Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Як правильно обирати пуховики


Як правильно обирати пуховики

Як правильно обирати пуховики Найпопулярнішим видом теплого одягу серед українців нині є пуховик – і восени, і взимку, й навесні. Якісний виріб на основі пуху і легкий, і теплий. Але головна його перевага в тому, що він «дихає».

У ньому комфортно і на морозі, і в теплому автомобілі. Якщо, звісно, ви не придбаєте підробку. Але зараз сезон розпродажів, тому якісні речі в запас до наступних холодів можна придбати за доступну ціну

Середньостатистичний українець покупки здійснює, переважно, на ринку. Тому, туди я і попрямувала у першу чергу. Відвідала центральний ринок обласного центру і ринки в мікрорайонах

На базарі з кінця осені просто гори зимового одягу. Найбільша пропозиція – теплих курток і пуховиків. Модельний ряд чималий. Утім, як і ціна. Можна сторгуватися від 1000 гривень. Це – за однотонний виріб, без прикрас. Якщо ж ви хочете вирізнятися на загальному тлі перехожих, готуйте суму від 2000 гривень. На центральному ринку продавці правлять за аналогічний крам на 100-110 гривень більше, ніж за такий же в мікрорайонах.

Зате в центрі – набагато ширший вибір. У магазинах ще більше пропозицій. У магазинах, де я побувала, пуховики продавали за ціною від 2500-2700 гривень. Відвідавши риночки в трьох мікрорайонах, центральний та вісім магазинів, особисто у мене склалося враження, що я побувала на одній величезній виставці пуховиків. Ще б пак, адже пошиття зимових курток – вигідний бізнес. Найдешевша тканина плюс начинка у вигляді синтепону, і псевдопуховик готовий! Взимку підпільні цехи ростуть, мов гриби.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Как выбрать детскую коляску для вашего малыша?

Розпізнати фальсифікат: зразок пуху, блискавка і каптур

У пуховика, зшитого у підпільному цеху, нитки стирчать назовні, шви криві, з підкладки виглядає синтепон – синтетичний волокнистий утеплювач. Є ще одна вірна підказка – блискавка, точніше, її язичок. У легальних пуховиків на язичку завжди є фірмовий знак. Підпільні виробники вшивають в куртку звичайну блискавку. Річ у тому, що фірмові блискавки в магазинах не продають, а робити такий значок самим дорого.

У додатку до фірмового пуховика обов’язково повинні бути прикладені маленький пакетик із зразком пуха, який використано в якості наповнювача, запасний ґудзик чи кнопка і, частіше за все, два каптури: утеплений і тонкий – на випадок дощу.

Двох каптурів до пуховика на жодній торговій точці мені не запропонували. Навіть у дорогих моделях був дещо інший – експрес-варіант: до утепленого каптура можна було кнопками прикріпити оторочку з пуху. Пакетики з ґудзиками і тканиною були у 10-ти з 12-ти випадків. А коли я поцікавилася: «Де пакетик зі зразком пуху, що всередені пуховика?», продавчиня порадила мені… поїхати в Китай, до фірмового магазину. Висновки робіть самі.

Етикетка – ще один показник якості товару. Перш за все, слід звернути увагу на інформацію на етикетці. У якісної речі вона буде доволі інформативною: із зазначенням назви та адреси виробника, складу виробу, властивостей використаних матеріалів, співвідношенням пуху і пера, чіткими рекомендаціями про те, як доглядати за виробом, стандарту, згідно з яким його виготовили тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Как выбрать пуховик?

Навіть таку нескладну у пошитті річ, як пуховик, кравці повинні шити, суворо дотримуючись державного стандарту

Інакше – одежину не мають права продавати. Легально, принаймні. В Україні нині чинний державний стандарт ДСТУ EN 13536:2008 «Вироби, наповнені пером і пухом. Вимоги до верхнього одягу (EN 13536:2001, IDT)». А наприклад, напис DIN EN 12934 European Standart означає, що пух, використаний для виробу, відповідає європейскому стандарту якості пуха. Отже, він пройшов усі стадії виробничої обробки: вимочування, промивання, сушку, фільтрацію від домішок і стерилізацію. Тож, якщо в середині куртки пух, то на етикетці зазначають «down». Але позначку «down» зустріти практично не реально. Частіше за все, до пуху додають пір’я і пишуть «feather». Якщо на етикетці напис «cotton», то це не пуховик, а ватник. Бо начинений він бавовняною ватою. Надпис «wool» означає, що всередині куртки вовняний ватин, а «polyester» – синтепон.

Найголовніше в пуховику – начиння

На етикетці подібних виробів значаться дві цифри через дріб – 70/30 або 80/20. Це співвідношення пуху і пера, перша цифра позначає пух, друга — перо. Чим більше пуху, тим теплішими будуть куртка чи пальто. Пуховик вважають зимовим, якщо в ньому не менше 70% пуху. Якщо пуху 80% і більше, куртка витримає навіть 30-градусний мороз. А ось якщо пуху 50% і менше, він навряд чи буде дуже теплим.

У другому рядку на багатьох пуховиках написано, чим саме вони наповнені — гагачим, гусячим чи качиним пухом. Дорогі фірмові пуховики, як правило, наповнені гагачим або гусячим пухом, термін служби яких до 20 років. Дешевші китайські, зазвичай, у кращому випадку наповнюють качиним, який служить до 5 років, у гіршому – пухом із курки, але він погано гріє й, на відміну від сировини із водоплавних птахів, має незадовільні водовідштовхуючі властивості.

Коли ми говоримо про небезпеку фальсифікованих продуктів харчування, занепокоєння зрозуміле. А коли йдеться про промислові товари, здавалося б, не варто бути такими прискіпливими. Так думають, згідно з опитуваннями, більшість українців. І… помиляються! Бо ж, скажімо, неякісні фарбники можуть призвести до алергії та дерматитів.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Использование борной кислоты против тараканов

Неправильна технологія пошиття – до короткого терміну експлуатації. Продукція сумнівного виробництва подекуди приховує й іншу небезпеку: на етикетці може бути написано, що куртка на 70% складається з пуху, а насправді його у ній всього 30%, решта – перо. Аби запобігти такій покупці, складіть пуховик по шву, якщо пір’їнки проб’ються назовні або ви відчуєте їх гострі кінці пальцем, значить наповнення пуховика швидко вилізе.

Іще один показник якості пуховиків – пружність пуху. Якісний виріб легенький і після стискання швидко відновлює свою первісну форму. На маркуванні якісного вироба є позначка «FP» з числовим значенням не менше 550, кращі його показники доходять до 800 одиниць.

Крім того, на етикетці пуховиків зазначають абревіатуру CLO – одиниця вимірювання термоізоляції виробу. При позначці «1 CLO» – людина відчуває себе комфортно при температурі до мінус 15 градусів, з позначкою «3 CLO» – не замерзне і при 40 градусах морозу.

Правила догляду за пуховиком

• Перуть подібні вироби без замочування, при температурі не вище +40С°, при слабкому віджимі в центрифузі.

• Разом із пуховиком необхідно покласти в пральну машину 2-3 тенісні м’ячики, які під час прання будуть постійно збивати пух, не даючи йому скачатися в грудки.

• Сушать пуховики в горизонтальному положенні (але ні в якому разі не на батареї), тоді наповнювач не зіб’ється по кутках прострочених пухових блоків.

З розвитком хімічної промисловості з’являються все нові види сучасних утеплювачів для верхнього одягу. Окрім традиційного синтепону, при виробництві зимових курток використовують зручні і теплі синтетичні матеріали: вальтерм, файбертек, холофайбер та інші.

Мої походи по магазинам і ринкам засвідчили, що якісний пуховик придбати у нас можна. Щоправда, коштуватиме він аж ніяк не 700-900 гривень. У двох випадках з дванадцяти, у продавців всі документи відповідали ГОСТівським вимогам. Тепер ви озброєні знаннями, а отже, зможете самостійно визначити якість товару. Головне, щоб куплена річ повністю відповідала вашим очікуванням за співвідношенням ціни та якості.



Схожі матеріали:

👁 1521
Категорія: Поради на всі випадки життя
Теги: пуховик



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Ви виявили невірність партнера: чи варто...

/_pu/70/47398553.jpg

Найгірші шанси НФЛ 2024-25: чи Патріотс ...

/_pu/71/15189008.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Лікар ортопед-травматолог: роль та важли...

/_pu/71/76708638.jpg

Як зробити добриво, використовуючи горіх...

/_pu/70/00554111.jpg

Чи правда, що не можна пити воду після п...

/_pu/71/80081172.jpg