Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Вирощування редису - основи агротехніки


Вирощування редису - основи агротехніки

Вирощування редису - основи агротехнікиХоч ще й холодно, але вирощування, посадка редису не за горами. Скоростиглий редис при належному догляді дасть ранню вітамінну продукцію до столу. Тому саме час поговорити про нього і підготуватися до посіву зі знаннями основ агротехніки.

Редис - рання холодостійка культура, яка з'являється на столі з приходом весни. Поки інші овочі чекають теплих днів, скоростигла редиска разом з першою зеленню збагачує наш стіл ранніми вітамінами.

Коренеплід має складний хімічний склад, багатий вміст вітамінів С і В, присутні солі калію, кальцію, магнію, заліза, є органічні кислоти, вуглеводи. Особливу користь представляють речовини з фітонцидними властивостями, що важливо для нашого харчування в ранньовесняний період, коли організм ослаблений після зими.

Хоча овоч відрізняється холодостійкістю, навіть переносить невеликі заморозки, тривале зниження температури може позначитися на формуванні коренеплодів і рослина викине цвіт. Так само є інші причини чому редис стрілкується. На них ми зупинилися докладніше - чому не росте редиска.

Розміщення редису, підготовка грядки для посіву

При вирощуванні в основний культурі редис розміщують після картоплі, томатів, огірків, моркви, буряку, цибулі. Але не в якому разі після хрестоцвітих (капусти, редьки, ріпи ...). У них одні хвороби і шкідники. Місце підбирайте з супіщаним, суглинистим ґрунтом, з пухкою, родючою землею. З осені внесіть на метр квадратний до 3 кг компосту або перегною, адже овоч любить родючий грунт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Препарати для захисту рослин саду та городу

Але не вносьте свіжий гній, тому що надлишок азоту призведе до надмірного росту зелені на шкоду коренеплоду. До того ж не забуваймо, що редис скоростигла культура, тобто дозріває швидко, тому багато добрив під нього не потрібно. Досить при посіві внести локально (в рядочки) на квадратний метр 30 грам повного мінерального добрива розсипом, можна посипати деревної золи.

Вирощуючи редис, не забуваємо, що він швидко зростає, вже через місяць ми його приберемо, і місце звільниться. Якщо це буде основна культура на грядці, то обов'язково продумайте, що ви посадите - посієте після збирання врожаю.

Це може бути і розсада теплолюбних огірків або помідор, або черговий посів скоростиглих культур, або просто сидерати, для подальшого перекопування й удобрення грунту. Запам'ятайте головне - не залишайте землю не прикритою, порожньою. Вона пересихає, вивітрюється, порушується структура і якість. Можна просто накрити спорожнілу грядку шаром скошеної трави без насіння. Це відмінна мульча, яка перегниваючи, збагатить місце поживними елементами.

Якщо ж редис будете сіяти ущільнювачем, то враховуйте, що ви давали під його сусідів і чи не послужить надлишок добрив накопиченню нітратів у коренеплодах. Часто насіння просто розкидають між капустою, між стрічками моркви, а то й взагалі використовують як маячкову культуру, щоб намітити ряди інших овочів з тугорослим насінням.

Посів редиски

Враховуючи ставлення до температури, відносну стійкість до заморозків, сіяти в плівкових теплицях починають вже в першій половині березня. На півдні часто на підготовлених заздалегідь ділянках в зимові теплі дні проводять посів сухого насіння редиски. Про це докладно розказано за посиланням підзимовий та зимовий посів овочів. Потім цю грядку ранньою весною необхідно лише накрити плівкою, і рання корисна продукція вам забезпечена.

 У відкритий грунт без використання укриттів посів редису проводять в квітні, залежно від регіону від початку до кінця місяця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Упрощенный способ выращивания рассады

 При вирощуванні редису в плівкових теплицях зверніть увагу на температурний режим. Після сходів до появи першого справжнього листка знизьте температуру до + 8 - +10 ˚С, це запобіжний захід щодо витягування рослин. Потім підвищуйте до +15 - + 18˚С, це хороший режим для зростання коренеплоду.

При догляді за редискою враховуйте, що культура скоростигла. Тобто для родини не треба сіяти все і відразу. Повторюйте посів кожні два - три тижні. Як уже сказано вище - сійте як ущільнювач, тоді місця багато не знадобитися. Цей режим посівів, як і розміщення інших культур, краще продумати зараз, взимку, поки є час підійти до всього ґрунтовно. Можете скористатися таблиця сумісності рослин.

Вирощуючи редис, посів проводять на глибину близько 1,5 см з міжряддями 15 см, в ряду відстань 3 - 5 см. Наприклад, у сорту Французький сніданок розетка листя невелика, а коренеплід тонкий і довгий. Так що підійде і 3 см, причому його можна постійно проривати, а сусідні слабкі коренеплоди будуть добирати об’єм. Для сортів з круглим коренеплодом беріть відстань 5 см. А ось сорт Червоний Велетень взагалі не переносить загущення і вимагає відстані між рослинами не менше 8 см, а краще 12.

Догляд за редисом

При посіві рядочки опудрюють золою. Чи не сійте редис занадто глибоко, це позначається на якості коренеплоду - стає грубим, волокнистим. Для рівномірного розташування насіння на одній глибині при невеликих площах посіву можна просто в пухкій землі зробити лунку не сапкою, а бруском. Дошка рівномірно входить в землю, виходить відмінна луночку з щільним дном (при поливі насіння не будуть затягнуті глибше) і однаковою глибиною по усій довжині.

 По розташуванню рядів посіву редису є одна порада - робіть з сходу на захід. У розпал дня сонце ще низько розташоване, відкидає косі промені, ось ряди і будуть прикривати один одного з півдня, захищаючи землю від перегрівання.

При вирощуванні редис вимагає багато вологи. Поливати потрібно кожні 3 дні. А в жарку погоду навіть частіше. Земля повинна бути промоченою на глибину не менше 10 см (для сходів) і 15 см (при формуванні коренеплодів). Обов'язково потрібно землю після поливу розпушити, це допоможе формуванню врожаю.

Коренеплід накопичує нітрати. Тому догляд за редисом виключає застосування азотних добрив. Якщо ви вирощуєте його в теплиці, то запам'ятайте, що при недоліку світла також вміст нітратів у продукції збільшується.

 Гарного Вам врожаю!


Схожі матеріали:

👁 1494
Категорія: Дача, сад та город
Теги: Редиска, посів, вирощування, Посів редиски



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Поза пастушки (вершниця), ідеальна для з...

/_pu/71/00600447.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Як доглядати за клітором?

/_pu/71/34695125.jpg

Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg

Чи має значення розмір клітора для оргаз...

/_pu/71/47319230.jpg

Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg

Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg

Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg

Як вибрати БК: рекомендації та поради но...

/_pu/71/10789897.jpg

Навіщо і як обробляти чорну смородину у ...

/_pu/71/23864444.jpg