Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Стенокардія сигнал про загрозу інфаркту


Стенокардія сигнал про загрозу інфаркту

Якщо ви помітили, що під час руху чи фізичних навантажень іноді відчуваєте біль в області серця, але він проходить, коли зупиняєтеся, то є ймовірність того, що вас мучить стенокардія.

По-народному її ще називають «грудною жабою», бо при стенокардії біль виникає головним чином за грудиною. Це привід негайно звернутися до лікаря-кардіолога.

Стенокардія - не окреме захворювання, а прояв іншої серцевої хвороби.

В основі стенокардії лежить ішемічна хвороба серця (ІХС). Це стан, при якому відзначається дисбаланс між споживанням міокардом кисню і поживних речовин, з однієї сторони, та їх доставкою по коронарних артеріях - з другої сторони. Іншими словами, коли серцю потрібно більше енергії, а її поступає недостатньо для нормальної роботи серцевого м'язу, як наслідок виникає дефіцит кисню і енергії у ньому.

Частіше страждають чоловіки


Основний фактор ризику, який провокує розвиток ІХС і стенокардії- це шкідливі звички.

Надмірне вживання алкоголю, паління, зловживання жирною їжею, яка містить велику кількість холестерину, гіподинамія - малорухливий спосіб життя і відсутність фізичної активності.

Одним із пускових механізмів хвороби є стреси, які всі ми отримуємо щоденно. До небезпечних факторів відносять і такі проблеми як атеросклероз, цукровий діабет, а також ожиріння і зайва вага. Свою роль відіграє і вік, тобто чим старшими ми стаємо, тим більше зростає небезпека розвитку ІХС і стенокардії.

До речі, дослідження вчених і статистика показали, що «грудна жаба» частіше «обирає» чоловіків, у порівнянні з жінками.

Стабільна та нестабільна стенокардія: у чому різниця?

Чим небезпечна стенокардія? Вона може призвести до інфаркту. Стенокардія - це ранні прояви, перші сигнали організму про те, що є ризик виникнення інфаркту і необхідно терміново змінювати свій спосіб життя.

Стенокардія буває стабільна, нестабільна і варіантна. У більшості випадків зустрічається стабільна стенокардія. ЇЇ розділяють на чотири функціональні класи за зростанням і тяжкістю проявів. Тобто перший - найлегший, а четвертий - найважчий. Стабільна стенокардія найчастіше пов'язана з рухом, фізичними навантаженнями. Наприклад, коли ви піднімаєтеся на другий чи п'ятий поверх, ходите пішки, берете якісь тяжкості та йдете з ними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: При депресії допоможе хобі та гарні співрозмовники

ПЕРШИЙ КЛАС. «Звичайний рівень фізичного навантаження не викликає приступу стенокардії». Наприклад, приступ не виникає при ходьбі, підйомі по сходах. Стенокардія розвивається при значному, прискореному чи особливо довгому напруженні.

ДРУГИЙ КЛАС. «Невелике обмеження звичайної активності». Стенокардія виникає при швидкій ходьбі чи швидкому підйомі по сходах; ходьбі на підйом; ходьбі або підйомі по сходах після їжі; у холодну або вітряну погоду; при емоціональному напруженні; у перші години після пробудження. Стенокардія розвивається при ходьбі на відстані більше ніж 100 метрів по рівній місцевості, при підйомі на один проліт звичайних сходів, у нормальному темпі, при звичайних умовах.

ТРЕТІЙ ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ КЛАС. «Значне обмеження звичайної фізичної активності». Стенокардія виникає при ходьбі до 100 метрів по рівній місцевості, при підйомі на один проліт звичайних сходів, у нормальному темпі, при звичайних умовах.

ЧЕТВЕРТИЙ ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ КЛАС.
«Нездатність переносити будь-яке фізичне навантаження без дискомфорту. Ангінальні симптоми (біль) можуть бути в стані спркою».
Коли ми знаходимося у спокої, наприклад, дивимося телевізор чи лежимо, і біль нас турбує, мова йде про нестабільну стенокардію. Це передінфарктний стан, що потребує обов'язкової своєчасної госпіталізації.

Якщо не пройти спеціального медикаментозного лікування, все може закінчитися інфарктом. Інший вид - варіантна стенокардія, може виникати у людини, яка взагалі ніколи не мала до цього схильності, ніколи раніше з цим не зустрічалася. У нічний час раптово може виникнути біль, який носитиме інфарктоподібний характер (нестерпний, давлючий, колючий, ріжучий).

При електрокардіографічному дослідженні приступ виглядає точно так же, як і гостра фаза інфаркту міокарда. Але через кілька хвилин цей біль може різко закінчитися, електрокардіограма буде чистою і ніяких змін не спостерігатиметься. Якщо ж така стенокардія триватиме більше 10 хвилин, вона переросте в інфаркт. У цьому випадку радимо людині відразу лягти в лікарню на обстеження, пройти комплексні обстеження, дотримуватися спеціального лікування, яке призначить лікар.

Приступ триває три-п'ять хвилин


Проявляється приступ стенокардії давлючими, стискаючими, колючими, пекучими болями які можуть виникати при різних фізичних навантаженнях Біль найчастіше концентрується в області серця, за грудиною. Може віддавати в ліве плече і лопатку.

Біль, який виникає під час фізичного навантаження чи руху, змушує людину зупинитися. Може тривати ще пріотягом трьох-п'яти хвилин і заспокоюється, коли людина не рухається. Якщо більше 15-20 хвилин, це говорить про ризик розвитку інфаркту, тож необхідно відразу звертатися за медичною допомогою. Інфаркт загрожуватиме і тоді, коли людина, незважаючи на біль, не зупиниться, а спробує рухатися далі.

Нітрогліцерин зніме біль

Яка перша допомога під час приступу стенокардії?

Як тільки відчули біль, необхідно покласти під язик таблетку нітрогліцерину. При його прийомі розширяються вінцеві судини, як наслідок, до серця доставляється достатньо крові та кисню, і біль зникає. Тим, у кого з'являються такі приступи, необхідно звернутися до лікаря для уточнення діагнозу, для визначення функціонального класу стенокардії. Залежно від цього лікар буде призначати необхідне лікування. Може виписати ряд препаратів, які розріджують кров, знижують рівень холестерину, усувають приступи стенокардії, та інші препарати. Зазвичай призначають медикаментозне лікування. Коли ж воно стає неефективним, застосовують хірургічний метод лікування.

ПОРАДИ

Найдієвіша профілактика -змінити спосіб життя

І все ж таки ішемічну хворобу серця та стенокардію можна попередити.

Профілактика, перш за все, має бути направленою на усунення факторів ризику. Якщо це гіподинамія - більше рухаємося, якщо маємо шкідливі звички - позбавляємося їх, якщо підвищений рівень холестерину - приймаємо необхідні препарати, щоб відстрочити розвиток ускладнень.

Найдієвіша профілактика - переглянути свій спосібжиття, змінити його з пасивного і шкідливого на здоровий і активний. Тоді прогресування захворювання можна буде відстрочити на довгі роки.



Схожі матеріали:

👁 4242
Категорія: Лікування
Теги: стрес, ІХС, Стенокардія, грудна жаба, хвороба



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Названо найкращі продукти для профілакти...

/_pu/71/42441262.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Диван – м'які меблі універсального п...

/_pu/71/41276752.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Як зробити чорно-білий портрет у професі...

/_pu/71/18244687.jpg

Чи можна сипати золу під буряки: 80% гор...

/_pu/70/38509166.jpg

Скільки ходять гальмівні колодки і коли ...

/_pu/70/24013054.jpg

Як вибрати корм для собак: здоров'я ...

/_pu/71/14149025.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Чому не можна трусити флакон з лаком для...

/_pu/71/65518032.jpg