Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Навіщо ми наряджаємо Ялинку


Навіщо ми наряджаємо Ялинку

Дерево, як символ життя, сприймалося ще задовго до появи християнства. Ця традиція не належить до якоїсь певної релігії.

Жителі Стародавнього Єгипту в грудні, в день зимового сонцестояння - найкоротший день року, за нинішнім календарем 22 грудня - у свої доми приносили зелені гілки пальми як символ перемоги життя, що відбулася, над смертю.

У Древньому Римі на честь бога землеробства жителі прикрашали свої доми зеленим листям в зимове свято Сатурналий.

Друїди вішали золоті яблука на гілки дуба під час свята зимового сонцестояння. А в середні віки вічнозелене дерево з червоними яблуками було символом свята Адама і Єви, 24-го грудня, що відзначався, освічує origin.iknowit.ru.

Традиція ж наряджати саме ялину з'явилася саме в Християнстві. З цим пов'язана ціла легенда про ченця святому Боніфацію. Боніфацій читав друїдам проповідь про Різдво. Переконуючи ідолопоклонників, що дуб не є священним і недоторканним деревом, він зрубав один з дубів.

Зрубаний дуб, падаючи, повалив на своєму шляху усі дерева. Уціліла тільки молода ялина. Боніфацій повернув це у свою користь, представивши виживання ялини як диво. Він вигукнув: "Та буде це дерево деревом Христа"!.

Відтоді ялина стала вважатися священним деревом Христа, пов'язаним з його народженням.

Спочатку, на ялинки замість іграшок вішали плоди:
- яблука як символ родючості;
- горіхи на знак незбагненності божественного промислу;
- яйця як символ життя, що розвивається, гармонії і повного благополуччя.
У XVII столітті традиція наряджати Різдвяну ялинку поширилася в Німеччині і скандинавських країнах. Прикрашалося Різдвяне дерево фігурками і вирізаними з кольорового паперу кольорами, яблуками, вафлями, позолоченими дрібницями, цукром.

А ось ідею запалювати свічки на ялинці приписують Мартіну Лютеру. Говорять, що одного разу увечері він йшов додому, вигадуючи на ходу проповідь. Блиск зірок, мерехтливих серед ялин, вселив йому невимовне благоговіння. Ришив продемонструвати цю прекрасну картину своїй сім'ї, він поставив ялинку в головній кімнаті, зміцнив на її гілках свічки і запалив їх.

Свічки, плоди, продуктовий пайок - усе це було занадто великим ваговим навантаженням на гілці вічнозелених дерев. І бізнес прийшов на допомогу. Першими в якості прикрас для Різдвяного дерева стали видувати порожнисті скляні кулі німецькі склодуви.

Вважається, що перша скляна ялинкова куля була зроблена в Тюрингии (Саксонія) в 16 столітті. А ось Різдвяні ялинки з електричними гірляндами з'явилися на вулицях Фінляндії тільки в 1906 році. Зараз по всьому світу витрачаються величезні суми на ялинкові іграшки, гірлянди, прикраси.

З Німеччини, традиція поширилася по Європі і в Америку. У Росію вона добралася десь в 30-і роки XIX століття. Тоді ялинки ставилися на свято тільки у будинках петербурзьких німців. Перша публічна ялинка в столиці була поставлена в 1852 році. До кінця ж XIX століття вона стала головною прикрасою і міських, і сільських будинків, а в XX столітті неодмінним атрибутом зимових свят. Цікаво, що в 1916 році Священний Синод намагався провести заборону на використання ялинки, як на традицію, що прийшла з Німеччини (країни з якою велася війна).

Але заборонена вона була в 1918 році із-за приналежності прикрашеної ялинки до Різдва (тобто релігії церкви). Заборона протрималася цілих 17 років (до 1935). І лише з 1949 року Новий рік знову став офіційним святом, а 1 січня - вихідним вдень.


Схожі матеріали:

👁 3348
Категорія: Поради на всі випадки життя
Теги: свято, ялинка. дерево, традиція



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як зрозуміти, що з гормонами – проблеми:...

/_pu/70/76550882.jpg

Декілька помилок дачників, через які пол...

/_pu/70/57110181.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Хто частіше страждає на психічні розлади...

/_pu/70/85335980.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Які ягоди вважаються найкориснішими для ...

/_pu/70/97567386.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Що посадити на городі: популярні овочі, ...

/_pu/71/46852544.jpg

Какие колпаки на колеса лучше?

/_pu/70/56414015.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Чому не можна лити в бак бензин АІ-95, я...

/_pu/70/84437547.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg