Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Як доглядати за грошовим деревом?


Як доглядати за грошовим деревом?

Не всі знають рослина під назвою «толстянка» і тим більше «крассула», але майже кожен скаже, як виглядає грошове дерево (дерево щастя, дерево любові або мавпяче дерево). Насправді, це все одне й те саме суккулентное рослина, гаряче улюблене квітникарями за поступливий і невибагливий характер .

По виду листя схожих на монетки його називають грошовим деревом. Як каже фен-шуй, саме це дерево може поправити фінансове становище, якщо правильно його розмістити: у добре освітленій зоні багатства або на південно-східному або південному вікні. У м’ясистих листках і накопичується багатство, чим краще стан дерева – тим краще буде фінансове становище.

Крім того толстянка в будинку через своїх округлих форм вважається джерелом позитивної енергії і елементом, що нейтралізує негативні і негативні емоції або слова, пов’язані саме з нестачею фінансів, таким чином гармонізуючи атмосферу вашого житла.

При цьому стверджується, що не можна просто купити готове дерево, його треба самому виростити з отросточка, піклуватися про нього, плекати і любити від всього серця. Тільки тоді буде толк. Ну що ж, приступимо до вирощування товстянки?

Походження

Товстянка (Crassula) відноситься до роду сукулентів (Succulentus) сімейства Товстолисті (Crassulaceae) і є декоративно-листяні рослини, хоча насправді може цвісти, що буває рідко в кімнатних умовах.

Батьківщина: цій рослині, як і всім сукулентів, властиво накопичувати великий запас вологи в листі, що і допомагає виживати в складних погодних умовах у себе на батьківщині – посушливих тропіках Африки, на її півдні та заході, Мадагаскарі, в південній Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Когда и в каких случаях необходимо пересаживать комнатные растения? Способы пересадки

Різновиди: існує досить багато видів крассула. Найпоширеніший з них – толстянка деревоподібна (Crassula arborescens), котіледони деревовидний або грошове дерево. Крім товстянки деревоподібної грошовим деревом називають і толстянку сріблясту (Crassula argentea) або толстянку овальну (Crassula ovata). Забарвлення листя буває сама різна, зокрема, у названих – зелена, темно зелена або срібляста, блискуча поверхня, з червонуватою облямівкою або / і червоними плямами на звороті аркуша.
Всі вони добре ростуть в домашніх умовах до розмірів 1-2 м у висоту. Моє грошове дерево є представником звичайнісінькою товстянки деревоподібної.

Посадка і розмноження

Толстяночку, я, як і годиться, притягла, не пам’ятаю вже звідки, і взялася за вирощування, поділившись зі свекрухою. Але її набагато менший за розмірами відросток дуже сильно обігнав мій, як я потім вже з’ясувала – через гарного освітлення, своєчасного пересаджування у велику ємність і регулярних добрив.

Розмножують толстянку відростками або листовими живцями, які укореняють відразу в грунт, підсушивши пару днів. Але я б радила читачам Мірсоветов нехай трохи більш тривалий, але надійний спосіб: поставте до появи коренів у воду.

Земляна суміш для кактусів ідеально годиться і для сукулентів. Якщо бути точним, то це дернова земля (1), листова земля (3) і пісок (1), із слабокислою або нейтральною реакцією. Також будуть потрібні зола, перегній, глина, цегляна крихта. Обов’язковий хороший дренаж. Я висаджувала з успіхом свої дерева і в універсальний грунт. Оскільки рослинка зовсім не примхлива і цілком перенесе навіть зневажливе ставлення. Але все ж не варто забувати, що воно – живе.

З приводу горщика: пересадка в міру росту 1 раз на 2-3 роки, а то й більше. Все залежить від швидкості росту. Для толстянок потрібно враховувати особливість, що коренева система може не втримати найбільше дерево в горщику, воно буде падати і пошкоджуватися. А тому горщик потрібен важкий і досить глибокий, соразмерімий з величиною рослини.

Догляд (полив, світло, температура, добриво)

Доглядати за грошовим деревом до неподобства просто. Поливати толстянку потрібно влітку дуже добре, у міру просихання грунту (у мене виходило десь раз-два на тиждень), і тільки в період росту, ні в якому разі не допускати перезволоження. Під час спокою земля повинна бути сухою і поливатися раз на пару місяців.

Обприскування не характерно для догляду за цією рослиною, потрібно лише протирати листя від пилу, який їх дуже любить. Вологість не так вже й важлива, а от часте провітрювання необхідно.

По температурі толстянка б не відмовилася від природних для неї великих перепадів день-ніч. Влітку краще 20-22 ° С, а там як вийде, але взимку потрібна прохолода в 10-12 ° С і навіть до 6 ° С.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Какие лучше растения для аквариума: живые или искусственные?

Дуже любить толстянка світло круглий рік, а тому далі підвіконня, якщо кімната не світла, її не розташовуйте. Незважаючи на це, прямі сонячні промені потрібні лише в невеликій кількості, а в іншому краще притенить дерево, щоб не згоріло.

Підгодовують в період зростання 1-2 рази на місяць, добре підійдуть кактусних добрива або Гумісол «гумі». Я поливала розчином останнього разу на місяць, і все було чудово.

Календар

  • Як і кактусам, сукулентів обов’язково потрібен період спокою – з вересня по лютий (березень) в прохолодному місці, практично без поливу.
  • Влітку – тепло і свіже повітря.

Ці два пункти – запорука гарного росту і самопочуття вашого вихованця, а для старих екземплярів таким чином можна спровокувати унікальне цвітіння.

  • Пересадка: навесні.
  • Розмноження: навесні і влітку.
  • Підгодівля: у період зростання.

Труднощі в догляді за толстянка

Скоріше, назвемо це не труднощі, а інструкція по поведінці вашого грошового дерева. Раптове скидання листя розповість влітку про те, що була недостатня кількість вологи або вода для поливу була дуже холодною.

Через надлишок вологи, зокрема взимку, листя може бліднути і в’янути, а ось якщо рослина недостатньо поливають, то вони темніють і кривляться, втрачається блиск. Зіпсовані потрібно видаляти. Я колись втратила толстянку, тому що несвоєчасно вжила заходів. На знаки, що подаються рослиною, треба реагувати негайно. Моїй було багато вологи, а я прийняла це за брак.

Через нестачу вологи також можуть виникати коричневі сухі плями на листі. А ось якщо плями коричневі, але м’які – рекомендують часте провітрювання й обробку протигрибковим засобом. З таким я ні разу не стикалася.

Гниє підставу стебла – це, швидше за все, коренева гниль, з якою важко боротися. Тут читачам Мірсоветов можу рекомендувати тільки кардинальні заходи (і то вони допоможуть, якщо коріння живі – не м’які і не темні). Обрізаємо все підгнилі частини, садимо в чистий горщик і нову землю або ж взагалі відрізаємо тільки верхівку і починаємо ростити дерево заново.

Довгий потворний стебло виходить знову-таки через зимового перезволоження і недоліку світла.
Шкідниками Crassula практично не уражається. Якщо таке раптом станеться, то діють за загальноприйнятими мірками боротьби з конкретним шкідником. Зате відзначають, що грошове дерево зближується з тим, хто за нею доглядає настільки, що, якщо у людини страждає психологічне чи фізіологічний стан, толстянка починає хворіти і може загинути.

Вирощуємо деревце

Оскільки описані вище товстянки можуть мати і кущову форму, щоб з неї вийшло дерево, доведеться потрудитися з самого початку росту. Суть формування крони полягає у видаленні бічних відростків, поки деревце не витягнеться до бажаної висоти (голий стовбур близько 15 см, а сама рослина 25-30см), а після відщипуємо верхівку, і рослина, пускаючи бічні пагони, почне розгалужувати крону. Щоб дерево не хилилося в одну сторону, періодично повертаємо горщик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полив и удобрения для растений, что важно знать? Кто из ваших подопечных что любит

Деревоподібна форма сама росте у вигляді дерева – поступово скидає нижнє листя, оголюючи одревесневающий ствол. А тільки потім починає кущитися.

Товстянки, як і багато сукуленти, як не можна краще підходять для створення квіткових композицій – гірок, обрамлення штучних водоемчик або якихось кімнатних клумб для офісів. Рослини добре ростуть, прості в догляді і довго не вимагають уваги.


Схожі матеріали:

👁 17549
Категорія: У світі квітів
Теги: крона, толстянка, Розмноження, стебло, квіти, пересадка, шкідники, грошове дерево



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Скільки разів на день і на тиждень можна...

/_pu/71/52938015.jpg

Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Як вибрати БК: рекомендації та поради но...

/_pu/71/10789897.jpg

Чи має значення розмір клітора для оргаз...

/_pu/71/47319230.jpg

Поза пастушки (вершниця), ідеальна для з...

/_pu/71/00600447.jpg

Як доглядати за клітором?

/_pu/71/34695125.jpg

Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg

Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg

Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg