Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Сообщения


Сімейні форми влаштування дітей


Діти, що втратили батьків, або їхні батьки в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов'язки, потребують родинного тепла і виховання

Хто така дитина, позбавлена батьківського піклування?

Це дитина, яка залишилася без піклування батьків у зв'язку з позбавленням їх батьківських прав, відібранням у батьків без позбавлення батьківських прав, визнанням батьків безвісно відсутніми або недієздатними, оголошенням їх померлими, відбуванням покарання в місцях позбавлення волі та перебуванням їх під вартою на час слідства, розшуком їх органами внутрішніх справ, пов'язаним з ухиленням від сплати аліментів та відсутністю відомостей про їх місцеперебування, тривалою хворобою батьків, яка перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов'язки, а також підкинута дитина, дитина, батьки яких невідомі, дитина, від яких відмовились батьки та безпритульні діти

Дитина-сирота - це дитина, в якої померли чи загинули батьки.

УСИНОВЛЕННЯ

Усиновлення - це прийняття дитини у свою сім'ю на правах дочки чи сина.
Крок 1.Якщо ви бажаєте усиновити дитину, то треба подати заяву про таке бажання до служби у справах дітей за місцем проживання.

Крок 2.Служба у справах дітей проводить протягом 10 робочих днів обстеження житлово-побутових умов та готує висновок про можливість усиновлення вами дитини.

Крок 3.Протягом 10 робочих днів вашу заяву повинна розглянути служба у справах дітей і надати згоду для реєстрацію вас як кандидатів в усиновлювачі

Крок 4.Ви ознайомлюєтесь з банком даних на дітей, які підлягають усиновленню.

Крок 5.Служба у справах дітей за місцем звернення видає направлення на конкретну дитину до дитячого закладу для знайомства та встановлення контакту з дитиною.

Крок 6.Якщо контакт з дитиною встановлено, Ви подаєте заяву про бажання усиновити її до служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

Крок 7.Служба у справах дітей за місцем перебування (проживання) дитини протягом 10 робочих днів надає висновок про доцільність усиновлення

Крок 8. Судове засідання про усиновлення.

Крок 9
.Дитина стає членом вашої сім'ї.

ПРИЙОМНА СІМ'Я

Є однією з форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомна сім'я - це сім'я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.

Порядок прийому дітей в сім'ї встановлено Постановою Кабінету міністрів України № 565 від 26 квітня 2002 року "Про затвердження Положення про прийомну сім'ю".

Ті, хто взяли дітей у прийомну сім'ю, є прийомними батьками, а влаштовані діти - прийомними дітьми.

Яка різниця між усиновленою і прийомною дитиною?


Усиновлена дитина приймається в сім'ю на правах біологічної дитини з усіма правовими наслідками, а в прийомну сім'ю - до досягнення ними повноліття (18 років) або ж до закінчення ними навчання, але не пізніше 23 років.

За цього сімейних правовідносин між прийомними батьками і прийомними дітьми не виникає. За вихованцями зберігається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Це передбачає збереження за дитиною раніше призначених аліментів, пенсій та інших державних виплат.

Суми коштів, що належать прийомним дітям, переходять у розпорядження прийомних батьків і витрачаються ними на утримання прийомних дітей (відповідно до механізму єдиного фінансового забезпечення "гроші ходять за дитиною".

Яка різниця між дитячим будинком сімейного типу і прийомною сім'єю?

В дитячий будинок сімейного типу влаштовується від 5 до 10 дітей. Батькам-вихователям надається додаткова житлова площа, а робота з виховання зараховується до трудового стажу. В прийомну сім'ю можна взяти дитину, вражену ВІЛ-інфекцією, тоді як до ДБСТ це неможливо. Влаштування дитини з таким діагнозом потребує від прийомних батьків проходження відповідної підготовки.

Створення прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу
Крок 1.Вам необхідно подати заяву про бажання створити прийомну сім'ю або дитячий будинок сімейного типу до районної державної адміністрації або міськвиконкому за місцем проживання.

Крок 2.Подати до райдержадміністрації або міськвиконкому наступні документи: довідку про склад сім'ї; копію свідоцтва про шлюб (для подружжя); копії паспортів; довідку про стан здоров'я письмову згоду всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами у батьки-вихователі чи прийомні батьки.

Крок 3
.Пройти навчання кандидатів у прийомні батьки або батьки-вихователі в обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за місцем проживання та отримати довідку про проходження курсу підготовки та рекомендацію центру.

Крок 4.Зареєструватись у службі у справах дітей за місцем проживання як потенційним прийомним батькам або батькам-вихователям та отримати висновок про можливість створення прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу.

Крок 5.Ознайомитись з банком даних на дітей та за участі служби у справах дітей та соціального працівника центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді визначитись щодо взаємодобору дитини.

Крок 6.Відвідування інтернатного закладу та встановлення контакту з дитиною.

Крок 7.Районна державна адміністрація або міськвиконком приймає рішення про влаштування дитини у Вашу сім'ю.

Крок.8 Дитина є членом Вашої родини. Вашу сім'ю буде відвідувати соціальний працівник центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

ОПІКА ТА ПІКЛУВАННЯ

Встановлення опіки та піклування - це влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів (глава 19 Сімейного Кодексу України).

Опікуни, піклувальники є законними представниками інтересів дитини без спеціальних на те повноважень, несуть відповідальність за життя, здоров'я, фізичний і психічний розвиток дитини, яка знаходяться під їх опікою, піклуванням.

Опікуни, піклувальники зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечити одержання дитиною повної загальної середньої освіти, двічі на рік здійснювати повне медичне обстеження підопічного.

Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли чотирнадцяти років, а піклування - над дітьми віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, опіка, піклування встановлюється органами опіки та піклування або судом.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» (від 13 січня 2005 року № 2342-IV) органами опіки та піклування є державні адміністрації районів, районів міст Києва і Севастополя, виконавчі органи міських чи районних у містах, сільських, селищних рад.Безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладено на служби у справах дітей.

Опікуном, піклувальником може бути повнолітня дієздатна особа. При призначенні опікуна, піклувальника враховуються особисті якості особи, її ставлення до дитини (Сімейний кодекс, стаття 244). Однією з умов оформлення опіки є бажання самої дитини щодо призначення певної особи її опікуном, піклувальником.

Переважне право серед кількох осіб, які бажають стати опікунами чи піклувальниками щодо однієї й тієї самої дитини, надається: її родичам незалежно від місця їх проживання; особам, у сім'ї яких проживає дитина на момент, коли виникають підстави для встановлення над нею опіки або піклування. Не може бути опікуном, піклувальником особа, яка зловживає алкоголем, наркотичними засобами, позбавлена батьківських прав, а також інтереси якої суперечать інтересам дитини.

Дитина, над якою встановлено опіку, піклування, не втрачає статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, що передбачає державні пільги, передбачені для такої категорії дітей. За такими дітьми зберігається право на аліменти, пенсії, інші соціальні виплати, на відшкодування у зв'язку з втратою годувальника.

Дитина, яка виховується в сім'ї, має право на захист від зловживань з боку опікуна, піклувальника. Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, становить два прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку (з 01.01.2009 року).

До прав опікунів, піклувальників віднесено самостійне визначення методів виховання дитини, причому це право обмежене - відповідно до статті 249 Сімейного кодексу України має також враховуватися думка дитини й рекомендації органу опіки та піклування.

Контроль за умовами утримання, виховання, навчання дитини, над якою оформлено опіку, піклування, покладається на органи опіки та піклування.

Звільнення опікуна або піклувальника здійснюється рішенням органу опіки та піклування за його бажанням або в разі невиконання ним своїх обов'язків, при влаштуванні вихованця до державного закладу або коли стосунки між вихователем та вихованцем не дозволяють здійснювати піклування.

У випадку невиконання опікунами, піклувальниками обов'язків і за умови настання тяжких наслідків винні особи несуть кримінальну відповідальність.Згідно зі ст. 250 Сімейного кодексу України опіка, піклування над дитиною припиняється у випадках, встановлених Цивільним кодексом України (статті 76, 77).

Опіка припиняється у разі: передачі малолітньої особи батькам (усиновлювачам); досягнення підопічним 14 років. У цьому разі особа, яка здійснювала обов'язки опікуна, стає піклувальником без спеціального рішення щодо цього.

Піклування припиняється у разі: досягнення фізичною особою повноліття; реєстрації шлюбу неповнолітньої особи; надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності.

Якщо у вас виникли питання чи хочете отримати детальнішу інформацію , звертайтесь :
 м. Гребінка , провул. Димитрова 1 ,
тел.: 91-1-30 ,
e-mail : grebinka_slugba @ukr.net
Макогон І.П., завідувач сектору служби у справах дітей райдержадміністрації


Схожі матеріали:

👁 3135
Категорія: Сообщения



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Ознаки дефіциту вітаміну Е: які продукти...

/_pu/70/82487730.jpg

Які ягоди вважаються найкориснішими для ...

/_pu/70/97567386.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Чому не можна лити в бак бензин АІ-95, я...

/_pu/70/84437547.jpg

Що таке сквірт, чи всім жінкам він приєм...

/_pu/71/07751632.jpg

Як жінці правильно пережити розлучення: ...

/_pu/70/24276079.jpg

Як виграти в ігрові автомати?

/_pu/71/52304119.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Топ-3 продуктів для сну

/_pu/70/61734948.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Як змусити думати про себе

/_pu/70/63759125.jpg

Дизайнерский ремонт: как создать идеальн...

/_pu/71/73802872.jpg