Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Сообщения


Інформаційний кіоск для гребінчан: перевірте відомості про себе


Інформаційний кіоск для гребінчан: перевірте відомості про себе

На виконання Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку пенсійної системи управлінням Пенсійного фонду в Гребінківькому районі проводиться інформування застрахованих осіб про відомості, внесені до їх персональних облікових карток у системі персоніфікованого обліку загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

З метою автономного доступу застрахованої особи до власного особового рахунку створено та запроваджено систему автоматичного доступу вкладника до інформації, що накопичена в системі персоніфікованого обліку, - інформаційні кіоски.

Управління Пенсійного фонду України в Гребінківському районі повідомляє, що в громадській приймальні управління (провул. Жовтневий, 13, м. Гребінка) з 8:00 до 14:00 працює інформаційний кіоск.

Цей високотехнологічний апарат дає можливість за лічені секунди:
- за допомогою свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування отримати доступ до даних, накопичених в системі персоніфікованого обліку (інформацію про заробітну плату та стаж, починаючи з 2000 року по сьогоднішній час);

- за допомогою пенсійного посвідчення нового зразка отримати доступ до даних пенсійної справи;

- отримати інформацію про часи прийому керівників та спеціалістів районного управління Пенсійного фонду;

- ознайомитись з переліком документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсій;

- ознайомитись з переліком та адресами банківських установ, у яких за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги можуть відкриватись рахунки для виплати пенсій та грошової допомоги.
Інформаційний кіоск надає можливість громадянам самостійно отримати інформацію з допомогою страхового свідоцтва чи пластикового пенсійного посвідчення, не звертаючись до працівників Пенсійного фонду України. Сканер інформаційного кіоску зчитує штрих-код, після чого застрахована особа дотиком пальця до сенсорного екрана одержує відповідні дані про себе.

Отримана інформація дозволяє громадянину перевірити, які саме дані про нього надано роботодавцем до системи персоніфікованого обліку. У разі, якщо відомості подано неточно, особі необхідно отримати роз'яснення у роботодавця стосовно причини допущеної помилки у відомостях, поданих до системи персоніфікованого обліку, та домогтися їх виправлення, адже на основі персональних відомостей відбувається призначення не тільки пенсій, айдопомоги по безробіттю та ін.

Українським громадянам потрібно замислитись про фінансове забезпечення власної пенсії не перед настанням пенсійного віку, а набагато раніше. Отримання "сірої" зарплати (коли частина заробітної плати виплачується офіційно, а частина - "в конверті") не забезпечить в майбутньому гідної пенсійної виплати.

Із прихованої зарплати не відраховується єдиний соціальний внесок, саме тому громадяни прирікають себе на мінімальну пенсію в майбутньому. Адже, чим більше внесків заплатив - тим на більшу пенсію можна розраховувати.

Більше того, досить часто недобросовісні роботодавці, декларуючи "повнийсоціальний пакет", насправді сплачують мізерні внески ще й не за всіх найманих працівників. Тож, щоб не отримати неприємного сюрпризу при виході на пенсію, оформленні допомоги по безробіттю чи тимчасовій непрацездатності, доцільно перевірити відомості про свою зарплату та стаж через інформаційний кіоск і зробити висновки.

Якщо у особи немає страхового свідоцтва, його можна замовити у бухгалтерії (відділі кадрів) за місцем роботи або ж у відділі персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж районного УПФУ, пред'явивши паспорті довідку проприсвоєння номера облікової картки платника податків та заповнивши спеціальну анкету.

Після набрання чинності Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" збільшено мінімальний страховий стаж, який потрібний для призначення пенсії за віком.

Страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Тому, якщо ви отримуєте зарплату "в конверті", а у відомості ставите підпис за суму меншу, ніж мінімальна заробітна плата (на сьогодні це 1102 гривні), знайте, що Вас позбавляють страхового стажу.

Як наслідок - Ви не в повному обсязі можете отримати виплати по лікарняному листу, уразі настання нещасного випадку чи звільнення з роботи, а трудовий стаж для для призначення пенсії буде зараховано пропорційно до сплачених внесків.

Відомості по всіх сплачених страхових внесках накопичуються в центральній базі даних персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України. На підставі відомостей, поданих роботодавцями і громадянами, які самостійно сплачують страхові внески, в централізованому банку даних Пенсійного фонду України на кожну застраховану особу відкривається електронна персональна облікова картка з постійним страховим номером, який відповідає ідентифікаційному коду.

Автономний доступ до цих відомостей можливий власникам свідоцтв про загальнообов'язкове державне соціальне страхування з допомогою інформаційного кіоску, який встановлено в громадській приймальні управління Пенсійного фонду України в Гребінківському районі.

З допомогою цього пристрою застрахована особа має можливість перевірити відомості, які занесені в її персональну картку та будуть використані для призначення пенсії.

У разі, якщо відомості подані неточно (наприклад, має місце помилка у написанні прізвища, імені, по-батькові чи відсутній деякий період стажу), необхідно звернутися до роботодавця та домогтися подання коригуючих відомостей, а згодом через кіоск перевірити їх правильність.

Адже особистий контроль застрахованої особи - це найбільш дієвий захід впливу на роботодавця. Тож щоб уникнути зайвого клопоту при оформленні пенсії, подбайте про це завчасно.

Начальник відділу персоніфікованого обліку,
Інформаційних систем та мереж УПФУ в Гребінківському районі


Схожі матеріали:

👁 2360
Категорія: Сообщения
Теги: пенсія, зарплата, пенсійний фонд, Інформаційний кіоск



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg

Ці продукти негативно впливають на настр...

/_pu/70/96562806.jpg

Як зробити добриво, використовуючи горіх...

/_pu/70/00554111.jpg

Декілька помилок дачників, через які пол...

/_pu/70/57110181.jpg

Які правильно вибрати флізелінові шпалер...

/_pu/71/37228728.jpg

Чи можна сипати золу під буряки: 80% гор...

/_pu/70/38509166.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Баккара проти Рулетки: в які ігри казино...

/_pu/71/34760922.jpg

Як доглядати за жирним волоссям: 7 порад...

/_pu/70/26656162.jpg

Як зрозуміти, що з гормонами – проблеми:...

/_pu/70/76550882.jpg