Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Дефіцит заліза «псує» шкіру, волосся і нігті


Дефіцит заліза «псує» шкіру, волосся і нігті

Анемія, в основі якої лежить зменшення кількості гемоглобіну або еритроцитів у крові, досить поширене захворювання. З усіх видів анемій найчастіше зустрічається залізодефіцитна.

Вона може бути як самостійним захворюванням, так і супутнім симптомом багатьох внутрішніх захворювань, інфекційних і онкологічних хвороб. Вона не є смертельною хворобою, але несе свої небезпеки і вимагає тривалого лікування.

У значної частини населення спостерігається прихований залізодефіцит, який ще не переріс в анемію. Якщо він з'являється в організмі, то, як правило, розвивається поступово і тривалий час - роками. При розвитку цієї хвороби спочатку залізо йде з депо (там, де воно міститься в запасі) - це кістковий мозок, селезінка, печінка.

Потім розвивається дефіцит у тканинах - слизовій, м'язах, шкірі. Через це шкіра стає сухою, лущиться, страждають волосся і нігті. Розвиваються дистрофічні зміни в слизових оболонках, з'являються хронічні атрофічні гастрити. На фоні залізодефіциту всі захворювання протікають набагато гірше, організм відновлюється значно довше, знижується імунітет.

Більшість людей взагалі не знають про те, що мають залізодефіцит. Найчастіше ця хвороба зустрічається у жінок. Майже кожна друга жінка страждає від неї.

Хворим хочеться крейди або кілограм лимонів

На залізодефіцитну анемію можуть вказувати певні ознаки, на які зазвичай ми не надто звертаємо увагу.

Майже у всіх хворих з'являються дивні уподобання: їм хочеться їсти щось незвичайне або відчувати різкі запахи. Так у багатьох людей виникає бажання вживати крейду, і вони дійсно поїдають її мало не кілограмами.

Комусь хочеться їсти сире тісто чи м'ясо, невідварені макарони. Інші відчувають тягу до звичайних продуктів, але поїдають їх у неймовірних кількостях. Наприклад, вживають лимони кілограмами. Багатьом подобаються незвичні аромати -запах побілки або свіжої фарби, різкі запахи ацетону, бензину.

Зазвичай всі вважають такі дивацтва індивідуальною особливістю організму, насправді ж це є вірна ознака залізодефіциту. Чому виникають ці уподобання, важко пояснити. Але після початку лікування, буквально вже через тиждень, вони зникають.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Псоріаз проявляється на шкірі, а приходить зсередини

У жінок часто спостерігаються такі косметичні дефекти як сухість і лущення шкіри, ламкість волосся, розшарування, ламкість і тонкість нігтів. Жінки постійно борються з ними і навіть не підозрюють, що причиною цього може бути залізодефіцитна анемія. Необхідно лікувати її, щоб поліпшити стан своєї шкіри, волосся, нігтів.

Для анемії також характерні: швидка стомлюваність, зниження працездатності, в'ялість, поява задишки при фізичних навантаженнях. Хворі погано переносять спеку, дуже мерзнуть у холод. Спостерігається блідість шкіри обличчя. Загалом у кожної людини анемія проявляється по-різному, індивідуально.

Якщо ж ви помітили у себе характерні для залізодефіцитної анемії симптоми чи на це вказують результати аналізу крові, не ігноруйте дану проблему, а зверніться до лікаря. Без кваліфікованої медичної допомоги вилікувати анемію неможливо. Спочатку треба звернутися до терапевта. Якщо буде потреба, він направить вас до більш вузького спеціаліста - гематолога.

Найчастіша причина залізодефіциту -хронічні кровотечі

Перш ніж лікувати залізодефіцитну анемію, потрібно встановити причину її виникнення. Для цього необхідний клінічний аналіз крові та повне обстеження організму.

Однією з найчастіших причин залізодефіциту є хронічні кровотечі: при тривалих і рясних менструаціях, при геморої, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба, ерозивний гастрит, поліпоз кишечника та поліпоз шлунку), при хронічному захворюванні нирок та інших хворобах. Втрата заліза відбувається при частих легеневих і носових кровотечах, а також при неконтрольованому донорстві.

Більш страшною причиною може бути рак кишечника чи шлунку, рак матки. Розвиток залізодефіцитної анемії у жінок часто пов'язаний саме з вагітністю і пологами. Жінка під час вагітності віддає дитині частину своїх «запасів» заліза.

Якщо вагітна має залізодефіцит і не лікується, то її дитина також недоотримає залізо. У такому випадку малеча народжується вже із прихованим залізодефіцитом. Анемія потім розвивається і проявляється, як правило, у підлітковий період - час активного, бурхливого росту дитини.

Ще одна поширена причина виникнення анемії - недостатнє надходження заліза з їжею. В особливій групі ризйку - вегетаріанці, адже у їх раціоні відсутнє м'ясо - головне джерело заліза.

На лікування потрібно від 3 місяців до року

За допомогою одного харчування вилікувати залізодефіцитну хворобу неможливо. Необхідно приймати препарати заліза. У такому випадку харчування є не основним, а допоміжнйм засобом. Але йому все одно потрібно приділяти багато уваги.

Головне, щоб харчування було різноманітним і повноцінним. Основа раціону - м'ясо, фрукти та овочі.

Мають бути і крупи, картопля, макарони, але вони не повинні переважати. Корисними також будуть різні соки. Вважається, що хворі на залізодефіцитну анемію мають споживати не менше 100 грамів м'яса щодня.

М'ясо може бути у будь-якому вигляді - просто варене, смажене чи запечене, у вигляді котлет чи тефтель. Найбільше заліза містять телятина, яловичина, менше - свинина та курятина.

Якщо говорити про прийом препаратів заліза, то найважливіше у цьому випадку - правильне дозування препарату та строки лікування. Лікування має бути тривалим: за десять днів хвороби не позбавитися, потрібно від трьох до дванадцяти місяців, залежно від ступеня залізодефіциту.

ЦИФРИ

Норма гемоглобіну в крові у жінок -не менше 120г/л. У чоловіків-125-130 г/л.

ДОВІДКА

Чому залізо таке необхідне для нашого організму

Це дуже важливий мікроелемент, що входить до складу гемоглобіну і міоглобіну, бере участь у тканинному диханні та деяких інших важливих процесах. Нестача цього мікроелементу призводить до порушення діяльності всіх органів.



Схожі матеріали:

👁 6000
Категорія: Лікування
Теги: здоров'я, Кровотеча, залізодефіцитна анемія, хвороба, Дефіцит заліза, Анемія



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Ознаки дефіциту вітаміну Е: які продукти...

/_pu/70/82487730.jpg

Декілька помилок дачників, через які пол...

/_pu/70/57110181.jpg

Як зробити добриво, використовуючи горіх...

/_pu/70/00554111.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Декілька попереджувальних сигналів, що с...

/_pu/70/42158299.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Какие колпаки на колеса лучше?

/_pu/70/56414015.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

9 речей, які варто знати про фонтан-жіно...

/_pu/71/20082728.jpg