Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Суспільство та життя Психологія Народні заговори


Путівник для майбутніх прийомних батьків


Путівник для майбутніх прийомних батьків

Кожна людина - коваль власного щастя! Цей вислів часто використовують впевнені в собі люди, які досягли життєвого успіху.

 Пройшовши тернистий шлях, подолавши життєві перешкоди, людина задоволена своїм життям та успіхами. Але іноді трапляються долі людей, яким не позаздриш.

Особливо сумно, коли це стосується дітей, оскільки дитина не може впливати на свою долю і повністю залежить від нас - дорослих.

Сумна статистика говорить про те, що кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не змінюється на краще. Такі діти потрапляють в інтернатні заклади чи дитячі будинки, де стійко формується споживацька позиція. Вихованець інтернату знає, що в обід можна піти до столово! і там поїсти, вихователь дасть новий одяг на зміну старому, а розвивати свої додаткові здібності не потрібно, оскільки дитина просто не знає, навіщо це.

В дорослому житті випускник інтернатного закладу частіше всього не розуміє, як власними силами здобувати свій добробут, і більша частина стає на кримінальний шлях. Питання в тому, як ми можемо щось змінити, як вплинути на сумну долю таких дітей, та чи маємо право залишатися осторонь.

Держава створила систему підтримки та виховання дітей-сиріт у вигляді прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, коли дитина виховується не в інтернатах, а в сім'ї людей, готових виконувати роль батьків. На даний час в Гребінківському районі створено п'ять прийомних сімей, як альтернатива інтернатному вихованню дітей, чия доля склалась не так, як хотілося б. 5 дітей можуть знову сказати заповітні слова "мама" і "тато". Ці діти знають сімейні традиції та вміють шанувати старших.

Батьки, які вирішили створити прийомну сім'ю чи дитячий будинок сімейного типу, не залишаються без'державної підтримки. Соціальні служби надають психологічну, соціально-педагогічну та іншу допомогу батькам від початку створення і протягом функціонування. Всі члени прийомних сімей залучаються до різноманітних заходів.

Повертаючись до вислову, що кожна людина - коваль власного щастя, можна.впевнено сказати, що людина може будувати щастя не лише своє, а допомогти іншим. Не слід забувати про те, що доброчинність, любов і сімейні традиції ще запишаються рисами українського народу.

Якщо хтось із Вас замислиться над тим, чи змогли б вони стати батьками не лише своїм дітям, спеціалісти служби у справах дітей та Гребінківського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді готові надати повну інформацію щодо створення прийомної сім'ї чи будинку сімейного типу, вертайтесь за адресою:
м. Гребінка, пров. Димитрова 1, кім. 11, тел. 9-11-30.

Путівник для майбутніх прийомних батьків

У день, коли на світ з'являється немовля, щасливі батьки  сяють усмішками від почутих слів: "Вітаємо вас, мамо! Вітаємо вас, тату!" Нові, незвичні слова - мама, тато... Вони відчувають себе іншими людьми - більш відповідальними, дорослими, досвідченими.

Але є батьки, які стають мамами і татами не в момент народження малюка, а тоді, коли цей малюк трохи підріс, набув свого життєвого досвіду, натерпівся образ або навіть зневірився у тому, що на світі є добрі і люблячі дорослі, тому, що його зрадили рідні.

Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає есе більш актуальною і болючішою темою для нашого суспільства. Особливо тепер, підчас глобальної фінансової, енергетично! і соціально-політичної кризи. Очевидним фактом е те, що значна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховується в інтернатних закладах.

Діти в них, як правило, істотно відрізняються від тих, які виховуються в сім'ях, тим, що вони недоотримують батьківського тепла, любові, ласки та доброти. Адже все це конче необхідно для гармонійного зростання всебічно розвинутої, духовної та морально стійкої особистості.

В Україні цілеспрямовано проводиться значна робота зі створення нової форми державної опіки - інституту прийомної сім'ї. Це надає можливість дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, рости та виховуватися в сім'ї. За останні роки в громаді Гребінківського району 5 знедолених дітей знайшли любов і затишок в прийомних родинах наших жителів.

Що ж таке прийомна сім'я (ПС) або дитячий будинок сімейного типу(ДБСТ)? Прийомна сім'я або ДБСТ - це сім'я (або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі), що добровільно за плату взяли на виховання та для спільного проживання від одного до чотирьох (в ДБСТ від 5 до 10) дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомні діти не мають батьків та інших родичів, які б могли турбуватися про них. Вони мають статус дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування.
У таких випадках прийомна сім'я допомагає цим дітям здобути повноцінну родину. Прийомні батьки-вихователі отримують від держави заробітну плату, набувають трудовий стаж і мають на кожну дитину щомісячну матеріальну допомогу.

Виникає багато питань, тривог у прийомних батьків: чи будуть вони відчувати себе відповідальними, дорослими, досвідченими, мають сумніви, чи зможуть вони бути батьками дитині, яка з'явиться у вашій родині не в момент свого народження, а пізніше?

Саме для спільного вирішення будь-яких проблем, Гребінківським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді здійснюється соціальне супроводження кожної прийомної сім'ї та типу.

За інформацією, наданою Державним департаментом з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства  України у справах сім'ї, молоді та спорту в Україні протягом 2009 року в прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу було влаштовано 1895 дітей. Таким чином, станом на 1 січня 2010 року в прийомних сім'ях та дитячихбудинках сімейного типу виховується 8119 дітей, що в шість раз більше порівняно з 2005 роком (1313 дітей).

Окрім того, продовжується зростання кількості влаштованих у прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу сімейних груп - осиротілих братів та сестер. Так, 89% дитячих будинків сімейного типу ш 33% прийомних сімей об'єднали та виховують родинні групи дітей.

За великим рахунком, чужих дітей не буває. Адже, як відомо, вони ~ наше майбутнє. На жаль, обділені діти, відчуваючи свою неповноцінність і беззахисність часто зневірюютьея у справедливості суспільства та сенсі подальшого життя. Тому ми, дорослі, зі свого боку маємо докласти максимум зусиль для того, щоб не допустити втрати віри, любові та надД у дітей, яким не пощастило з біологічними батьками.

Коли ви зустрінете таку дитину пригорніть її до себе, погладьте по голові, візьміть за руку, загляньте в очі. Впізнаєте? Це ваша дитина. Вона чекала на вас з народження. Вона буде поруч, коли ви будете робити свої перші кроки як тато і мама. Вона буде любити вас. Вона пробачатиме вам помилки, так само, як ви пробачатимете їй дитячі витівки. І ви будете справжньою дружною родиною, тому що в основі ваших стосунків є любов.

Якщо Вам небайдужі дитячі долі, за додатковою інформацією та відповідями на питання щодо сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служба у справах дітей Гребінківської райдержадміністрації чекає на вас за адресою: м.Гребінка, пров. Димитрова, 1, тел. 9-11-30.

Гребінківська райдержадміністпрація,
в. о. начальника служби у справах дітей.


Схожі матеріали:

👁 2964
Категорія: Суспільство та життя



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg