Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Діарея у собак: причини і лікування

У разі запалення кишечника без визначеної причини, потрібно підходити до правильної терапії в окремих випадках, тому що те, що добре діє на одну собаку, зовсім не допомагає іншому чотирилапому


Діарея у собак: причини і лікування

Час від часу у собаки може бути діарея. Часто вона проходить сама по собі, але також може створювати велике навантаження на організм і стати постійною проблемою. Прочитайте тут, які існують причини та методи лікування діареї у собак і що ви можете зробити, щоб їй допомогти. Також, про інші захворювання у собак можна дізнатися на сайті Sobakomaniya.

Власне кажучи, діарея у собак - це не хвороба, а симптом. Однак симптом діареї також може бути небезпечним. Важка діарея, особливо якщо вона супроводжується блювотою або лихоманкою, може дуже швидко призвести до зневоднення та небезпечної для життя недостатності кровообігу.

Діарея у собак: причини

Від розладу шлунку до вірусів, глистів або просто «лайна» через страх: існує незліченна кількість причин діареї у собак. Часто навіть невідомо, що стало причиною гострої діареї, тому що, на щастя, діарея закінчилася до того, як ветеринар зможе серйозно її діагностувати. Гостра діарея зазвичай триває лише день або два.

Кишечник подразнюється збудниками або шкідливими речовинами, а потім реагує діареєю, яка вимиває причини з кишечника. Щоб діарея могла виконувати свою функцію очищення кишечника, її не можна пригнічувати медикаментами. Звичайно, це стосується лише тих випадків, коли причини діареї насправді знаходяться в кишечнику і їх можна вимити. Якщо це не так, це може бути важко, а часом і виснажливо.

Діарея у собак також може супроводжуватися бурчанням, болями в животі, блювотою або підвищенням температури. Тяжкість симптомів залежить від конкретного випадку.

Найбільш поширеними причинами діареї у собак є:
 
Зіпсована їжа: занадто стара їжа, заражена личинками або їжа зі сміттєвого бака.

Харчова непереносимість: гостра їжа, молочні продукти або харчова непереносимість.

Неякісний корм для собак: наприклад, з поганими білками або занадто великою кількістю вуглеводів.

Ліки: певні антибіотики або знеболюючі можуть викликати діарею як побічний ефект.

Харчова алергія або непереносимість: наприклад, певних видів м'яса, пшениці, консервантів тощо.

Отруйні речовини: отруйні рослини, отруйна їжа, отруєні приманки, добрива, антифриз тощо.

Стрес: гормони стресу можуть впливати на шлунково-кишковий тракт і викликати діарею.

Вакцинація: може виникнути як побічний ефект щеплень.

Якщо ви помітили, що собака непропорційно страждає від діареї або супутніх симптомів, таких як висока температура, вам слід проконсультуватися з ветеринаром.

Причина діареї у собак: хвороби

Проводиться приблизне розрізнення між діареєю, спричиненою захворюванням кишечника, і діареєю, спричиненою захворюваннями поза кишечником. До останніх в першу чергу відносяться захворювання підшлункової залози, потім гормональні порушення, захворювання печінки, нирок або серця.

Знижена функція підшлункової залози

Якщо функція підшлункової залози обмежена (екзокринна недостатність підшлункової залози, EPI), собака більше не може перетравлювати харчові жири. Жири залишаються в кишечнику і призводять до здуття живота і діареї. Крім того, жири в кишечнику блокують засвоєння вітамінів та інших важливих поживних речовин.

З часом виникає недоїдання, що може спричинити тягу до їжі та проблеми зі шкірою. Ветеринар ставить діагноз EPI за допомогою спеціальних аналізів фекалій і крові. Хвороба лікується все життя, додаючи в раціон ферменти, які беруть на себе перетравлення жиру.

Кишкові захворювання у собак

У випадках хронічного запалення кишечника без чіткої причини проводяться спроби діагностичного лікування.

Захворювання диференціюються відповідно до реакції на певну терапію, як:
  • ентеропатія, що реагує на корм (FRE);
  • ентеропатія, що реагує на антибіотики (ARE);
  • запалення кишечника без встановленої причини» (IBD).
Найбільш поширеною є харчова непереносимість (FRE), яку можна контролювати за допомогою спеціальної дієти. Вирішальним для успіху терапії, а отже й для діагностики є те, що собака з підозрою на цю хворобу насправді отримує лише дієтичну їжу і нічого більше.

Може пройти від двох до чотирьох тижнів, щоб тварина перестала страждати від розладу травлення на дієті. До того часу невідомо, чи насправді собака страждає від FRE. Якщо діагностична дієта не приносить результатів, можна розглянути можливість застосування спеціальних антибіотиків.

Лямблії як причина

Лямблії є поширеною причиною повторюваної діареї у собак віком до одного року. Це одноклітинні кишкові паразити, якими собака може заразитися де завгодно, наприклад на інших собачих калах. Слизова оболонка кишечника дорослих здорових собак зазвичай може контролювати лямблії, щоб тварини не виявляли жодних симптомів, незважаючи на інфекцію. З іншого боку, молоді собаки страждають від постійної діареї.

Крім діареї, уражені собаки, як правило, здорові та пильні. Ветеринар може діагностувати лямблії за допомогою дослідження калу. Крім обробки спеціальними протипаразитарними засобами проти лямблій, важлива сувора гігієна, щоб уникнути повторного зараження цією хворобою, оскільки ці паразити можуть легко стати постійними гостями, а діарея – постійною проблемою.

Хронічна діарея визначається як діарея, яка триває протягом трьох тижнів або більше, або яка виникає неодноразово.

Що робити? Заходи проти діареї у собак

У разі гострої діареї без побічних ефектів або з незначними побічними ефектами ви можете зробити кілька речей:

Свіжа чиста вода: заохочуйте собаку пити. Через діарею він втрачає багато рідини, що може призвести до зневоднення. Ви навіть можете зварити його для його чутливого шлунка, а потім дати охолонути.

Таблетки з вугіллям: активоване вугілля також зарекомендувало себе як засіб проти діареї у собак. Скільки активованого вугілля ви повинні давати своїй собаці, залежить від її маси тіла (основне правило: від 0,5 до 1 грама на кілограм ваги тіла).

Нульова дієта: не давайте собаці нічого їсти протягом 24 годин. Це полегшує роздратований кишечник і запобігає подальшому витягненню води з організму через діарею.

Легка дієта: годуйте собаку лише невеликими, легкозасвоюваними кількостями їжі протягом дня через її чутливий шлунок після нульової дієти.

Відпочинок і розслаблення: собака з діареєю ослаблена. Тому дозвольте йому фази сну та уникайте важких прогулянок.

Домашні засоби: вологий варений рис, вівсяна каша та сир можуть бути корисними для турбулентного кишечника собак з діареєю. Банани також вважаються м’яким домашнім засобом від діареї.

Діарея у собак: ветеринар і ліки

Діарея у собак також може мати серйозні причини, такі як отруєння, захворювання органів або важкі інфекції, які повинні бути більш ретельно обстежені ветеринаром і, можливо, навіть лікуватися за допомогою ліків.

Це може знадобитися, якщо діарея у собаки постійно повторюється або якщо виникають такі симптоми:
  • кривавий пронос;
  • часто повторювана водяниста діарея;
  • блювота;
  • сильний біль у животі;
  • лихоманка понад 40°С;
  • собака млявий або апатичний.
Може бути корисно взяти з собою до ветеринара зразок калу. Потім це можна перевірити в лабораторії на широкий спектр причин.

Індивідуальна терапія для собак з діареєю

У разі запалення кишечника без встановленої причини ветеринар спробує зняти запалення за допомогою ліків.

Для того, щоб доза препарату була якомога нижчою і тим самим запобігти побічним ефектам, собаці дають дієту з низьким рівнем подразнення, як правило, протиалергічну. Вибрані дієтичні добавки, такі як омега-жирні кислоти, мають протизапальний ефект і, таким чином, підтримують терапію. Оскільки стрес і страх можуть спровокувати або посилити діарею, це допомагає виявити джерела стресу та усунути їх, якщо це можливо, особливо у нервових собак.

У разі запалення кишечника без визначеної причини, потрібно підходити до правильної терапії в окремих випадках, тому що те, що добре діє на одну собаку, зовсім не допомагає іншому чотирилапому. На жаль, бувають випадки, коли, незважаючи на всі зусилля, не вдається досягти покращення.

Зазвичай неможливо вилікувати запалення кишечника без встановленої причини, тому собаку потрібно лікувати до кінця її життя. Але як тільки буде знайдено правильну індивідуальну терапію, симптоми можна ефективно полегшити. Рецидиви можуть виникати знову і знову, але їх також можна взяти під контроль. Багато власників здатні контролювати хворобу свого собаки настільки добре, що і собака, і людина можуть з нею жити.

У цуценят і молодих собак загальні інфекції та стійкі паразити є основними причинами ускладненої діареї. Особливо небезпечні такі інфекції, як парвовірус, чума та лептоспіроз, які призводять до важких звичайні захворювання, а в деяких випадках навіть може призвести до смерті собаки.

Всім трьом хворобам або принаймні тяжкому перебігу хвороби можна запобігти щепленням.


Схожі матеріали:

👁 720
Категорія: Зоо-хобі
Теги: собака, лікування діареї, причини діареї, Діарея у собак



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg

Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg

Як доглядати за клітором?

/_pu/71/34695125.jpg

Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg

Чи має значення розмір клітора для оргаз...

/_pu/71/47319230.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Скільки разів на день і на тиждень можна...

/_pu/71/52938015.jpg

Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg