Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Суспільство та життя Психологія Народні заговори


Поїздка до столичного Водно-інформаційного центру.


Поїздка до столичного Водно-інформаційного центру

4 червня 2010 року учні 6 класу Гребінківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, зі своїми вчителями -  Гетою Юлією Григорівною, та Снісар Ольгою  Григорівною, побували в музеї води , міста Київ.

Київ – Столичний Водно-інформаційний центр, відомий багатьом як Музей води, готує відвідувачам безліч розваг. Попри це, основна місія центру – освітня. Тут на кожному кроці закликають берегти воду та застерігають від неекономного її використання.

Окрім бульбашок та ручної риби, якими найбільше запам’ятався учням Музей води, тут також дуже багато інформаційного матеріалу. Зібрані науковцями відомості допомагають усвідомити, чому нині якість та кількість водних резервів регулярно стають предметом обговорення на найвищому рівні.
 
 Музей було відкрито у 2003 році. Його розмістили у найстарішій у Києві водонапірній вежі й проектували разом із данськими майстрами. Можливо тому, що саме данці, порівняно з іншими мешканцями Європи, споживають найменше води – усього 120 літрів на добу на одну особу. В Україні показник майже утричі вищий.

Найперше, що привертає увагу наших учнів, довжелезний акваріум, населений дніпровською рибою. Її навмисне виловили й адаптували, щоб створити мініатюрну копію Дніпра.

Минули акваріум, зайшли до ліфта й спускаємося глибше у підземелля. Тут і розташувалася основна частина експозиції.

Атмосфера відповідна: пахне землею і вологістю, десь неподалік чути шум води. Це  імітація незакручених кранів, необґрунтованих витрат водних ресурсів.

За словами провідного наукового співробітника Водно-інформаційного центру Ольги Островської, такі витрати води подекуди сягають 50%. І серед причин  не лише несправності у сантехніці, але й шкідливі побутові звички. «Більшість із нас, коли чистить зуби, не закручує кран. А якщо набрати води у склянку, цього якраз вистачить на процес, і зайвого не витратиш», – каже вона.

Найпопулярнішим експонатом центру є величезний… унітаз. Проте, запевняє Ольга Островська, він тут зовсім не для розваг. «Таким великим його зробили невипадково: за один раз із такого бачка зливається до 12 літрів води!» – додає вона.

 Наших учнів приваблює не стільки виховна частина, скільки елемент розваг. «Мені найбільше сподобалася печера: там увімкнули воду і розпочалася гроза!», – розповідає про свої враження шестикласник Сліпак Ігор.

Імітація кримської печери – одна з частин експозиції Водно-інформаційного центру. Тут  учні спостерігають за звичними природними явищами (громом, дощем, гейзерами) у мініатюрі.

Ігровий майданчик – улюблена частина центру. Тут можна, наприклад, власноруч створити русло річки. Проте найголовніше – і малого, і великого тут «закутують» у велетенську мильну бульбашку. «Нас повністю загортали у бульбашку. Я відчувала, наче пливу в цій бульбашці», – каже школярка  Стромова Анастасія.

Багато в музеї і живих мешканців. Акваріуми тут населяють не лише риби з Дніпра: їхні сусіди – японські коропи кої. Відвідувачів попереджають: руки у воду не занурювати, лише піднести долоню до поверхні і почекати, поки хтось із водних мешканців самостійно до вас наблизиться.

Поради екскурсовода швидко втілюються в життя. Повертаєшся додому, чуєш: крапає вода –  миттю біжиш закручувати кран. Як видно, недарма у Водно-інформаційному центрі на кожному кроці нагадували, що воду потрібно берегти, як найцінніший скарб.





Учні 6 класу Гребінківської загальноосвітньої школи №2





Величезний унітаз...









Екскурсовод





Група гребінчан в м. Києві





 Гета Юлія Григорівна, учитель початкових класів Гребінківської школи №2



СЛІПАК ГРИГОРІЙ,
Фото: Ігоря Сліпак



Схожі матеріали:

👁 2584
Категорія: Суспільство та життя



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Як вибирати нижню білизну?

/_pu/71/75367633.jpg

Кандидозные инфекции: клиника, диагности...

/_pu/71/62632824.jpg

Выбор мужской верхней одежды для активно...

/_pu/71/48948974.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Как определить самые прибыльные онлайн-и...

/_pu/71/56374692.jpg

Какие колпаки на колеса лучше?

/_pu/70/56414015.jpg

Основні підживлення для ґрунту, які повн...

/_pu/71/91598016.jpg

Як зрозуміти, що з гормонами – проблеми:...

/_pu/70/76550882.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Обвисли груди? Усі способи повернути її ...

/_pu/71/46231096.jpg