Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Полинялі речі можна врятувати


Полинялі речі можна врятувати

При пранні речей може статися так, що речі линяють. Це досить серйозна проблема, оскільки позбутися таких плям у багатьох випадках неможливо. Набагато простіше запобігти цій неприємності, ніж намагатися позбутися наслідків.

Якщо річ полиняла, то краще звертатися до хімчистки. На кожній речі є етикетка, де точно вказано, при якій температурі та в якому режимі краще прати, щоб уникнути неприємних наслідків. Часто на такі речі в домашніх умовах ми часто закриваємо очі.

Речі, що полиняли, до хімчистки приймають не завжди, все залежить від тканини та рівня забруднення. Шовк зовсім не приймається, його найскладніше врятувати. Стопроцентної гарантії хімчистка не дає. Найдорожче буде врятувати шкіряні речі.

Якщо звернутися до хімчистки немає можливості або бажання, врятувати речі можна спробувати за допомогою хімічних засобів, які можна придбати в магазинах побутової хімії.

Засіб, призначений саме для виведення плям на речах, знайти дуже важко. Існують засоби для виведення стійких плям, які можуть допомогти в цій ситуації. Вони є для світлих та кольорових речей, у рідкій формі та в гранулах.

Рідкі краще застосовувати при замочуванні речей, а порошкові зручні для прання в машинці. Але тут потрібно бути обережним, бо можна зробити ще гірше. Якщо на речі є малюнок, він може зіпсуватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пліснява в будинку: що робити

Серед народних засобів найпоширенішим є відбілювання речей у нашатирному спирті. Для цього потрібно в каструлю з гарячою водою додати одну баночку нашатирного спирту та помістити туди річ. Але в цього способу є великий недолік - дуже різкий та неприємних запах.

ЯК ПОВЕРНУТИ КОЛІР ПОЛИНЯЛИМ РЕЧЕЙ

Сучасні порошки не тільки добре очищають одяг, але часто вимивають колір. Здається, що в такій ситуації мало що можна виправити, але врятувати полинялі річ можливо. Для цього існує чимало народних засобів і натуральних природних фарб, які багато в чому краще штучних барвників, що викликають алергію і інші важкі наслідки.

Вам знадобиться
- Нашатирний спирт;
- Тютюн;
- Горіхова шкаралупа;
- Відвар цибулиння;
- Відбілювач;
- Сіль;
- Оцет.
Інструкція
 • Серед найбільш популярних способів реанімування вицвілій одягу можна скористатися нашатирним спиртом. Полинялі річ занурюють у гарячу воду, розведене нашатирем. Таким чином, фарба з одягу сходить остаточно, завершальним етапом може служити відбілювач, за допомогою якого виводяться залишилися плями.

 • Освіжити колір чорного плаття можна за допомогою розчину тютюну в співвідношенні 20 г засобу на півтора літра води. Для початку річ потрібно випрати і висушити, і тільки після цього протерти їх рушником або ганчіркою, змоченою у розчині.

 • Повернути колір коричневим тканин можна, в цьому вам допоможе розчин тютюну і відвар незрілої горіхової шкаралупи. Після такої обробки колір одягу стане набагато краще колишнього - глибше і м'якше.

 • При пранні вовняні речі часто забарвлюють воду в темний колір, що свідчить про змиванні кольору. Повернути їм первозданний вигляд можна за допомогою найстарішого народного засобу - відвару цибулиння. Міцний насичений розчин додасть вовни золотисто-коричневий відтінок, більш м'який відвар освіжить колір зеленого светра або шарфа.

 • Щоб зберегти отриманий колір, в барвний розчин рекомендується додати трохи солі, а воду при полосканні розбавити оцтом.

 • Якщо річ дорога, і ви боїтеся її зіпсувати, реабілітацію вицвілій одягу можна довірити фахівцям. Існує чимало спеціалізованих майстерень (хімчисток), де одязі гарантовано повернуть первинний вигляд.

 • Освіжити колір одягу досить просто за допомогою спеціальних засобів, яких чимало в продажу. Як правило, їх додають при пранні білизни. Такі засоби здатні видаляти чужорідні плями, зберігаючи первинний забарвлення речі. Але уважно читайте інструкцію до будь-якого засобу, щоб не зіпсувати річ остаточно.


Схожі матеріали:

👁 13706
Категорія: Поради на всі випадки життя
Теги: нашатирний спирт, порошки, одяг, вовняні речі, корисні поради, Полинялі речі



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg

Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg

Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg

Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Навіщо і як обробляти чорну смородину у ...

/_pu/71/23864444.jpg

Скільки разів на день і на тиждень можна...

/_pu/71/52938015.jpg

Як вибрати БК: рекомендації та поради но...

/_pu/71/10789897.jpg

Поза пастушки (вершниця), ідеальна для з...

/_pu/71/00600447.jpg

Як доглядати за клітором?

/_pu/71/34695125.jpg