Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Як захистити себе від гострих респіраторних інфекцій


Як захистити себе від гострих респіраторних інфекцій

Наближається зима і разом з нею наступає сезон гострих респіраторних інфекцій, які в холодний період року набувають дуже інтенсивного розповсюдження.

Скажімо в минулому сезоні гостру респіраторну інфекцію переніс кожний третій житель Гребінки, що обслуговуються вузловою лікарнею ст. Гребінка.

Частіше всього збудниками респіраторних захворювань людей являються віруси, яких налічується понад 200 видів.

 Найбільш значну проблему серед усієї! групи ГРВІ для людей складає грипозна інфекція через більшу клінічну тяжкість хвороби, схильність до швидкого, іноді блискавичного, епідемічного розповсюдження серед людей, до високої структурної і вірулентної мінливості збудника.

В історії людства мали місце великі світові пандемії грипу, що забрали мільйони і десятки мільйонів життів. На сьогоднішній день в світі від' грипу помирає в середньому 6% хворих. Тому із противірусних препаратів по лікуванню і профілактиці ГРВІ перш за все розроблялись протигрипозні засоби.

Першими специфічними протигрипозними засобами, за допомогою яких людство збиралось захиститись від грипу, були вакцини. Але виявилось, що імунізація людей не забезпечує достатній і довгочасний захист населення від фипу через швидку зміну вірусних антигенів і коротку тривалість післявакцинального імунітету (від 6 місяців до 1 -го року).

Антигенна мінливість вірусів грипу настільки велика, що людський організм не може виробити довічний імунітет до усіх можливих штамів. Серед населення циркулюють одночасно віруси грипу різних серотипів і різних штамів одного і того ж серотипу.

Масова імунізація населення проти грипу раціональна при епідеміях ( коли епідемічний штам витісняє інші респіраторні віруси і стає пеоеважаючим в суспільстві) і умові ідентичності вакцинного та епідемічного штамів вірусів.

Точне прогнозування такої ситуації малоймовірне
, імунізація населення проти грипу в наш час застосовується для захисту певних груп населення з високим ризиком зараження або клінічних ускладнень хвороби, імунізація проводиться щорічно. Виробники протигрипозних вакцин зазвичай змінюють штамовий склад вакцинних вірусів грипу з урахуванням циркуляції штамових різновидностей грипозних вірусів минулого сезону і прогнозів на наступний сезон.

Як правило до складу вакцини входить 3 штами. Щеплення проти грипу необхідно провести в листопаді-грудні з урахуванням 2-недільного терміну формування імунітету і максимальної захворюванності ГРЗ і грипом в лютому.

Треба мати на увазі, що імунізація не захищає проти інших ГРЗ, крім грипу, а також і проти нових грипозних штамів. Щепитись проти грипу можна за власні кошти в лікувально" профілактичних закладах, замовляючи вакцину через аптечну мережу. Ціна 1-ї дози від 80 гривень.

На сьогоднішній день, крім вакцин, розроблені інші противірусні препарати. Серед них є специфічні протигрипозні, тобто діють тільки проти вірусів грипу і універсальні, які достатньо ефективно діють проти усіх вірусних збудників респіраторних інфекцій. Ці препарати використовують для профілактики і для лікування. Найбільш | поширеними із протигрипозних засобів є ремантадін,

альгірем, тамівір, рибарин, таміфлю, реленза. Засобів, діючих на віруси грипу з стопроцентним ефектом на сьогоднішній день не має. До усіх противірусних препаратів віруси грипу формують резистентність, особливо при довготривалому прийомі в занижених дозуваннях, із універсальних противірусних препаратів популярними є арбідол, аміназон, оксолінова мазь, імустат, циклоферон. Для профілактики грипу і ГРЗ ці препарати приймають в'період загрози зараження інфекцією, але не більше 2-х тижнів.

Частіше ці препарати застосовуються для лікування ГРЗ і грипу. Загальна властивість противірусних препаратів при лікуванні ними це прямо пропорційна залежність ефекту від раннього застосування їх з моменту захворювання. Застосування противірусних препаратів при появі перших передвісників респіраторної інфекції, як то першіння в носоглотці, чхання, погіршення самопочуття спроможне здолати інфекцію.

В останній час для профілактики і лікування ГРЗ і грипу все чаістіше використовують гомеопатичні препарати. Спроба використання їх для профілактики і лікування інфекційних хвороб здійснювались давно. Донедавна гомеопатичні препарати розглядались як засоби додаткової дії, направленої на посилення ефекту традиційних препаратів. В останні роки намітилась тенденція безальтернативного застосування гомеопатичних засобів.

Ствердження про високу анти вірусну ефективність гомеопатичних препаратів, до недавнього часу, не мало науково обгрунтованої бази. На сьогоднішній день антивірусна активність багатьох гомеопатичних препаратів є науково обгрунтованою і клінічно підтвердженою.

Крім високої ефективності гомеопатичні засоби вигідно відрізняються від інших противірусних препаратів нешкідливістю для людей, що дозволяє довготривалому прийому з метою профілактики ГРЗ і грипу протягом всього сезонного періоду. Серед гомеопатичних противірусних препаратів більш поширені афлубін, іфлюцид, оцлококцинум.

Грип і ГРЗ розповсюджуються, в основному, через повітря і для зниження ризику зараження цими інфекц іями необхід но дотримуватись правил респіраторної гігієни. Частіше провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання.

Доведено, що при вологості повітря вище 50%, віруси гинуть швидше.
Слід уникати відвідувань людних місць. Якщо ви все таки потрапили в компанію з хворим респіраторною інфекцією, треба триматись від хворого подалі, просити хворого одягти захисну маску, чхати і кашляти в одноразові серветки, які збирати в пакет і викинути в сміттєзбірник.

 Намагайтеся не торкатись очей,, носа руками оскільки руки є головним постачальником інфекцій, а очі і ніс «вхідними воротами» респірарорної інфекції в організм. Найефективнішим засобом видалення інфекції з рук є старанне їх миття з милом. З цим не може зрівнятись ніяка дезінфекція. Тому мийте руки частіше. А вже коли не має такої можливості знезаражуйте їх спиртовими розчинами, знезаражуючими серветками, дезрозчинами.

Епідеміолог Гребінківської ЛСЕС



Схожі матеріали:

👁 3930
Категорія: Здоров'я



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Топ тактических кофт: как выбрать лучшую...

/_pu/71/63475496.jpg

Лікар ортопед-травматолог: роль та важли...

/_pu/71/76708638.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg

Квітень: важливий місяць для садівника

/_pu/70/91637929.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Закохався чи фліртує: названі ознаки зак...

/_pu/71/94469693.jpg

Як зробити добриво, використовуючи горіх...

/_pu/70/00554111.jpg

Играйте с умом: стратегии и советы для у...

/_pu/71/25375051.jpg