Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Як відновити емаль старої ванни


Як відновити емаль старої ванни

Як продовжити життя старої чавунної ванни. 3 способи реставрації

Як відновити емаль старої ванни Ремонт квартир в старому будинку, як правило, спричиняє за собою заміну сантехніки. Навіть якщо стара сантехніка справна, то вона застаріває морально.

Облуплена чавунна ванна, звичайно ж, не прикрасить санвузол, що виблискує після ремонту. А як цю ванну масою близько 150 кг спустити з п'ятого поверху старої п'ятиповерхівки по вузьких сходових прольотах? Крім того, існує проблема підбору нової ванни : вона може не вписатися в простір маленького приміщення, що звільнився. Так може, залишити "чугунину"?

Чим хороша чавунна ванна

Чавун - стійкий до корозії і має високі міцні характеристики. Ваша стара ванна відлита в свій час з якісного матеріалу, що не поступається за параметрами сучасного чавуну. А нова ванна з чавуну коштує недешево!

Чавунна ванна краща, ніж сталева або акрилова, утримує тепло. Вона гасить шум струменя, що падає, і поглинає вібрації. Завдяки своїй масі чавунна ванна дуже стійка. Так що зберегти стару ванну і надати їй сучасному вигляду - цьому ефективному рішенню!

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Интерьер ванной: функции и мебель

Реставруємо ванну

Існує три способи реставрації ванни :

   1. Емалювання
   2. "Ванна у ванну"
   3. Наливна ванна

Звичайно, краще довірити ремонт ванни фахівцям. Але якщо ви звикли у своїй квартирі все робити своїми руками, то можете самостійно виконати цю роботу одним з вищеперелічених способів. Отже, перший етап роботи :

Підготовка внутрішньої поверхні ванни до покриття
- Зачистіть внутрішню поверхню, виведіть усі нерівності. Користуйтеся ручною дрилю з насадками "щітка по металу", наждачним папером.

- Протравите поверхню щавлевою кислотою для видалення залишків вапняного нальоту.

- Обезжиріть поверхню, що готується, уайт-спіритом, бензином.
Ну ось, тепер можна приступати до покриття.

Емалювання

При цьому способі вирівнюванню поверхні потрібно приділити особливу увагу. Перед нанесенням емалі прогрійте ванну. Наповніть її по самі вінця гарячою водою, залиште хвилин на десять. Злийте воду, протріть поверхню досуха.

Використайте тільки спеціальну двокомпонентну полімерну емаль. Уважно вивчите інструкцію, що додається. Зазвичай рекомендується наносити емаль в 2 - 3 шари з інтервалом в 20 хвилин. Можна нанести ще і додатковий шар на дно ванни. Наносити емаль можна щіткою, валиком або з розпилювача. Емалеве покриття твердне впродовж декількох днів.

Врахуйте, що таке "домашнє" забарвлення поступається за якістю заводському покриттю, що наноситься способом порошкового напилення. Так що користуватися ванні припаде обережно, а мити її - тільки м'якими матеріалами, щоб не подряпати поверхню.

"Ванна у ванну"

При цьому способі у ванну встановлюється готовий акриловий вкладиш. Головне, щоб вкладиш точно співпадав з розміром ванни. Вирізи під сливи зробіть за місцем.

Нанесіть рівним шаром монтажну піну по усій внутрішній поверхні ванни. Укладіть вкладиш так, щоб не було порожнеч. Герметизуйте місця вирізів. Митися у ванні можна вже через декілька годин.

Акрилова вкладка достатньо цупка, не міняє свій колір, не впитує грязь, добре тримає тепло. Однако при неякісному приклеюванні він може отслоїтися.

Наливна ванна

Як покриття при цьому способі використовується полімерна емаль на основі акрилу - рідкий акрил, або стакрил. Підготуйте поверхню описаним вище способом. Від'єднайте зливний шланг, а під отвір поставте піддон.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Светильники для ванной. Все секреты освещения в небольшой ванной

Починайте заливку від верхніх країв бортів і розподіляйте її по усій поверхні ванни. Рідкий акрил сам стікатиме по стінках вниз, заповнюючи дрібні нерівності. Надлишки матеріалу через зливний отвір стечуть в піддон. Ванна буде готова через декілька днів.

Ванна, що реставрується у такий спосіб, матиме гладку поверхню і зовнішній вигляд акрилової ванни. При цьому вона збереже усі переваги чавунної ванни!

Реставруємо ванну

Якщо емаль на старій ванні пожовтіла чи потріскалася, можна оновити покриття.

Підготовка до ремонту

Чистимо поверхню

Якщо пошкодження незначні: дрібні подряпини або пожовтіння, зачищаємо наждачним папером. При серйозній псування поверхні, використовуємо дриль з абразивною насадкою.

Готуємо до фарбування

Замотайте крани целофаном, щоб вода не потрапила в ванну. Оброблену поверхню, промийте і обезжирьте содою, розведеною водою до кашки.

Щоб емаль лягла рівно, прогрійте ванну - наповнивши її гарячою водою, через 2-3 хвилин, злийте воду і висушіть. Якщо будете використовувати тканину, перевірте, щоб не було ворсинок.

Нанесення покриття


Використовуйте спеціальну емаль або рідкий акрил для ванн (стакріл).

Емаль
- Для ванни стандатрного розміру досить 400 мл. Оптимальна консистенція емалі - як у кефіру. У фарбу додається отверджувач в пропорції 5:1. Щоб згодом біла емаль не стала сірою, додайте кілька крапель кольору.
- Перед фарбуванням кісточку обминають, а щетину у металевого обідка змащують емаллю і дають висохнути.
- Відколи та тріщини на ванні, замажте автошпаклівкою - вона висихає миттєво. Після цього наносити емаль мазками вгору-вниз, зліва направо, хрест-навхрест: при такій техніці вона лягає без розлучень. Через 30 хвилин нанесіть другий шар.
Ванна буде готова до експлуатації не раніше ніж через 24 години. Гарантія на таке покриття - від 1 року, служить зазвичай до 10 років.

Рідкий акрил

Береться готова суміш, яку можна вибрати в спеціалізованому магазині. Ванну готують, як описано вище.
- На відміну від емалі, акрил наносять в один шар товщиною 4-8 мм Застосовувати автошпаклівку з цим матеріалом потрібно тільки, якщо є глибокі відколи. Рідкий акрил, стікаючи по стінках ванни, заповнить всі тріщини і невеликі вибоїни. При правильному нанесенні він рівномірно стікає і лягає рівним глянцевим шаром. Самостійно виконати рівний затока акрилом складно, якщо є можливість, пригасите фахівців.
Повністю акрил висихає за 48 годин. Гарантія на покриття зазвичай 2 роки, але може прослужити до 20 років.

Який з розглянутих способів обираєте Ви? Вкладиш або наливна ванна обійдуться Вам дорожче, ніж емалювання, але дадуть кращий результат по надійності і довговічності. Чи Будете Ви самостійно займатися ремонтом або зверніться до фахівців - кошти Ви заощадите у будь-якому випадку.

Джерело: http://1rem.at.ua/


Схожі матеріали:

👁 8506
Категорія: Дизайн інтер'єру та ремонт
Теги: емаль, ванна, Реставрація



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Квітень: важливий місяць для садівника

/_pu/70/91637929.jpg

Топ-3 продуктів для сну

/_pu/70/61734948.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Як досвідчені дачники використовують пол...

/_pu/70/02862959.jpg

Що таке сквірт, чи всім жінкам він приєм...

/_pu/71/07751632.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Як змусити думати про себе

/_pu/70/63759125.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Как выбрать витамины для собак?

/_pu/71/65308233.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg