Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Кохання та стосунки Чоловічі секрети Вiдверто про кохання
Весілля Інтим


Історія весільних обручок. Слов'янські звичаї

У доісторичні часи людина, ще не знаючи, як змайструвати собі одяг, вже знав, що йому


Історія весільних обручок. Слов'янські звичаї

У доісторичні часи людина, ще не знаючи, як змайструвати собі одяг, вже знав, що йому обов'язково потрібні прикраси. Перша людина на землі відчував, що прикраса виділяє його серед інших, діючи як знак відмінності.

В африканських племенах, що зберегли до цих пір первіснообщинний устрій, прикраси з кістки, металу, каміння можуть, як зірочкам на погонах, розповісти про приналежність до певного племені, про положення, займаному в цьому племені, про заслуги і достоїнства. А дівчатам, які носять сережки, браслети, намиста, може продемонструвати, чи готова вона до створення родини.

Кільце своїм народженням зобов'язане, швидше за все, давньоєгипетської цивілізації - часу, коли декоративно-прикладне мистецтво перетворилося на справжнє мистецтво.

Кільця відразу ж стали знаком привілейованого становища. Їх носили ті, кому була дана влада, - фараони. Для стародавніх греків кільце було знаком високого станового положення. Таке ж значення кільце мало і на зорі давньоримської імперії. Пізніше у римлян популярність різного роду прикрас зросла настільки, що кільця стали світським прикрасою. Імператор Август дозволив носити кільця медикам, а Септимій Север в 197 році н. е.. - Солдатам.

У I столітті н. е.. по цивільним законами Римської імперії для вступу в шлюб достатньо було усної або письмової угоди двох сторін - нареченого і батьків нареченої. Домовленість закріплювалася в той момент, коли жених вручав батькам нареченої залізне кільце. З цього моменту дівчина залишала ряди кандидаток в наречені і де-юре отримувала статус дружини.

Для юриста в Стародавньому Римі договір про укладення шлюбу, так званий футуратум, з врученням кільця мав першорядне значення. Саме весілля існувало тільки для того, щоб довести до відома громадськість про те, що двоє тепер будуть одним цілим. Цікавий давньоєврейську звичай: наречений вручав нареченій кільце замість монетки, як робили раніше, на знак того, що бере на себе зобов'язання дбати чоловічі про фінансове благополуччя майбутньої дружини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наречена з приданим від попереднього шлюбу

Кільце - символ

Поступово, із століття в століття, якість матеріалу, з якого робилося кільце в подарунок нареченій, ставало все вище. У II столітті дарували вже бронзові кільця, в III столітті - золоті. Римлянки надягали кільце на безіменний палець лівої руки, вважаючи, що прямо від цього пальця йде відень до серця.

Як відомо, антична епоха - час язичництва, але поступово в давньоримській імперії і Візантії з'являється все більше прихильників християнської релігії. Християни запозичили античну символіку. Запозичили у римлян і кільце для нареченої. У IV столітті християнство вже використовували його як обов'язковий атрибут наречених.

До того ж коло як символ нескінченності і вічності має велике значення у християнському вченні. Матеріалізоване втілення символу вічності кола - кільце - придбало у християнських ритуалах важливу смислове навантаження.

Християнський обітницю вірності

У IX столітті Папа Римський затвердив використання християнами кілець як символу любові і єднання душ. Найважливіше для християнина відбувається під склепінням храму - земного втілення небесного царства. Тільки освячений у церкві союз, а значить, закріплений на небесах, вважається дійсним і розривати його не можна. У XVI столітті в Європі Тридентського собору був введений декрет, який узаконив обмін обручками під час обряду вінчання.

Чин вінчання у церковних декретах припускав, що, після того як церковний служитель освятить кільця, молоді повинні обмінятися ними три рази - "в ім'я Отця і Сина, і Святого духа" і на знак твердої рішучості назавжди зв'язати свої життя у смутку і в радості. Нареченій належало золоте колечко, нареченому - срібне, з металу благородного і твердого, як і сам наречений.

Але стародавня традиція футуратума також існувала, тому в європейських країнах нареченим не залишилося нічого іншого, як купувати обраниці два кільця - одне на заручини, а інше для вінчання в церкві. На підтвердження обіцянки одружитися і бути зразковим чоловіком у день заручин наречений підносив нареченій гарне колечко з дорогоцінним каменем, а для вінчання молоді вибирали кільця поскромніше - церква надмірності принципово не схвалювала.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Как выбрать обручальное кольцо? Практические советы

Слов'янські звичаї

У Росії тільки при Катерині Великій, в 1755 році, Святійший Синод з'єднав обряд обміну кільцями - заручини з вінчанням. До цього в день заручин або заручення (у народі говорили: рукобітье, змова) наречений дарував нареченій кільце і шаль, а до вечора надсилав у її будинок для святкової вечірки солодощі і багато пляшок зі спиртним.

У багатих будинках, звичайно ж, влаштовувало не вечірку, а бал. Тепер процедура спростилася. Наречений купував кільця і в день вінчання віддавав їх свідкові, який передавав їх священикові. Іноді обручку посилали нареченій перед вінчанням разом з фатою, вінчальні свічки та восковими квітами. Заручини ж, попередній договір про укладення шлюбу, довгий час залишалася вирішальною в народній традиції. З часів заручин до наших днів за кільцями подружжя збереглося і назва - заручні. Так відбувалося в православній Росії до 1917 року.

У Радянській країні "обряд вінчання і заручини" був перенесений з храму під склепіння залу актів цивільного стану (загсу). Залишився лише православний звичай одягати обручку на безіменний палець правої руки, на відміну від католицького - носити кільце на лівій руці. Ніяких строгих розпоряджень, яким має бути обручка, не існує. Адже обручки стають такими після моменту заручення.

Що вибрати?

Можна придбати класичні гладкі золоті кільця чи кільця з однаковими декоративними елементами. До речі, мода носити кільця-близнюки поширилася серед закоханих в XVI столітті. Рішення, чи будуть кільця подружжя однаковими, залишається за молодими. Ніякий матеріал не може зрівнятися із золотом в благородстві, довговічності, царственому блиску, легкості обробки. Для ювелірних виробів частіше використовується золото 585 або 750 проби.

Проба вказує на кількість чистого металу в сплаві. Біле золото - це сплав золота з сріблом, паладієм, нікелем і цинком. Щоб обручку довго зберігало свій блиск, варто знати кілька простих правил: золото погано реагує на речовини, які мають у своєму складі хлор, йод; тьмяніє при взаємодії з лугами, які містяться, наприклад, в мийних засобах, кремах і мазях. Золоту протипоказані різкі перепади температур і, звичайно, механічні ушкодження.

"Маленьке срібло"

Альтернативою золотим кільцям є обручки з платини. Платина ніколи не зношується і завжди зберігає свій блиск. Це дуже рідкісний благородний метал. Щоб отримати 100 г платини, необхідно переробити 10 тонн платинової руди, тому ціна платини дуже висока. Платина на відміну від багатьох металів не викликає алергічних реакцій і добре поєднується з іншими ювелірними виробами. Виконане у будь-якому стилі платинове кільце буде виглядати розкішно.

Найперші згадки про платині археологи знаходять у Стародавньому Єгипті. Свою назву цей метал отримав у XVII столітті, платина означає - "маленьке срібло". У 1870 році її вперше почали використовувати для ювелірних прикрас, як оправу для коштовних каменів, частіше діамантів, тому що оправа із золота надає каменю жовтуватий відтінок. Для ювелірних виробів використовується платина 950 проби. Це означає, що в платиновому сплаві відсоток присутності інших металів мінімальний. На платиновому кільці з-за його твердості складніше зробити гравіювання, зате ця гравірування буде вічною.

Про смаки не сперечаються

Як правило, наречені віддають перевагу класичним обручки. У той час як наречена може побажати декороване кільце - що складається з двох різних металів, вітое, матоване, з алмазною гранню, з коштовним каменем. Можна придбати для нареченої обручку з перлами або діамантом.

Дарувати кільце з діамантом на заручини прийнято в Європі. Алмаз - камінь легендарний, незвичайний і майже одухотворений. Вважається, що камінь має надприродну силу, акумулює енергію власника, здатний впливати на життя людини і обов'язково повинен бути подарований.

У первозданному, необробленому вигляді діаманти виглядають, як звичайні осколки скла. Діамант відкрився світу, коли в XV столітті придворний ювелір Людвіг Берке знайшов спосіб шліфування алмазів способом тертя одного про іншу, на початку XIX століття математик Голковскій розробив форму ограновування алмазів, актуальну до цих пір. Тоді-то і заграв діамант різними гранями і витиснув кольорове каміння. Цінність діаманта визначається не стільки його величиною, скільки сукупністю характеристик: каратності, прозорістю каменя, чистотою і кольором, огранюванням.

Особливим шиком вважається гравірування пам'ятних слів і дат на кромці діаманта. Якщо перевага віддається кільцю з оригінальним дизайном, єдиним у своєму роді, зверніться в ювелірну майстерню. Можна придумати обручку з рослинним орнаментом або мотивом сплетених рук у середньовічному стилі.

Головне - не забувати, що кільце буде прикрашати вашу руку щодня. Вибираючи колечко, крім естетичної сторони, враховуйте, наскільки комфортно з таким кільцем в повсякденному житті. І нехай подружня любов, як і дорогоцінний метал обручки, стає все ціннішим з часом!


Схожі матеріали:

👁 6873
Категорія: Весілля
Теги: історія, Слов'янські звичаї, обручка



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Як зрозуміти, що з гормонами – проблеми:...

/_pu/70/76550882.jpg

Як доглядати за жирним волоссям: 7 порад...

/_pu/70/26656162.jpg

Топ-3 продуктів для сну

/_pu/70/61734948.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Топ тактических кофт: как выбрать лучшую...

/_pu/71/63475496.jpg

До якого місяця вагітності можна займати...

/_pu/71/12086010.jpg

Декілька помилок дачників, через які пол...

/_pu/70/57110181.jpg

Названо найкращі продукти для профілакти...

/_pu/71/42441262.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg