметром капелюшка до 5см, однак за придатних умов, у неторкнутих людиною місцинах, вона може сягати 12 см.

Під капелюшком, на ніжці товщиною від 1см та довжиною до 10см розташоване добре виражене кільце. Трубчастий шар пористий, міцно прикріплений до ніжки, має приємний дерев’янистий аромат. Поверхня капелюшка гладенька, вкрита невеликим шаром слизу, завдяки якому гриб і отримав свою назву. Поверхня ніжки має мучний колір що ближче до грибниці дещо рожевіє.

Одним з найпоширеніших та доволі небезпечних двійників маслюка звичайного є маслюк несправжній, проте проявивши уважність, відрізнити їх не складе особливих труднощів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які гриби ростуть в лісі в жовтні. Як вибрати день тихого полювання

Поверхня маслюка несправжнього не вкрита слизом (не слід плутати із росою), та під капелюшком, замість пористого шару знаходяться пластини. Їстівні гриби також варто перевірити на злам, їх ядовиті представники найчастіше дуже ламкі, оскільки містять токсичні компоненти.

Смакові та властивості

Маслюк звичайний вважається високоякісним грибом, проте заради безпеки людини, перед приготуванням повинен проваритися хвилин 10-15 у окропі.

Часто подається у головних стравах, маринованим, смаженим, соленим чи вареним (у супах). Найбільш смачними вважаються молоді плодові тіла, з яких перед приготуванням зрізається верхній шар капелюшка.

Бажаємо вам завжди повних козубів та бути уважними й ніколи не збирати незнайомих грибів. Знайомство зі справою варто починати з досвідченою людиною.


Схожі матеріали:

👁 2232
Категорія: Тихе мисливство
Теги: Маслюк звичайний, маслюки, Гриби, Маслюк



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Скільки разів на день і на тиждень можна...

/_pu/71/52938015.jpg

Як доглядати за клітором?

/_pu/71/34695125.jpg

Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg

Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg

Як вибрати БК: рекомендації та поради но...

/_pu/71/10789897.jpg

Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg

Поза пастушки (вершниця), ідеальна для з...

/_pu/71/00600447.jpg

Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Навіщо і як обробляти чорну смородину у ...

/_pu/71/23864444.jpg

Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg