Гребінківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів 5 липня 2017 року засідання «круглого столу» на тему «Щаслива родина – міцна країна». Про це Grebenka.com повідомили у Гребінківській районній державній адміністрації.
Як зазначалося під час заходу, український День родини відносно молоде свято і відзначаєтся з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" був підписаний 30 грудня 2011 року. Святкування цього дня має щорічний характер і встановлено на 8 липня.
Слово «родина» походить від кореня «род», «рід», що говорить саме за себе. «Сім’я» має відношення до продовження роду, тобто народження і виховання дітей, яке традиційно вважається основним призначенням створення сім’ї. Родина була і залишається хранителькою духовних цінностей, традицій, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. З родини починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Тому тандем сім’ї і держави – необхідна передумова процвітання і добробуту його громадян.
Батько й мати своїм прикладом навчають працювати, творити красу, доброти, відвертості, щирості у взаєминах із людьми, навчають жити у правді, мирі та злагоді. Люблячі батьки стають взірцем та ідеалом для своїх дітей. В. Сухомлинський писав: „Бути хорошою людиною, принести щастя матері й батькові, не допускати, щоб старість їх стала горем, – нехай все це стане бажанням всього твого життя”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Гребінці триває обговорення проектів рішень щодо місцевих податків і зборів
Саме зі своєї сім’ї, з родини іде у світ людина і несе в нього своє серце, наповнене добротою і любов’ю, відчуттям краси і справедливості. Саме з родини несе вона у світ правду, чесність, віру, традиції і звички. То ж недарма народне прислів’я каже: «Який кущ, така й хворостина, які батьки, така й дитина».
До участі у заході було запрошено посадових осіб місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, представників закладів охорони здоров’я, освіти та культури, інших заінтересованих установ та організацій.
Учасники «круглого столу» погодились, що основним завданням державної політики щодо сім'ї, жінок, дітей та молоді сьогодні має бути подолання тенденцій скорочення населення, посилення інституту сім'ї, забезпечення державної підтримки народжуваності, зміцнення соціального захисту сімей з дітьми, а також продовження формування засад гендерної рівності через впровадження соціальних, економічних та демократичних європейських стандартів життєдіяльності людини і суспільства.
Схожі матеріали:
|