Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Суспільство та життя Психологія Народні заговори


При депресії допоможе хобі та гарні співрозмовники


При депресії допоможе хобі та гарні співрозмовники

Депресія сьогодні займає одне з перших місць серед нервових хвороб, від яких страждають українці. Вона може з'являтися у людей будь-якого віку, професії, достатку.

Але її не варто недооцінювати і думати, що це просто затяжний поганий настрій, який сам по собі пройде. Депресія - це хвороба, яку треба лікувати і не можна пускати на самоплив.

Як пояснюють психіатри, у тому, що депресія є настільки поширеною проблемою у наш час, винен технічний прогрес.

Щодня ми звідусіль отримуємо велику кількість інформації, яку повинні «перетравити». Причому більшість її для нас має негативний характер. Ми живемо в шаленому ритмі, дізнаємося про безліч подій, вирішуємо багато справ і весь час кудись біжимо. Як наслідок, маємо щоденне фізичне і психологічне перевантаження, постійно живемо у хронічному стресі.

Змінилася не тільки структура нашого життя, а й харчування, що також впливає на психічний стан людини. Окрім цих факторів, депресія сьогодні нерідко є наслідком прийому різних препаратів - ліків, харчових та дієтичних добавок. У багатьох випадках депресія виникає внаслідок певної психотравматичної ситуації, коли стається трагедія у сім'ї чи особиста драма, коли людина залишається без роботи чи потрапляє у якусь складну ситуацію.

Від депресії можуть страждати практично всі вікові групи. Найчастіше це підлітки (період перебудови організму, період першої закоханості), люди середнього віку - 35-40 років, коли відбувається криза середнього віку, люди похилого віку, жінки в період клімаксу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Псоріаз проявляється на шкірі, а приходить зсередини

Найбільше депресія «любить» безхарактерних, емоційно лабільних (люди з нестійким емоційним станом, який може різко змінюватися) особистостей, інтровертів, які занурені в себе, а також представників творчих професій. Депресію може викликати будь-яка хвороба чи травма. І навпаки, будь-які психічні проблеми чи порушення можуть викликати різні хвороби організму.

Хворі замикаються в собі і нічим не цікавляться

У людини може бути просто поганий настрій, а може бути депресія. Різниця у тому, що просто поганий настрій через деякий час проходить, людина переключається на щось інше, а при депресії знижений настрій залишається на тривалий час.

Якщо знижений настрій тримається вже кілька днів і не проходить, це вже привід задуматися: можливо, потрібно звернутися за допомогою, проконсультуватися з психотерапевтами. Не потрібно боятися спілкування з цими лікарями. Це така ж сама проблема зі здоров'ям, як і всі інші.

Для депресії також характерне зниження цікавості до навколишнього світу, до повсякденного життя. З'являється порушення сну, як правило, безсоння. Докучають нав'язливі негативні думки. Знижується енергетичний потенціал Людини: вона в'яла, безініціативна, не цікавиться собою і оточуючими, своєю сім'єю, дітьми, роботою. Людина замикається в собі. Хоча в деяких випадках спостерігається так звана «гнівлива манія», коли людина на фоні такого зниженого настрою проявляє агресивність.

Варто сказати і про те, що при депресії у. деяких людей з'являються думки про самогубство. При запущеній формі депресії, коли стан людини дуже тяжкий, хворі можуть робити спроби покінчити з життям. І в цьому величезна загроза цієї хвороби. Потрібно розуміти: депресія, яку не лікують, здатна призводити до конкретних наслідків: людина може втратити роботу, друзів, може розпастися сім'я. Тому з лікуванням депресії не можна затягувати.

Без фахової допомоги не обійтися

Якщо світ став немилим, і нічого не хочеться робити, і з'являються думки про те, що життя зовсім нецікаве - сходіть до лікаря. Чим раніше діагностують це захворювання і почнуть його лікувати, тим швидше людина одужає і повернеться до нормального повсякденного життя, до свого звичного ритму. Депресія - психічне захворювання, яке завжди досить легко піддається лікуванню.

При депресії медики можуть порекомендувати медикаментозне лікування, тобто виписати ліки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пародонтоз - хвороба, що позбавляє зубів

Чому так важливо при цьому захворюванні приймати спеціальні ліки? Справа в тому, що при депресії в організмі порушується рівень стресових гормонів - дофаміну, серотоніну та інших. Ліки якраз допомагають стабілізувати рівень цих гормонів.

Останні 10 років з'явилися препарати нового покоління. Вони не викликають багато побічних ефектів, як це було у випадку зі старими препарати. Але вони також мають свої мінуси. Є випадки, коли вони швидко дають прекрасний результат, але це не відбувається з кожним пацієнтом, комусь вони не підходять. Зараз ще тривають пошуки нових препаратів для лікування депресії, які зможуть зробити революційний прорив у цій сфері.

Лікар приписує спілкування

Лікар погоджується, що все-таки одними пігулками депресії не зарадиш. Медики застосовують також психотерапію, соціальну та арт-терапію, інші види терапії. При цьому дуже важливо, щоб людина сама хотіла бути здоровою, не тримала все в собі, намагалася знайти вихід із ситуації, те, що допоможе саме їй. Потрібно зрозуміти, що депресія - це хвороба і вона виліковується.

Що ви самі можете зробити, щоб допомогти собі побороти депресію? По-перше, треба пам'ятати: ти не один, у тебе завжди є у кого попросити допомоги, з кимось поговорити, поділитися своїми думками, якими б важкими вони не були. Це або друзі, рідні, або ж лікар, до якого ви звернулися зі своєю проблемою.

Потрібно спілкуватися з кимось, навіть якщо спершу цього не хочеться. Потрібно виговорюватися, ділитися, не тримати в собі. Ще дідусь Гіпократ говорив колись: «Людей, у яких поганий настрій і які відмовляються від їжі, треба водити на бенкети».

Тобто важливо, щоб люди долучалися до святкової, емоційно піднесеної атмосфери, щоб вони спілкувалися. Іншими словами, ходіть на концерти, свята, у кіно і театр, відвідуйте виставки, ходіть у гості. Це допоможе не замикатися у собі, а навпаки, знову зацікавитися життям.

Хорошими ліками також може бути будь-яке заняття, яке приносить вам позитивні емоції, викликає збільшення рівня тих біологічно активних речовин, які дають можливість бути щасливим. Знайдіть собі хобі, захоплення, це дуже ефективно допомагає впоратися з будь-яким негативним настроєм. Малюйте, вишивайте, співайте, вирощуйте квіти, готуйте чи конструюйте - робіть те, що вам цікаво і приносить задоволення.


Схожі матеріали:

👁 3471
Категорія: Суспільство та життя
Теги: психічне захворювання, кіно, свято, друзі, захоплення, театр, депресія, Лікар, людина, ліки



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


7 порад для збереження сексуальної інтен...

/_pu/71/00182781.jpg

Чорний, білий, синій, жовтий чи червоний...

/_pu/71/79759712.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Декілька попереджувальних сигналів, що с...

/_pu/70/42158299.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Що посадити на городі: популярні овочі, ...

/_pu/71/46852544.jpg

Дизайнерский ремонт: как создать идеальн...

/_pu/71/73802872.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Оральний секс: техніка гарного кунілінгу...

/_pu/71/66232720.jpg