Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Заходи, які дозволять зменшити ризик бути ураженим блискавкою


Заходи, які дозволять зменшити ризик бути ураженим блискавкою

Чим ширше Ваші кроки, тим небезпечніше для вас удар блискавки (напруга зростає зі збільшенням ширини кроку - вона викликає судороги в ногах, людина падає, потім ланка струму замикається уздовж всього тіла людини).

Не варто навіть руками вести велосипед, йдучи поряд. Вашого "залізного коня" краще покласти на землю або притулити до стіни і відійти від нього хоча б на пару метрів. Уникайте води.

Вода – відмінний провідник струму. Удар блискавки поширюється навколо водойми в радіусі 100 метрів. Нерідко вона б’є у береги. Тому не те що купатися, а навіть відпочивати біля води під час грози не можна. Намагайтеся сховатися. Безпечніше всього під час грози перебувати в приміщенні із громовідводом.

Якщо гроза застала Вас у місті, сховайтеся у магазини, під’їзді або на крайній випадок, перечекайте грозу під навісом у стіни будинку. Не страшно, якщо ви перебуваєте в автомобілі, тільки закрийте вікна. Ховаючись під деревами, не забувайте про те, що блискавка найчастіше попадає в найвищі з них (дуби, тополі, сосни). Тобто – чим менше деревце, під яким ви знайшли притулок, тим краще.

Але, якщо це одиноке дерево (а тим більше – на пагорбі), то воно Вас не захистить, а навпаки може притягнути блискавку. А ховатися від грози в лісі небезпечно. Мокре дерево проводить струм, та крім того, кора ураженого блискавкою дерева розлітається на десятки метрів навколо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як визначити, що ваш телефон прослуховують?

У квартирі чи у окремому будинку під час грози завжди зачиняйте вікна, вимикайте з електромережі телевізори та антенні вводи. І ні в якому разі не залишайте телевізор ввімкненим до електромережі. У кого є кабельне підключення до інтернету, краще витягнути з компьютера мережевий кабель.

Остерігайтеся небезпечних предметів. Потрібно пам’ятати, що удар блискавки небезпечний не тільки тоді, коли вона б’є безпосередньо в людину, але і коли б’є у предмети, що перебувають поруч. Тому не варто доторкатися до будь-чого мокрого та залізного, тому що в такі речі блискавка б’є найчастіше.

Не можна сидіти біля багаття, адже у нагрітого повітря провідність для блискавки значно більша.

Дуже нерозумно перечікувати грозу біля лінії електропередач. Електрика в будь-якому виді притягує блискавку. Навіть перебуваючи біля стіни, на якій розташована будь-яка антена, Ви дуже сильно ризикуєте викликати на себе удар з небес.

Найнебезпечнішою справою є спроби розмовляти під час грози по мобільному телефону. І навіть коли Ви не розмовляєте, небезпека не набагато менша, адже телефон все рівно постійно зв’язується з вишкою мобільного зв’язку і при цьому є досить сильним магнітом для блискавок. Найкраще під час грози мобільні телефони повністю вимикати.

У ДСНС України у Полтавській області



Схожі матеріали:

👁 1449
Категорія: Поради на всі випадки життя
Теги: струм, вода, гроза



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як вибрати БК: рекомендації та поради но...

/_pu/71/10789897.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg

Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg

Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg

Поза пастушки (вершниця), ідеальна для з...

/_pu/71/00600447.jpg

Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Як доглядати за клітором?

/_pu/71/34695125.jpg

Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg

Скільки разів на день і на тиждень можна...

/_pu/71/52938015.jpg

Навіщо і як обробляти чорну смородину у ...

/_pu/71/23864444.jpg

Чи має значення розмір клітора для оргаз...

/_pu/71/47319230.jpg