Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


13.10.2013

Список податкових пільговиків зменшать


Уряд має намір позбавити деякі галузі податкових пільг, які себе не виправдовують


Список податкових пільговиків зменшать

Уряд має намір позбавити деякі галузі податкових пільг, які себе не виправдовують.

З відповідною ініціативою виступило Міністерство доходів і зборів. Відомство оприлюднило законопроект "Про внесення змін в Податковий кодекс", що передбачає ліквідацію пільг з податку на прибуток для готельного бізнесу, паливно-енергетичної галузі, житлово-комунального сектора...

"Ми підтримуємо такий законопроект. Пільгами користуються часто не ті виробники, яким вони дійсно потрібні, а ті, хто зміг задіяти свої зв'язки, пробити "нагорі" собі послаблення. Але в такому разі за них все одно платять інші. Досвід розвинутих країн показує, що підприємці повинні перебувати в рівних умовах, лише тоді є можливою чесна конкуренція", - говорить керівник одного з приватних підприємств нашої Полтави Юрій.

Дійсно, експерти вказують, що податкові пільги мають сенс лише як тимчасовий захід - на рік, щонайбільше на два. А коли вони існують понад п'ять років, то виникають елементи корупції, хтось у них особисто зацікавлений. Вже не один український уряд погрожував виправити ситуацію, але, на жаль, з різних причин, в тому числі політичних, жодних заходів так і не було вжито. Можливо, причина в тому, що значний перелік податкових пільг сформований завдяки активності лобістів великого бізнесу у Верховній Раді.

Як результат, загальна сума пільг з податку на прибуток і ГТДВ склала в минулому році понад 100 млрд. грн. Проте щедрі преференції та держпідтримка не тільки не допомогли "обдарованим милостями" галузям, але спровокували їх технічну відсталість. Десятиліттями ніхто не модернізував виробництво, працюючи по-старому - адже за неефективність платила держава. Як наслідок, цілі галузі стали неконкурентоспроможними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На озброєння полтавських рятувальників з’явився пожежний автомобіль, здатний доставити до місця пожежі 15 тонн води

"Щоб вирішити цю проблему, потрібно створити для всіх виробників рівні умови. Тоді з'явиться можливість подальшого зменшення податків, оскільки їх рівною мірою платитимуть усі без винятку
", - переконаний співробітник приватної фірми Гребінки Микола. За його словами, за останні кілька років вони провели модернізацію виробництва, знизили витрати, але працювати все одно складно - "занадто велике податкове навантаження". Тому багато хто підтримує зусилля уряду, зазначив підприємець.

Наступ на пільговиків навряд чи дався легко. За всю історію України масова ліквідація податкових пільг відбулася лише раз, коли їх, дуже схожих на корупційну схему, скасували для багатьох іноземних інвесторів. Тоді говорили, що це спричинить руйнівні наслідки, але в результаті жодне серйозне підприємство з іноземними інвестиціями не закрилося.

В уряді впевнені, що і зараз скорочення занадто широкого переліку пільговиків лише оздоровить економіку. Звичайно, лобісти великого бізнесу чинитимуть серйозний опір і, здавалося б, владі легше їх не чіпати. Але пасивно спостерігати, як від оподаткування тікають цілі галузі, уряд вже не міг.

Гребінчин край


Схожі матеріали:
👁 1130
Категорія: Актуально
Теги: пільги, Гребінка




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ