Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Сучасній жінці


Сучасній жінці

Тривожна думка про небажану вагітність затьмарює радість любові багатьом жінкам і дівчатам. Аджесьогодні всім відомо, що аборт - надзвичайно серйозна процедура, яка при несприятливому збігу обставин може залишити невиправний "слід на все життя.

Але, на жаль, не всі знають, чому саме аборт в усьому світі вважають катастрофою для організму жінки.

Штучне переривання вагінтності може стати причиною безпліддя, тому що аборт нерідко ускладнюється запаленням внутрішніх статевих органів, а іноді, навіть, кровотечею, котру вдається зупинити тільки ціною видалення матки.

Крім того, аборт -це ще й нізчим незрівняний "гормональний" зрив. Штучне переривання вагітності можна порівняти з екстреною зупинкою поїзда на великій швидкості, оскільки зміна гормонального зриву жінки при аборті відбувається без підготовки, раптово.

Не дивно, що внаслідок такого "гормонального потрясіння" у багатьох жінок з'являються гормональні зриви, і як наслідок - порушення менструального циклу і обміну речовин.

Як спланувати своє життя, щоб вагітність завжди була бажаною і приносила лише справжню радість материнства? Який методконтрацвпціТ найбі/ьш придатний? Зробивши маленьку подорож довжиною у" 14 сходинок" а саме скільки таблеток знаходиться в упаковці сучасних протизаплідних препаратів -можна знайти відповіді на багато питань.

Сходинка 1. У всьому світі більш ніж 100 млн. жінок віддають перевагу протизапліднимтаблеткам. У розвинених країнах, таких як Франція, Німеччина, Великобританія, цей метод використовували чи використовують зараз 75 % жінок. У нас в країні пероральні контрацептиви приймає лише одна з десяти жінок дітородного віку, тому рівень абортів в Україні значно вищий, ніж у згаданих вище країнах.

Сходинка 2. Ступінь надійності методів контрацепції, які існують. Перерваний статевий акт. Дуже часто такий метод "не спрацьовує", тому що незначна кількість сперматозоїдів може потрапляти в статеві шляхи жінки ще на початку статевого акту, і це іноді призводить до небажаної вагітності. Крім того, не всі можуть вчассно зупинитися. Р. 8. Дуже ненадійний метод.

Температурний метод. Потребує вимірювання температури тіла в прямій кишці кожного ранку. Однак температура може підвищуватися не тільки підчас овуляції, яка відбулася, а й під впливом інших факторів. Іноді трапляється, що овуляція морже відбутися передчасно або затриматися під впливом стресу, перевтоми, сильнихемоц|й. Застосування цього методу потребує утримання від інтимних стосунків не протязі певного періоду місяця. Р. 3. Дуже ненадійний методі абсолютно неприйнятий при нерегулярному менструльному циклі.

Місцеві сперміциди. Використання сперміцидів супроводжується рядом недоліків і незручностей. їх потрібно вводити всередину. Вони починають і закінчують діяти тільки у визначений час, а відпічувати хвилини. Деякі сперміциди можуть викликати печію і подразнення, а іноді навітьалергійну реакцію. Р. З. Невисока надійність.

Презервативи.
Презервативи розглядають як метод подвійного захисту: від небажаної вагітності і захворювань, які передаються статевим шляхом (у тому числі Сніду). Але не треба забувати, що презерватив не найбільш надійний засіб попередження небажаної вагітності. Він може розірватися або зіскочити в найбільш непідходящий момент. Щоб його одягти, необхідно перерватися... Крім того, є ще один фактор - чутливість, навіть найтонша гума (латекс)--це все-таки гума. Р. 3. Досить надійні.

Внутрішньо маткові засоби ("спіралі").
Цей метод контрацепції підходить жінкам, які вже мають дітей. Необхідно враховувати, що використання внутрішньо маткових засобів підвищує ризик виникнення запалення внутрішніх статевих органів жінки. Р.З. Досить надійні.

Гормональні таблетки (пероральні контрацептиви). Пероральна контрацепція - од ин з найбільш під ходящих методів попередження небажаної вагітності для всіх здорових жінок. Сьогодні цей метод вважається од ним з найбільш надійних. Додатковою перевагою протизаплід них таблеток є лікувальний та профілактичний ефект (див. сходинки 12і 13). Р.З. Дуже висока надійність (при правильному використанні ефект до 100%).

Сходинка 3. Застосування комбіноввних пероральних контрацептивів є одним з найбільш надійних методів запобігання небажаної вагітності, оскільки таблетки діють таким чином:
   - перешкоджають визріванню готової до звпліднення яйцеклітини (відсутня овуляція);
   - згущають слиз в шийці матки, що стає перешкодою і заважає сперматозоїд ам проникати в порожнину матки;
   - впливає на слизову оболонку матки, яка стає неспроможною для прийняття заплід неної яйцеклітини.

В результаті такої комплексної дії з потрійним ступенем захисту забезпечаться дуже надійна контрацепія.

Сходинка 4.
Які існують пероральні контрацептиви? Як зробити правильний вибір? Затайно, найсучасніші препарати з низьким вмістом гормонів є найбільш досконалими (Логест, Жанін, Ярина та ін.). Лікар - гінеколог завжди допоможе жінці вибрати препарат і дасть необхід ні рекомендації.

Сходинка 5. У деяких жінок на початку вживання пероральних контрацептивів інколи виникає біль і напруга молочних залоз. Організм звикає до препарату протягом 2 - 3 місяців, після чого ці прояви дискомфорту зникають.

Сходинка 6. Якщо виниквє бажання мати дитину, немає причин для занепокоєння, тому що здатність до запліднення після припинення вживання таблеток швидко поновлюється.

Сходинка 7.
Гормональні протизаплідні таблетки - один з найбільш надійних засобів контрацепц ії, але не уберігає від хвороб, які перед аються підчас близькості. Якщо немає впевненості в партнері, необхідно додатково використовувати презерватив.

Сходинка 8. Більшість жінок (якщо вони здорові) може приймати пероральні контрацептиви. Але щоб впевнитись в цьому, необхідна консультація лікаря. Кожна жінка повинне як мінімум раз на рік від відувати гінеколога.

Сходинка 9.
В наш час лікарі-гінекологи широко використовують протизаплідні таблетки з метою профілактики багатьох жіночих захворювань. Виявляється, у жінок, які застосовують пероральні контрацептиви, зменшаться ризик виникнення раку яєчників і матки, рідше зустрічаються "жіночі" запальні захворювання і позаматкова вагітність. Крім того, на фоні прийому протизаплідних таблеток знижується ризик виникнення кіст яєчників і мастопатії.

Сходинка 10.
Протизаплідні таблетки широко використовуються дпялікувшнягюрушеньменструалшогоциклу. оскільки при їх прийомі менструаціїстають регулярними, практично безболісними, менш рясними і менш довготривалими. У багатьох жінок, які приймають таблетки, зменшуються болі в животі і молочних залозах, що турбують їх перед початком менструації. Прийом деяких протизаплідних таблеток (Жаніну, Ярини) покращує стан шкіри при надмірній маснооті та вугровому висипі. А контрацептив Діане - 35 був спеціально розроблений для лікування вугрової хвороби та над лишкового оволосіння по чоловічому типу ужінок.

У жінок, які використовують протизаплідні таблетки, зменшуються або зникають зовсім такі прояви перед-менструального синдрому, як знервованість, дратівливість. А при застосуванні нового контрацептиву Ярина в передмен-струальному періоді не виникають або значно зменшуються набряки, відчуття "тяжкості", не посилюється апетит.

Сходинка 11. Єдиною "незручністю" при застосуванні пероральних контрацептивів є необхідність приймати таблетки щоденно. Затримка в прийомі не строк до 12 годин небажана, але вона не вплине на контрацептивну надійність. Більш "серйозна" забудькуватість (більше 12 годин) позбавить гарантованого контрацептивного ефекту.

Сходинка 12. В який час доби краще приймати таблетки? Найкраще - перед сном, після вечері. По-перше, їх зручніше тримати на нічному столику (включаючи світло перед сном, їх неможливо не помітити). По-друге, прокинувшись вранці, можна "звірити" з днем календаря відповідне пусте "віконце" на блістері він знаходиться в упаковці, на якому позначені дні тижня, природно, якщо вони не співпадають - буде ще не пізно прийняти пропущену таблетку. По-третє, якщо все-таки невелика нудота чи головний біль і виникають в період звикання до таблеток, то їх "максимум" припаде на період сну, і вони залишаться непомітними.

Сходинка 13. Менструальний цикл при прийомі таблеток стає регулярним і становить 28 днів. Протягом трьох тижнів приймають 21 таблетку (по одній удень), потім робшть 7-денну перерву. Протягом " без таблеткового" періоду виниквє менструальна кровотеча. Наступну упаковку треба відкривати по закінченні 7-денної перерви, незалежно від того, чи закінчилась менструація до того часу. Таким чином, встановлюється несклад на схема прийому, що повторюється: три тижні прийом таблеток, Один тиждень перерва. Длятих, хто починає приймати пероральний контрацептив уперше, рекомендується починати прийом таблеток з першого дня менструації  в цьому випвдку контрацептивний ефект буде забезпечений уже в першому циклі.

Сходинка 14.
Іноді деякі жінки вважають, що корисно робити перерви в прийомі таблеток після декількох місяців їх використання. Це помилкова уява. Протизаплідні таблетки можна приймати стільки, скільки необхідно для запобігання вагітності. Навпаки, перерви в їхньому прийомі - це свого роду "контрастні ванни" для організму, тому що кожного разу після перерви організму знову необхід но буде протягом 2 -місяців звикати до таблеток. Крім того, саме підчас цих перерв під вищаться ризик виникнення небажаної вагітності.

Лікар жіночої консультації


Схожі матеріали:

👁 8387
Категорія: Здоров'я
Теги: температурний метод, презервативи, вагінтність, протизапліднені таблетки, спіралі. гормональні таблетки, жінка



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Чому не можна лити в бак бензин АІ-95, я...

/_pu/70/84437547.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Як доглядати за жирним волоссям: 7 порад...

/_pu/70/26656162.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Що посадити на городі: популярні овочі, ...

/_pu/71/46852544.jpg

Що таке сквірт, чи всім жінкам він приєм...

/_pu/71/07751632.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg