Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Як догодити примхливій орхідеї?


Як догодити примхливій орхідеї?

Орхідеї – надзвичайно красиві квіти. Але їхня краса потребує турботи і дбайливого догляду: примхлива красуня полюбляє тепло, помірну вологість, прозорі горщики і навіть легкі стреси.

Орхідея – це епіфіт. Тобто у природі вона живе на інших рослинах, часто – на деревах. Саме тому висаджувати її потрібно не в землю, а у спеціальний субстрат.

Субстрат для вирощування орхідеї у домашніх умовах можна купити у спеціалізованих квіткових магазинах. Але ті, хто любить все робити своїми руками, може приготувати субстрат для орхідеї самостійно.

Для цього рекомендують суху кору сосни прокип’ятити, висушити, а через кілька днів – повторити процедуру. Це робиться для того, щоб знищити шкідників, які ховаються у корі дерева. Потім – порізати кору на невеликі шматочки (1,5-2 см) і змішати їх з попередньо висушеним мохом сфагнумом.

 Для тих, хто не є досвідченим любителем квітів, фахівці рекомендують для початку придбати вже «готову» орхідею і навчитися доглядати за нею, щоб не виникало невдалих експериментів із висадженням квітки.

Одна з головних умов для примхливої орхідеї – вентиляція. Тобто обов’язково у горщику для квітки повинні бути отвори. Таким чином у ньому також не буде застоюватися вода. Крім того, для орхідеї краще вибирати прозорий (як варіант – білий) горщик, щоб він не нагрівався на сонці і не перегрівав коріння квітки. Ні в якому разі не варто тримати орхідею у глиняних горщиках, – вибирайте пластиковий або скляний. Бо у глиняних «квіткових домівках» коріння орхідеї буде приставати до жорстких стінок і, відповідно, може травмуватись, коли людина захоче пересадити квітку.

Пересаджувати орхідею радять не частіше як раз у три роки. Для комфортного життя у горщику для вашої красуні також необхідно не забути про дренаж для кращого переміщення води: Як дренаж можна використовувати невеликі шматочки пінопласту – до 1 см. Цей шар повинен бути на дні горщика. Далі – субстрат. На нього прилаштовують орхідею, а потім досипають у горщик залишки субстрату. Але ні в якому разі не можна притискати коріння, як ми це звикли робити з іншими квітами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Роза - королева цветов

 Орхідеї дуже люблять тепло і світло: «Оптимальна температура для них - +20-+25 градусів. Вони не витримують значного коливання температури. Тому за цим треба слідкувати.  І дуже важливо не перегріти квітку. Орхідеї не люблять яскравого полуденного сонця, хоча, повторюся, вони світлолюбові, але сонячний жар їм не до вподоби. Тому квітку краще розмістити на тому вікні, яке «дивиться» на захід, або ж на схід. Якщо такої можливості нема, то потрібно щось придумати з додатковим світлом або ставити горщик з орхідеєю неподалік від вікна, але так, щоб на нього не потрапляло пряме сонячне проміння.

Поливають орхідею кожні 2-3 дні влітку і 1-2 рази на тиждень зимою. Треба слідкувати за тим, щоб субстрат встигав просохнути у перерві між поливами, бо постійне зволоження також не є корисним для орхідеї: це може призвести до загнивання нижніх корінців.

Поливати краще відстояною водою кімнатної температури і не забувати про зволоження: орхідею можна обприскувати кожного ранку. Взимку це особливо важливо, бо, якщо квітка стоїть неподалік обігрівача, то втрачатиме більше вологи.

Орхідеї люблять тепло і світло, але все в міру.

Орхідеї можна й додатково «підгодовувати» існують спеціальні добрива для цих квіток. Ними радять «балувати» красуню один раз на тиждень, якщо це період зростанні і розквіт, або ж один раз на місяць в інші періоди.

Цвіте орхідея у віці 1,5-2,5 років і «примусити» її показати свої чудові квіти буває дуже нелегко. «Прискорити» цвітіння може невеликий стрес у вигляді перепаду температур: можна спробувати потримати квітку вночі при температурі +18, а зранку – перенести до теплого приміщення. Інколи орхідеям навіть влаштовують гарячий душ: кладуть у ванну і поливають слабким струменем помірно гарячої води. Потім треба дати стекти воді та прослідкувати, щоб вона ніде не застоялася, щоб не нашкодит надмірною вологістю рослині.

Однак, «спланованими стресами» не треба захоплюватись. Квітка – це живий організм. Не варто «примушувати» її цвісти. Слідкуйте за нею, придивіться до своєї красуні, визначте, що їй подобається більше, а що менше. Ваша вередунка ітак випустить квіти тоді, коли "вважатиме" це за потрібне.

zelene.net


Схожі матеріали:

👁 8024
Категорія: У світі квітів
Теги: догляд, Орхідея, поради, квіти



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Чи правда, що не можна пити воду після п...

/_pu/71/80081172.jpg

Сексуальна позиція «Повний Нельсон» - ід...

/_pu/71/83407638.jpg

9 речей, які варто знати про фонтан-жіно...

/_pu/71/20082728.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

До якого місяця вагітності можна займати...

/_pu/71/12086010.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg