Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Цифровий фотоапарат: як вибрати найкращий для себе


Цифровий фотоапарат: як вибрати найкращий для себе

Сьогодні дуже великий вибір цифрових фотоапаратів: для різних можливостей та бажань. До того ж, сучасні фотокамери пропонують багато функцій.

Можна змінювати колір фотографій, застосовувати різні режими зйомки -нічну, денну, макрозйомку (з дуже близької відстані), панорамну зйомку, відеозапис та інше.

При виборі цифрового фотоапарату потрібно відштовхуватися від того, з якою ціллю він вам потрібен.

Один з найпоширеніших типів цифрових камер - «мильниці». Вони коштують від п'ятисот до трьох тисяч гривень. У них незмінна оптика - об'єктив, який ви не можете зняти. Сьогодні вони досить якісні.

Фотографія, зроблена «мильницею» та бюджетною напівпрофесійною дзеркальною камерою, відрізняється у якості всього на десять-п'ятнадцять відсотків. Різниця між «мильницею» та дзеркальною камерою полягає також у глибині різкості. «Мильниці» не дають розмитий передній чи задній план.

Все, що ви фотографуєте, буде зображене чітко. Такі камери зручні, легкі, компактні та прості у використанні, адже мають автоматичні режими.

Інший тип - дзеркальні камери початкового рівня, для «просунутих» любителів. Вони коштують від трьох до десяти тисяч гривень. Вони мають змінну оптику. Тож ви можете «одягнути» будь-який об'єктив і отримати достатньо якісні фотографії.

Підходить для портретної, сюжетної, пейзажної, постановочної зйомки. Але знімати спорт, рух ви не зможете. Для цього потрібні. професійні дзеркальні фотоапарати. Від напівпрофесійних вони відрізняються швидкістю спрацювання, надійністю затворів, металевим протиударним корпусом.

На нових «мильницях» можна змінювати об'єктив

Найновіша сучасна розробка - бездзеркальні фотоапарати зі змінною оптикою. Фірма 5опу (Соні) випустила цілу серію таких фотокамер під назвою Nex  (Некс). Схожі фотоапарати є у фірм Nikon (Нікон) і Оlimpus (Олімпус).

Це невеликий тонкий корпус з дисплеєм, як у «мильниці», але на нього одягається дзеркальна оптика. Тобто з маленьким фотоапаратом ви можете користуватися великими професійними об'єктивами і робити дуже якісні фото.

Коштують вони, як любительські «дзеркалки» - від трьох до десяти тисяч гривень. Можливості відеозйомки у неї наближені до професіональної камери.

Серед водонепроникних фотоапаратів є мильниці, які відразу виготовлені у протиударному та водонепроникному корпусі. А є мильниці, які у народі називають «підводними човнами». Вони без шкоди можуть падати з півтора метрів висоти і можуть занурюватися у воду до п'яти метрів. їх виготовляють усі відомі фірми. Від звичайних мильниць вони дорожчі близько на сто доларів. Мають зовнішній дуже масивний металічний корпус.

Обирайте з п'ятірки лідируючих марок

Виробник та ціна фотоапарату - найважливіші аспекти, на які ви маєте звертати увагу при його виборі.

Якщо ви хочете отримати фотоапарат надійний та якісний, то варто обирати серед тих виробників, які сьогодні займають у світі лідируючі позиції. Це Саnon (Кенон), Nikon (Нікон), Sony (Соні), Реntax (Пентакс) і Оlimpus (Олімпус).

У своїй ціновій категорії вони пропонують майже однакові моделі. Різниця між ними буде дуже невелика, можливо, у програмному меню. Ці фірми пропонують фотоапарати будь-якої ціни, тобто підходять для людей з будь-якими можливостями.

Любительські камери не для художніх фото


Дзеркальна фотокамера не гарантує якісних, високопрофесійних знімків. Їх можна зробити і за допомогою «мильниці».

Якщо фотокамера дзеркальна, то це ще не означає, що вона професійна. Професійні фотоапарати мають набагато вищу якість і ціну. Вони коштують далеко не п'ять-шість тисяч гривень. їх ціна від півтори тисячі доларів (фотокамера без об'єктиву). Об'єктив коштує стільки ж, як і фотокамера. Любительські камери гірші за якістю, а тому живуть менше за часом.

Любительська камера зламалася б у руках професійного фотографа вже за два-три тижні. Люди знімають ними набагато менше, ніж фотографи, тому не помічають такої різниці. Дзеркальні напів-професійні фотокамери - для тих, хто хоче знімати щось незвичайне, експериментувати, використовувати різні можливості фотоапарату, спробувати макрозйомку та портретну зйомку. «Мильницями» важко знімати щось художнє.

Зазвичай вони легкі, тому навести різкість ними важко. Будь-яка «мильниця» накладає обмеження. Але це не означає, що з ними не можна робити гарні, якісні фото. Все можливо, якщо людина докладає трішки зусиль, пробує, вивчає можливості самого фотоапарату.

Фотограф радить, на що звертати увагу, купуючи фотоапарат.

Окрім іншого, потрібно дивитися на те, чи зручно тримати його у руці. Це дуже важливо. З камерою, яка зручно лежить у вашій руці, буде легше навести різкість.

Вважаю, що погано, коли камера не має видошукача (елемент фотоапарата, що показує межі майбутнього знімка, «приціл»), а замість нього - дисплей. Камера з дисплеєм повільніше наводить різкість, через дисплей також швидше сідає акумулятор.

Перед покупкою фотоапарату обов'язково продивіться меню у ньому: все має бути зрозумілим для вас. Часто користувачам потім важко розібратися у різних налаштуваннях на своїй камері.

Не потрібно гнатися за кількістю мегапікселів

Окрім виробника і ціни, спеціалісти рекомендують звертати увагу на технічні характеристики фотокамери.

Фізичний розмір матриці: чим вона більша, тим краще. Це дозволяє зменшити рівень шумів (дефект зображення, точки різної яскравості і кольору на фотографії).

Кількість мегапікселів: щоб друкувати якісні фото, фотоапарату достатньо мати десять мільйонів пікселів. А їх сьогодні мають всі камери. Тому за їх кількістю не варто гнатися.

Чутливість 150: чим більше його значення, тим при меншій освітленості ви зможете знімати.

Оптика: хто виробник, наскільки вона якісна.

Кратність зуму (приближення, збільшення).

Базова комплектація: чи є в комплекті фотокамери зарядний пристрій, флеш-пам'ять, дата-кабель, чохол та інструкція користувача на зрозумілій для вас мові.

ДО РЕЧІ

Фотоапарат після втоплення можна врятувати

Як не зробити гірше, якщо фотоапарат упав або потрапив у воду.

Найпоширеніша поломка фотокамер - пошкодження об'єктиву при падінні

Якщо Ваш фотоапарат втопився, то перше, що потрібно зробити - це витягти елементи його живлення, тобто батарею. Це для того, щоб її зарядом не робити корозію на системній платі і на всіх елементах об'єктива, спалаху.

Коли ж фотоапарат упав, не намагайтесь ремонтувати його самотужки, адже ви зробите тільки гірше, краще відразу несіть до сервісного центру. Найбільш поширені поломки у фотоапаратів - це пошкодження об'єктиву при падінні, розбитий дисплей, поломка тримачів у кришки акумуляторного відсіку. Крім того, найчастіше виходить з ладу механізм затвору об'єктиву. Тоді виникають на фотозображенні смуги, затемнення або взагалі немає чіткості.

Фахівець стверджує, що дешеві фотоапарати працюють однаково довго, як і дорогі. Все залежить від джерела заряду (акумуляторів), від того, як бережно ви будете до них ставитися, в яких умовах зберігатимете, транспортуватимете, в яку погоду фотографуватимете.

Але хочемо застерегти, щоб ви не гналися за надто дешевими фотоапаратами, адже деякі із
фірм випускають так звані одноразові фотокамери. Сама технологія цих апаратів наскільки дешева, що все швидко буде виходити з ладу.

Перед тим, як купувати фотоапарат, потрібно звертати увагу на такі показники.

Дивіться не лише на дизайн камери.  Краще зверніть увагу на якість знімку. Хоч відразу це зробити важко, бо буває так, що на дисплеї зображення не досить гарне, а вже на моніторі комп'ютера цілком пристойне.

Або ж може бути навпаки. Це залежить від того, чи дорогий дисплей і сама оптика фотоапарата. Тож користуєтеся перевіреними фірмами: Саnon, Sоnу, Nikon. Беріть техніку тільки в офіційних магазинах, адже 50 гривень економії потім можуть обернутися набагато дорожче.

У ліцензованих точках вам обов'язково нададуть гарантію на ваш товар строком на дванадцять місяців.

Тож потім ви матимете право на безкоштовний ремонт у сервісному центрі, якщо не порушите умови експлуатації апарату. Тобто у ньому не буде вологи чи якихось механічних пошкоджень. Якщо ж дефект виявиться заводським, то вам техніку відремонтують або ж поміняють на нову.

Радимо звертатися в авторизовані сервісні центри. Дрібні ремонтні майстерні як правило не авторизовані, ціни в них такі ж, як і в авторизованих, а якість роботи гірша.

За матеріалами газ. «Просто районка»


Схожі матеріали:

👁 9622
Категорія: Дизайн інтер'єру та ремонт
Теги: мильниця, знімки, фотокамера, nikon, Саnon, цифровий фотоапарат, Sоnу



Всього коментарів: 1

0
1 Руслан   (13.11.2014)
Цікаво про вибір фотоапарату - http://kampot.org.ua/ukraine/nova_ukrain/cikavo_chutatu/4421-yak-vibrati-dzerkalniy-fotoaparat.html

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Что понадобится, если хотите завести кот...

/_pu/71/75716718.jpg

Як правильно мастурбувати дівчині чи хло...

/_pu/71/57037984.jpg

Як змусити думати про себе

/_pu/70/63759125.jpg

Joker's Coins: Hold and Win (Playson...

/_pu/71/76362851.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Хобі приваблюють дівчат

/_pu/70/91040443.jpg

7 порад для збереження сексуальної інтен...

/_pu/71/00182781.jpg

Аутизм: Терапия, причины и симптомы

/_pu/70/52287037.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Як доглядати за жирним волоссям: 7 порад...

/_pu/70/26656162.jpg

Тренды осеннего гардероба: Почему стоит ...

/_pu/71/50397271.jpg

Чи безпечно мастурбувати кожен день?

/_pu/71/10193109.jpg