ВИДАТНІ ЛЮДИ ГРЕБІНКІВЩИНИ

 
Поиск:   


загрузка...

Сліпак Володимир Олексійович
( нар. 2 червня 1941 року)


Музикант, педагог, композитор,
Заслужений працівник культури України


Видатні люди  Гребінківщини
Полтавська область,  Україна
.

Сліпак Володимир Олексійович, народився в м. Свердловську в сім`ї військовослужбовця 2 червня 1941 року (за 20 днів до початку війни). Родом батьки з села Березівка, Гребінківського району Полтавської області.

Після того, як загинув батько у ВВв, 
Володимир Олексійович з матір`ю повернулися на Україну в с.Березівку. Спочатку навчався в Березівській семирічній школі, потім в Гребінківській середній залізничній школі №55.

Після закінчення школи навчався на річних курсах баяністів в Полтавському музичному училищі ім. М.В.Лисенка. Перед призивом в армію працював учителем музики і образотворчого мистецтва в Березівській семирічній школі. Після 3-річної служби в армії
поступив в Полтавський державний педагогічний інститут ім.В.Г.Короленка по спеціальності російська мова, література і музика.

По закінчення навчання працював в цьому інституті на кафедрі естетичного виховання, потім директором музичної школи, відповідальним секретарем, заступником голови обласного відділення музичного товариства. Працював в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім.М.В. Остроградського, завідуючим кабінетом музичного і образотворчого мистецтва.

На даний час
Сліпак В.О.  очолює обласне відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки. За освітянську роботу був нагороджений знаком Міністерства освіти УРСР "Відмінник народної освіти УРСР", а пізніше другим знаком "Відмінник освіти України", а за пропаганду музичного мистецтва, по розвитку самодіяльної художньої творчості і за проведення свята пісні в Полтаві в 1987 році був нагороджений Почесною Грамотою Президії Верховної УРСР. В 2002 році йому було присвоєно почесне звання "Заслужений працівник культури України".

Він є членом Національної Всеукраїнської Музичної спілки.  В композиторському доробку є збірки пісень: «Пісні рідного краю», «Мелодії моєї душі». В цих збірках є пісні на слова багатьох відомих поетів і, зокрема на слова поета з гребінківського краю П.Линовицького "Батьків шлях".

Його пісні виконують народні артисти: Раїса Кириченко, Йосип Кобзон, Неллі Ножинова. Вони є в репертуарі заслужених артистів України Тетяни Садохіної, Володимира Путька, відомих співаків Анни Хижко, Ніни Савченко, Володимира Раковського.




Володимир Олексійович зі своєю дружиною


Особливо популярні пісні на слова Т.Голобородько «Світи нам, матінко», «Пісня рідному краю», на слова А. Лихошвая «Доброго ранку, Україно», «Я вас кохаю», «Вечірня Полтава», на слова М.Бойко «Два крила у пісні», на слова Н.Білик «Учительський вальс» і багато інших.

Часто звучать ці пісні і інші по обласному і республіканському радіо.

Колишній завідуючий Березівським сільським клубом, займався розвитком художньої самодіяльності в Гребінківському районі і в свій час залишив, як сказав нині покійний його однокласник Петро Линовицький у своїх віршах – батьків слід.

Дуже вдячний своїй долі, що мав можливість навчатись в школі № 55, де директором був художник Ковтун Антон Спірідонович, який навчив малювати і розуміти образотворче мистецтво, що допомогало йому в подальшій його творчій діяльності.





Доля подарувала Володимиру Олексійовичу Сліпаку життя чудової пори - народження в передвоєнні роки на початку літа, насиченого красою барв, щебетом птаства, дзвінкоголоссям усього сущого на землі.

Мабуть, від того і душа його, увібравши все, що його оточувало, відчула  цінність життя, величну пісню природи і святе бажання зріднитися з мистецтвом, з його милозвуччям, мелодійністю, неповторною красою. У важкі післявоєнні роки, залишившись без батька,  Володимир зростав під ніжноспів маминої та бабусиної пісні, яка лилася струмком добра у його серце.

Постійним супутником в його житті був  баян з ним він не розставався ніде, ні в школі, ні в армії, ні в інституті, з ним він і  сьогодні. Тож у його композиторському доробку головне місце займають пісні про сокровенне і вічне - про матір, материнську любов, кохання, про рідний край.

Музика і пісня — основа його життя та чутливої душі. Де б він не працював, яку б посаду не обіймав, з піснею і музикою не поривав ніколи. На кожній із посад - починаючи від вчителя музики, образотворчого мистецтва і завідуючого сільським клубом і до нинішньої — керівника обласної організації Національної Всеукраїнської музичної спілки він сповна віддає улюбленій справі і знання, і натхнення, і безмежну любов до духовних надбань народу.


    

Збірки пісень Володимира Олексійовича


Очолюване ним обласне відділення НВМС, яке об'єднує професійних і самодіяльних митців Полтавщини, має певні здобутки у розвитку національної культури, чим популяризує музичне мистецтво, виховує покоління на високих зразках духовності.

Він не полишав свою творчу працю,  поєднуючи основну роботу з посадою завідуючого кабінетом  музики і образотворчого мистецтва Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М.В. Остроградського, що певним чином позитивно впливало на розвиток учнівської і вчительської  художньої творчості.

Бажання творити добро ще в роки юності розкрилося в композиторській діяльності Володимира Олексійовича. Більше 300 пісень ним створено на вірші поетів-піснярів М. Шевченка, М. Луківа, Т. Голобородько, В. Раковського, В. Слєпцова, В. Гомона, Л. Дейнеки, Н. Білик, В. Шинкаренка, О. Недовіса, О. Лук`яненка, К. Панець, М. Литвина і інших.





УКАЗ Президента України

Про присвоєння почесних звань України працівникам культури і мистецтва


За вагомі творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва присвоїти почесні звання:

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ"


"СЛІПАКУ Володимиру Олексійовичу
- заступникові голови Полтавського обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки.

Президент України Л. КУЧМА
м. Київ, 15 березня 2002 року




Володимир Олексійович Сліпак спеціально для Grebenka.com





ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg

Поза пастушки (вершниця), ідеальна для з...

/_pu/71/00600447.jpg

Як доглядати за клітором?

/_pu/71/34695125.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Як вибрати БК: рекомендації та поради но...

/_pu/71/10789897.jpg

Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg

Чи має значення розмір клітора для оргаз...

/_pu/71/47319230.jpg

Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg

Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Скільки разів на день і на тиждень можна...

/_pu/71/52938015.jpg

Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg