Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Висока плата за красу. Яким має бути «правильний» шампунь та що не завадить знати про крем?


Висока плата за красу. Яким має бути «правильний» шампунь та що не завадить знати про крем?

Прагнення бути красивою притаманне людині з незапам’ятних часів, хоча самі стандарти краси постійно змінюються.

Для того, щоб зберегти та підкреслити вроду, в хід йдуть найрізноманітніші засоби, особливо великий їх асортимент нині.

Сучасні модниці не шкодують на них ні грошей, ні зусиль, за даними опитувань, майже кожна жінка щодня використовує 5 і більше видів косметики плюс різноманітні шампуні, тоніки, бальзами...

Щоправда, незважаючи на щедрі обіцянки на етикетках, натуральних та дійсно корисних для організму речовин у більшості з них обмаль.

А неякісна та фальсифікована продукція здатна не лише погіршити зовнішній вигляд, а й підірвати здоров’я. Тож обираючи подібний товар слід бути дуже уважним.

ЯКИМ МАЄ БУТИ «ПРАВИЛЬНИЙ» ШАМПУНЬ

Цікаво, що більшість покупців обирають засоби догляду за шкірою та волоссям керуючись хибними уявленнями про їхні властивості.

Наприклад, хороший шампунь, на думку більшості, має якомога сильніше пінитися, миттєво робити волосся невагомо-пухнастим та мати приємний стійкий аромат, яким голова ще довго пахнутиме навіть після того, як Ви її ретельно виполоскали.

Насправді ж, все з точністю до навпаки. Чим сильніше піноутворення, тим більше в миючому засобі лауреату сульфат натрію, це досить потужна хімічна сполука, якій під силу розчинити не лише бруд на голові, а й плями мазуту на деталях машини.

Тож не дивно, що вона руйнує захисний прошарок жиру на шкірі та плівку, яка захищає волосся від забруднень, а за одно й нівечить його структуру. В результаті порушується природний жировий обмін в епідермісі. Таким чином, щоб волосся виглядало доглянутим, людині доведеться мити голову практично щодня, що безумовно вигідно виробникам.

«Секрет» деяких «магазинних» шампунів від лупи, в тому, що вони просто закупорюють пори, не даючи змоги підшкірному жиру виділятися, і так від одного миття голови до іншого.

Проте, подібний ефект не дає шкірі повноцінно дихати й не усуває першопричину захворювання. Тож якщо Ви бажаєте вилікуватися від цієї напасті, краще скористатися лікувальним шампунем, придбаним в аптеці.

Ще один маркетинговий «трюк» - обіцянка за одне миття перетворити Ваше волосся на сяюче та об’ємне.

Зазвичай, подібні засоби містять спеціальні речовини, які «осідаючи» на волосинках, тимчасово дійсно роблять їх товстішими та блискучими, але разом з тим і вдвічі важчими. Тож через деякий час під цим тягарем, волосся, особливо тонке та ослаблене, почне випадати.

Тому фахівці радять користуватися такими шампунями зрідка, наприклад, перед вечіркою чи урочистою подією, але аж ніяк не постійно.

Ідеальний варіант - коли Ваше волосся буде здоровим. Тож головне завдання миючого засобу - не створити візуальний обман, що з ним все гаразд, а очистити його від бруду не пошкодивши.

В Україні всі шампуні, крім відтінкових, концентрованих та на жировій основі, виготовляють за державним стандартом ДСТУ 4315:2004 «Засоби косметичні для очищення шкіри та волосся. Загальні технічні умови» або за технічними умовами виробника. Згідно із вищезгаданим стандартом масова частка поверхнево-активних речовин (сульфатів-піноутворювачів) в продукті не повинна перевищувати 15%.

У продукції, яка нелегально розливається в підвалах, цей показник становить 50 і більше відсотків, адже фальсифікований шампунь роблять розводячи водою звичайне рідке мило. Максимальний термін придатності шампунів 2 з половиною роки.

Шампуні-бальзами повинні містити біологічно активні речовини природного походження, які сприяють відновленню вмісту ліпідів та мікроелементів у волоссі та шкірі. У складі шампунів-кондиціонерів мають бути антистатичні речовини, призначені для знімання з волосся надлишку статичних електричних зарядів.

Втім, красива назва не завжди свідчить про високу якість. Якщо перечитати етикетки продукції різних виробників, представленої на полицях наших крамниць, з подивом дізнаєшся, що в її числі практично немає простого шампуню, мета якого просто вимити.

Кожен із них «цілющий» «чудодійний» засіб на травах та натуральних компонентах, кожен захищає волосся від випадіння, лупи, ламкості та інших напастей. Залишається лише дивуватися, чому з кожним роком все менше жінок можуть похвалитися розкішною косою, зате мало не кожна постійно бореться то із занадто сухим, то із надміру жирним волоссям чи іншими проблемами шкіри голови.

Справа в тому, що якщо Ви прочитаєте склад миючого засобу, то виявиться, що розрекламовані трави в цьому переліку на останньому чи передостанньому місці. Відповідно до чинного законодавства, перелік інгредієнтів повинен подаватися в порядку переваги складників, останніми вказують ті, вміст яких становить 1 і менше 1%.

Таку мізерну кількість далеко не завжди визначиш шляхом лабораторних випробувань та й потреби в цьому немає, адже 1% екстракту трав аж ніяк не вплине на загальні властивості миючого засобу, і говорити про його «цілющість» просто смішно.

ЩО НЕ ЗАВАДИТЬ ЗНАТИ ПРО КРЕМ?

Те ж саме можна сказати й про різноманітні лосьйони, молочко та косметичні олії для тіла, креми для живлення шкіри та розгладжування зморшок. Якщо рекламний ролик запевняє Вас, що у їхньому складі винятково натуральні компоненти, то термін придатності цього «чудесного» засобу повинен становити кілька діб і він навряд чи буде таким однорідним та привабливим на вигляд.

Такий - можна приготувати хіба що самостійно. Все, що сходить з конвеєра підприємств, містить консерванти та емульгатори (речовини, що сприяють утворенню стійких емільсій) і добре, якщо виробник суворо дотримується технології їх застосування, адже найменше її порушення здатне перетворити хороший крем на «шкідника» для шкіри.

В нашій державі чинні національні стандарти ДСТУ 4765:2007 «Креми косметичні. Загальні технічні умови» та ДСТУ 4767:2007 «Олії косметичні. Загальні технічні умови». Крім того, продукцію можна виготовляти за технічними умовами виробника.

Не завадить знати, що в залежності від складу, розрізняють емульсійні, жирові креми та креми на гелевій основі. А косметичні олії поділяються на ті, що виготовлені із рослинної сировини та на основі мінеральної оливи, тобто на синтетичній основі.

Суміш ароматизаторів чи будь-яких запашних речовин в косметичних оліях та кремах дозволено зазначати як один інгредієнт з використовуванням слів: «запашка», «ароматична композиція», «парфумерна композиція», «композиція-база» без розшифрування її складу.

Відповідно до стандартів термін придатності косметичних кремів, як і косметичних олій, визначає виробник за погодженням із центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я України.

Креми на жировій основі рекомендують використовувати для проблемної сухої шкіри і лише як тимчасовий засіб, адже вони перешкоджають диханню та видаленню продуктів життєдіяльності клітин. А ось алергічну реакцію шкіри на косметику найчастіше викликають ароматизатори. Для гіпоалергенної косметики використовують спеціальні гіпоалергенні аромати (зазвичай, натуральні ефірні масла), вартість яких досить висока.

ЗНАЙОМИМОСЯ ІЗ СКЛАДОМ ПРОДУКТУ

То на що ж слід звернути увагу, читаючи інформацію на маркуванні?

Найбільше сушать шкіру і волосся та викликають свербіж і порушення структури волосяних цибулин  ізопропіловий спирт або ізопропанол та як уже згадувалося, сульфати, які служать миючою основою більшості шампунів.

Найкращими з них вважаються ТЕА лаурил сульфат і ТЕА лаурет сульфат (TEA Layril Sulfate, ТЕА Laureth Sulfate). Найменш якісними й разом з тим найдешевшими є амонію лаурил і лаурет сульфати (Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate).

Під час досліджень встановлено, що після контакту зі шкірою лаурет сульфат натрію, його ще можуть позначати SLES чи SLS (Сульфат Лауріла Натрію або лаурілсульфат натрію) виявляли в тканинах серця, печінки, легенів і мозку. Крім того, здатність накопичувати SLS мають навіть тканини очей, особливо активно ця речовина накопичується в очних тканинах дітей і людей молодого віку.

Втім, знайти миючі засоби, які б не містили цей піноутворювач, дуже важко, головне, щоб його кількість не перевищувала гранично допустиму норму, а ще краще, була зведена до мінімуму.

Ще один піноутворюючий агент - діетанол, як і його сполуки, є активним канцерогеном. Легко вбирається через пори шкіри та може спровокувати онкологічні захворювання.

Практично у всіх косметичних засобах можна зустріти парабени (різні хімічні сполуки бензойної кислоти), які зазвичай, позначають як Endocrine Disruptor Chemicals – EDS. Дослідження, проведені за допомогою тонкошарової хроматографії, показали наявність парабенів в пухлинних тканинах грудей.

Пропілен гліколь, який часто значиться одним з перших в переліку інгредієнтів неякісної косметики, це не що інше, як дешевий продукт переробки нафти. Ця речовина має дуже маленьку молекулярну масу, що дозволяє їй легко проникати через шкіру в кровотік та запускати механізм руйнування нирок та печінки.

Пропілен гліколь настільки шкідливий для здоров’я, що робітники хімічної промисловості, які з ним працюють. надягають прогумовані комбінезони і довгі рукавички. Та найбільшу небезпеку він становить для алергіків, тому що навіть у низьких концентраціях може бути подразником і алергеном.

Бензойний альдегід (бензальдегід) застосовується в парфумерній та косметичній продукції. Може викликати подразнення шкірних покривів і очей. Позначається на нормальній роботі нирок, печінки, органів дихання та нервової системи.

Гексахлорофен - консервант, який використовується в зубних пастах, шампунях, дитячих присипках, дезодорантах тощо. Заборонений в США і країнах Євросоюзу. Викликає розвиток склерозу, дерматиту, астми, токсичний.

Каломель (хлориста ртуть) - один з компонентів відбілюючих засобів для шкіри. Не кращим чином впливає на роботу органів дихання, нервової системи, нирок і печінки. Потрапивши в шлунково-кишковий тракт, розпадається на небезпечні для здоров’я речовини.

Нітробензол входить до складу запашних мильних засобів, здатний проникати через шкіру і викликати нудоту, головний біль і слабкість, погіршує роботу нирок і печінки.

Триклозан - використовується в дезодорантах як антибактеріальна речовина. Заборонений до використання в косметиці в деяких країнах. Здатний викликати порушення ендокринної системи, може діяти як подразник для шкіри, здатний накопичуватися в організмі. В результаті експериментів було виявлено властивість викликати мутації в клітинах.

Формальдегід - токсична речовина, яка негативно впливає на дихальні шляхи, репродуктивні органи, викликає подразнення шкіри, погіршує роботу нервової та імунної систем.

Мінеральне масло – назва, яка красиво звучить, але до корисних мінералів не має ніякого відношення. Мінеральне масло – це технічне масло з нафтопродуктів (суміш рідких вуглеводів, відокремлених від бензину), що за сумісництвом є також дуже токсичним канцерогеном і розповсюдженою причиною прищів і різноманітної висипки, в жінок які користуються косметикою з (Mineral Oil).

Колаген – природня речовина, яка відповідає за пружність шкіри. З роками її виробництво в організмі зменшується. Тож в крема для жінок, яким за сорок, додають колаген добутий зі шкіри великої рогатої худоби чи пташиних лап. Спершу такий засіб дає непоганий ефект, але невдовзі стан шкіри різко погіршується, оскільки в ній назбирується чужородний білок. Великі молекули не проникають під шкіру, осідають на її поверхні і закупорюють пори.

Це лише невеликий перелік хімічних речовин, які здатні порушити роботу організму і привести до хронічних захворювань.

БЕРЕЖЕНОГО Й БОГ БЕРЕЖЕ

Шкідливі або потенційно шкідливі речовини, які входять до складу засобів догляду за волоссям та шкірою, можуть несприятливо позначатися на здоров’ї людини, в залежності від різних факторів, в числі яких вік, наявність хвороб, тривалість використання даної косметики, кліматичні умови та інше.

Тож купуючи вищезгадану продукцію не ведіться на рекламні трюки, мета яких продати товар за будь-яку ціну. Вихваляючи реальний чи перебільшений ефект від дії окремих речовин, про інші компоненти виробник скромно мовчить.





Термін придатності такого товару повинен бути якомога меншим. Пам’ятайте, якщо Вам пощастило купити шампунь за величезною знижкою, швидше за все строк його придатності підходить до кінця.

Наявність занадто сильного запаху може свідчити про те, що в такий спосіб замасковано неякісну продукцію. Слід намагатися купувати вироби відомих і перевірених марок та уважно читати перелік інгредієнтів на маркуванні.

Намагайтеся після миття волосся ополіскувати його відваром трав, приготованим власноруч. Перед нанесенням шампуня слід гарно змочити голову, за цієї умови поверхнево-активні речовини набагато менше пошкоджують шкіру голови і волосяні покриви.

Алергікам радять шампуні з мінімальною кількістю добавок, такий продукт буде рідкуватим, без приємного запаху та кольору. До того ж, краще використовувати шампунь і кондиціонер одного й того ж виробника, тому що хімічні речовини в  складі засобів різного виробництва, можуть виявитися несумісними між собою і вступити в непередбачувану реакцію.

Науково дослідний випробувальний центр державного підприємства «Полтавастандартметрологія» акредитований та має технічну можливість проводити випробування миючих засобів та парфумерно-косметичної продукції, але такі дослідження нині проводяться винятково на добровільній основі.

На жаль, механізмів, які б стимулювали торгівельні мережі цікавитися, чим вони насправді торгують, на сьогодні замало. Хоча магазини, які називають себе спеціалізованими, просто зобов’язані дбати, аби їхня продукція відповідала всім вимогам стандартів.

Державне підприємство «Полтавський регіональний
науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації»


Схожі матеріали:

👁 5133
Категорія: Здоров'я
Теги: Пропілен гліколь, Формальдегід, Колаген, шкідливі речовини, крем, шампунь, Бензойний альдегід (бензальдегід)



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Найгірші шанси НФЛ 2024-25: чи Патріотс ...

/_pu/71/15189008.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Шампунь от перхоти: как выбрать и исполь...

/_pu/71/62214789.jpg

Взуття Crocs: корисне чи шкідливе для ва...

/_pu/71/55359789.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Найкращі ставки на реквізит гравця НФЛ з...

/_pu/71/54565639.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Диван – м'які меблі універсального п...

/_pu/71/41276752.jpg

Какие колпаки на колеса лучше?

/_pu/70/56414015.jpg

Дизайнерский ремонт: как создать идеальн...

/_pu/71/73802872.jpg