|
|
Якщо розумову втому не контролювати, вона може призвести до зниження імунітету, зниження продуктивності, тривоги та виснаження. |
Психічна втома зазвичай виникає внаслідок тривалих періодів інтенсивної когнітивної діяльності або розумового напруження — згадайте про надмірне робоче навантаження, багатозадачність, зустрічі «спина до спини» та інші розумово важкі дії.
Це змушує наш мозок перевантажуватись, що призводить до виснаження, туману мозку, дратівливості, відсутності мотивації, зміни апетиту та труднощів зі сном, серед іншого.
Такі фактори, як фінансовий стрес, відсутність балансу між роботою та особистим життям, складні життєві події та хронічні захворювання також можуть сприяти когнітивній втомі.
Якщо розумову втому не контролювати, вона може призвести до зниження імунітету, зниження продуктивності, тривоги та виснаження.
Дослідження показують, що тривала розумова втома також може вплинути на нашу фізичну витривалість.
Як уникнути психічного виснаження
Ось чотири перевірені стратегії запобігання втомі мозку та підвищення продуктивності:
- Переосмисліть, як ви витрачаєте свою енергію: визначте пріоритети та оцініть завдання, щоб ефективно розподіляти свій час. Використовуйте такі методи, як матриця Ейзенхауера, щоб класифікувати завдання та вирішувати їх відповідно. Уникайте зобов’язань в останню хвилину, де це можливо, і встановіть чіткі особисті та професійні межі, щоб зменшити повсякденний стрес. Якщо ви схильні забувати речі, встановіть нагадування та створіть резервні копії. Наприклад, зберігайте додаткові зарядні шнури вдома та на роботі, зберігайте трохи грошей у бардачку автомобіля на випадок, створіть головний пакувальний список для подорожей і роздрукуйте кілька копій, щоб вам не довелося постійно писати нові. «Перейдіть від швидкої допомоги на дні скелі до роботи над системами, які допоможуть назавжди зменшити стрес і зайве прийняття рішень», — каже доктор Еліс Бойєс, автор посібника «Здоровий розум».
- Робіть часті перерви: будь то 10-хвилинна маленька перерва на роботі, коротка прогулянка по кварталу, відпочинок на вихідних або відпочинок, відпочинок може допомогти зменшити стрес і втому від прийняття рішень, відновити енергію, підвищити концентрацію, і підвищити творчість.
- Виконуйте повторювані завдання групами: «Виконуйте повторювані завдання групами, щоб вам не довелося виконувати їх часто», — пропонує доктор Бойс. Наприклад, якщо у вас достатньо місця, раз на кілька місяців купуйте оптом такі речі, як пральний порошок або канцелярське приладдя, замість того, щоб виконувати ці завдання кожні кілька тижнів. Або роздрукуйте кілька копій важливих документів, а не роздруковуйте копію кожного разу, коли вам це потрібно, каже вона. Ви також можете автоматизувати повторювані завдання за допомогою програм для планування, підписки та керування завданнями, таких як Trello.
- Будьте організованими: організованість допомагає уникнути стресу, заощадити час і покращити концентрацію — усе це сприяє продуктивності. Найкращий спосіб упорядкувати справи, не відчуваючи себе перевантаженими, — це призначити всьому правильне місце та розчистити безлад відразу після того, як ви виконали завдання. Наприклад, мийте посуд, як тільки закінчите їсти, організуйте свій робочий стіл перед тим, як йти додому, застеліть ліжко відразу після пробудження тощо.
Схожі матеріали:
Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.