Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Як фрукти й овочі зберегти свіжими цілий рік


Як фрукти й овочі зберегти свіжими цілий рік

З настанням теплої пори року холодильник та морозильна камера стають найбільш необхідною технікою на кухні.

Зібраним улітку врожаєм при правильному зберіганні можна буде ласувати цілий рік. Тому перед вибором, купівлею та експлуатацією холодильника рекомендуємо ознайомитися з порадами та рекомендаціями фахівців.

ШИРОКІ І НИЗЬКІ ХОЛОДИЛЬНИКИ - НАЙЗРУЧНІШІ

Перед придбанням холодильника спершу слід визначитися, ви хочете вбудований чи окремий охолоджувальний пристрій.

Перший варіант може економити вільний простір кухні. Такий холодильник вбудовується в спеціальну нішу і зовні нічим не відрізняється від звичайної кухонної шафи. Проте він, як правило, дорожчий.

За типом холодильники поділяються на однокамерні, двокамерні та холодильники типу Side-by-Side. Крім того, є холодильники спеціально для вина.

Однокамерні холодильники мають спільні дверцята для холодильного і морозильного відділення. А в двокамерних холодильниках у кожного відділення є свої дверцята. При відкритті одних дверцят атмосфера в другій камері не порушується. Таким чином економиться електроенергія. Крім того, в однокамерних холодильниках морозильне відділення зазвичай менше, ніж у двокамерних.

Є три схеми компонування камер в холодильниках: «європейська», в якій велика морозильна камера розташовується під холодильною, «азіатська» схема, де морозильна камера невеликих розмірів знаходиться над холодильним відділенням, та «американська» схема - «Side-by-Side», в якій холодильне та морозильне відділення розташовуються поруч. Це можуть бути двох-, трьох- і багатокамерні холодильники великих розмірів.

Розташування камер поряд забезпечує найбільш зручне користування як холодильною, так і морозильною камерами холодильника. Широким і невисоким холодильником зручніше користуватися, ніж вузьким і високим.

Однокамерні холодильники, як правило невеликі, - заввишки до 150 см і мають об'єм не більше 250 л. Більшість двокамерних холодильників заввишки від 150 до 210 см і зазвичай їх об'єм не перевищує 400 л.

Однак є чимало двокамерних холодильників підвищеної місткості, в яких за рахунок збільшеної ширини і глибини забезпечується місткість до 600 л. Холодильники Side-by-Side є найбільш місткими, відрізняються від інших значною шириною, а у деяких виробників ще і наявністю кількох холодильних і морозильних камер.

Для сім'ї з двох-чотирьох осіб буде достатньо холодильника об'ємом в 200-350 літрів. Якщо у Вас велика сім'я, то і холодильник знадобиться відповідний - понад 400 літрів. Дуже важливе доцільне поєднання об'ємів холодильної та морозильної камер. Якщо Ви любите запасатися свіжомороженими фруктами і ягодами на цілу зиму, то вам знадобиться морозильна камера побільше.

При встановленні необхідно врахувати, що задня стінка агрегата повинна добре вентилюватися.

Існують одно- та двокомпресорні холодильники. Компресор у холодильнику - це енергетична машина, яка змушує холодоагент циркулювати всередині системи для охолодження камер. У двокомпресорних - у кожної камери свій компресор, тому встановлюється своя незалежна температура у кожній з них. При відкритті дверцят в одній камері, температура другої камери залишається незмінною, в зв'язку з чим економиться електроенергія.

З усіх побутових електроприладів найбільша витрата електроенергії припадає саме на холодильник, оскільки він весь час підключений до мережі. Тому дуже важливо вибрати економічну модель.

За енергоспоживанням холодильники поділяються на кілька класів і маркуються латинськими буквами А і В, де клас А - більш економічний варіант. Крім того, існують холодильники з мінімальною витратою електроенергії, такі моделі маркуються як «Suрег А» або «А +» і «А ++».

Однокамерні холодильники коштують від 1 до 16 тис. грн., двокамерні - від 2, З до 30 тис. грн., «Side-by-Side» - від 7 до 50 тис. грн.

ХОЛОДИЛЬНИКИ «NO FROST» ДОСТАТНЬО МИТИ РАЗ НА РІК

Чим частіше відкриваються двері морозильного відділення і чим вища вологість повітря в приміщенні, де стоїть холодильник, тим швидше утворюється снігова «шуба». Якщо ж у морозилку заглядають рідко, то й інею утворюється дуже мало.

Розморожувати морозильне відділення слід тоді, коли сніговий покрив випарника, наприклад, заважає діставати продукти або висувати ящики.

У сучасних холодильних шафах розморожування буває в основному трьох видів: ручне, краплинне та за системою «Nо Frost».

Найчастіше розморожування в холодильній і морозильній камерах відбувається зі змішуванням різних технологій - наприклад, краплинне розморожування для холодильного відділення і система «Nо Frost» -для морозильного. При крапельному волога конденсується на задній стінці холодильника і стікає у спеціальні канали, потрапляючи на випарник.

«Nо Frost» (або Frost Fгее) - найсучасніша система розморожування. Ця технологія передбачає наявність вентилятора для рівномірної циркуляції холодного повітря. При використанні Nо Frost  іній не утворюється зовсім. Однак при цьому в камері встановлюється досить низька вологість, при якій продукти швидше засихають, тому їх бажано загортати в спеціальну плівку або поміщати в контейнери.

У холодильній камері з краплинною системою розморожування під час роботи компресора на задній стінці утворюються крижинки. Через певні проміжки часу компресор зупиняється, крижинки починають танути, крапельки стікають вниз, у злив, а звідти в спеціальну ванну, розташовану на компресорі, і випаровуються. Краплі, що стікають, нагадують сльози. Холодильники із системою «Frost Fгее» достатньо раз на рік відключати і мити.

ПОРАДИ ПРИ ВИБОРІ ХОЛОДИЛЬНИКА

При покупці холодильника фахівці радять звертати увагу на його зовнішній і внутрішній дизайн. Зовнішній - це колір холодильника, наявність або відсутність ручок, відкриття дверей. Внутрішній - це кількість поличок і матеріал, з якого вони зроблені, наявність додаткових контейнерів.

На що варто звернути увагу при огляді холодильника перед покупкою:
• Дивимося на якість нанесення фарби, причому дуже уважно на верхні кути, де метал прилягає до пластмасової площини. Там часто фарбу, що облазить, підфарбовують вручну в надії, що так високо покупець не побачить. Якщо на дверях є скотч, спробуйте його зняти, він не повинен зніматися разом з фарбою. Уникайте холодильників з великими красивими етикетками на всі двері. Вони з часом матимуть неохайний вигляд, а знімете ви їх, швидше за все, тільки разом з фарбою.

• На рівні очей у вас може бути барвиста наклейка «Аg +» або «Місгоbes Stор». Це не повинно бути вирішальним аргументом на користь покупки, не звертайте уваги на ці прийоми. Антибактеріальні добавки з сріблом функціонують на поверхні, з якої ви їх змиєте протягом року. Тобто тим, за що заплатите, ви будете користуватися лише рік. і хоча добавки вводяться в полістирол у сотих частках відсотка, коштують вони чимало.

Та до того ж багато виробників їх просто не додають при виготовленні внутрішніх пластмасових шаф холодильника, але етикетки клеять. Не будете ж ви вирізати шматок шафи, щоб віддати його на експертизу.

• Якщо ручки холодильника накладні, зверніть увагу, щоб вони не скрипіли, а гвинти були закриті заглушками.

• Відкриваємо холодильник і уважно оглядаємо двері з внутрішньої сторони. На пластику не повинно бути заглиблень, нерівностей. їх наявність свідчить про порушення технологічного процесу, недбало підібраний полістирол або невисокої щільності пінополіуретанову ізоляцію всередині.

• Ущільнювач внизу не повинен провисати (якщо провисає, значить матеріал занадто м'який і буде погано тримати форму, він повинен бути пружним), на кутах не повинно бути розривів, інакше дуже скоро його доведеться міняти.

• Уважно оглядаємо внутрішню шафу, там теж пластик повинен бути рівним і, звичайно, без тріщин і подряпин. Спробуйте натиснути на нього пальцем, він не повинен прогинатися.

• Позаду в холодильника знаходиться конденсатор, і краще, якщо він буде не прихований. Так у разі потреби його легше замінити.

ЗА ДОБУ КАМЕРИ ЗАМОРОЖУЮТЬ ДО 20 КГ ПРОДУКТІВ

Багато господинь полюбляють заготовляти овочі та фрукти на зиму. Та для цього звичайного холодильника іноді мало, тому виключно для заморожування продуктів можна купити індивідуальну морозильну камеру.

При виборі морозильної камери слід, у першу чергу, звертати увагу на її розмір.

Більшість відразу хочуть велику камеру, але заздалегідь місце під неї не визначають і потім приходять обміняти на меншу.

Температура в морозильній камері в робочому стані сягає від -18°С до -23°С. Температуру можна регулювати самотужки за допомогою регулятора з позначками від 1 до 7. Чим тепліше у приміщенні, тим вища має бути температура і навпаки.

Після того, як встановили температуру всередині морозильної камери, вона надалі буде зберігатися автоматично. Деякі камери, більш дорожчі, зможуть підказати користувачеві, чи правильну температуру ті установили.

Часто на панелях розташовані регулятори і кольорові індикатори температури. Наприклад, зелений колір позначає робочий стан збереження, жовтий підкаже, що камера працює у режимі швидкого заморожування, червоний сигналізує про підвищену температуру чи відкриті дверцята.

Працюють камери у двох режимах: «Заморожування» та «Зберігання». Перший призначений для заморожування великої кількості свіжих продуктів і включається вручну окремою кнопкою не менше, ніж за 24 години до їх завантаження. Через добу після завантаження продуктів у морозильній камері слід встановити режим «Зберігання», який забезпечує якісне збереження заморожених продуктів.

Морозильні камери бувають вертикальні і горизонтальні. Вертикальні більш зручні для міських квартир. Вони схожі на холодильники. їх розрізняють по висоті, об'єму і кількості відділів. Як правило, розмір камери сягає 60 на 60 сантиметрів, висота від 80 до 190 сантиметрів.

В залежності від висоти, у морозильних камерах буває від трьох (якщо висота 85см) до восьми відділень. Для зручності морозильні камери роблять з відкидними кришками і ящичками, що висовуються. Зроблено все так, що у верхній частині знаходяться полички, а в ніжній - висувні ящики. При цьому полиці призначені для замороження, а ящики -для зберігання.

Другий варіант - ларі - морозильні скрині з прозорою кришкою. Вони більше підходять для будинків. Об'єм такого приладу - від 100 до 400 л. Висота морозильних ларів - 85 см. Висота та глибина залежать від літражу. Деякі моделі мають встановлені замки на двері та внутрішнє освітлення.

Для зручності вони комплектуються навісними корзинами і роздільником. Іноді у морозильні камери також вміщають показник автономного збереження холоду. Ця функція дозволяє зберегти продукти замороженими до 12 годин і більше.

За добу морозильні камери можуть заморожувати до 20 кілограмів продуктів. Кожна морозильна камера має свій клас енергоспоживання (А+, А, В). Моделі з високою витратою електроенергії (клас В) коштують менше, але потім зекономлені кошти, підуть на оплату рахунків за електроенергію

Морозильні камери з автоматичним відтаванням розморожувати не потрібно, однак їх необхідно мити 1-2 рази на рік.

Ціни на камери залежать від об'єму, кількості функцій, енергоспоживання та фірми-виробника. У середньому їх можна придбати від 1500 до 5 тис. фн. Найдорожчі - до 13 тис грн.

ЯК РОЗМІЩУВАТИ ПРОДУКТИ В ХОЛОДИЛЬНИКУ

Надмірне охолодження деяких продуктів погіршує їхні смакові якості. Це треба враховувати при розміщенні продуктів у холодильнику.

Для сиру і масла в панелі дверцят холодильника є спеціальне відділення, що щільно закривається кришкою. Там ці продукти надійно захищені від сторонніх запахів, які вони зазвичай легко вбирають. До того ж за щільну кришку не проникає дуже холодне повітря від випарника, і масло не дуже охолоджується і не твердне.

Вузькі полиці з бортами на дверній панелі призначені для зберігання пляшок з молоком і напоями. У спеціальних отворах у верхній частині панелі дверцят зберігають свіжі яйця.

Готові страви і супи, ковбаси, копченина, відкриті консерви розташовуються на середніх ґратчастих полицях холодильної камери.

У самому низу холодильної камери, на скляній кришці овочевого відділення, дієтологи і медики рекомендують тримати перед приготуванням ретельно упакованими незаморожене м'ясо, рибу, фарш.

Найнижча полиця - це часто затемнене скло, що прикриває висувні ящики для тривалого зберігання фруктів і овочів. Тут створений особливий мікроклімат «сільського льоху». Якщо в нижню полицю вмонтований особливий фільтр вологості, він запобігає зайвому випаровуванню, овочі і фрукти не усихають, не в'януть, не пліснявіють і зберігаються довше, ніж зазвичай. Тримати їх тут можна незапакованими.

У новітніх моделях холодильників у цьому відділенні створена зона збереження свіжості. Вона складається з двох боксів, де можливе створення різних умов зберігання зелені, овочів і фруктів. В одному боксі - зона сухого холоду з вологістю повітря близько 50% (для продуктів тваринного походження); у другому боксі можна вибрати сухий холод або вологий, з регульованою вологістю повітря до 90% (для продуктів рослинного походження).

Термін зберігання овочів і фруктів у такій «зоні свіжості» збільшується приблизно втричі. Так, наприклад, персики в простому холодильнику зберігаються до 7 днів, в холодильниках із зоною збереження свіжості - до 30 днів. Термін зберігання сиру зростає до 30 днів, а моркви - до 5 місяців. І все це без заморожування.

ЗАПАХ У ХОЛОДИЛЬНИКУ ВБИРАЄ ШМАТОК ХЛІБА

При експлуатації холодильника фахівці радять дотримуватися простих правил:
• Не треба довго зберігати в холодильнику що-небудь в алюмінієвому посуді або у відкритих консервних банках.

• Не тримайте в холодильнику кип'ячене молоко або кисіль у відкритій каструлі. Так внутрішні поверхні холодильника отримають неабияку порцію небажаного конденсату. З цієї ж причини не кладіть у холодильник розрізаний кавун або качан капусти, постарайтеся накрити їх поліетиленовою плівкою. Або хоча б прикрийте зріз кавуна тарілкою.

• Не мийте під краном з гарячою водою тільки що вийняті з холодильника скляні полиці. Від перепаду температур скло може лопнути.

• Не заморожуйте продукти повторно. Вода, що утворилася при таненні, проникає в клітини тканин і робить їх уразливими для мікробів.

• При появі запахів різних продуктів у холодильнику як поглинач рекомендують використовувати хлібний, бажано житній, м'якиш, розрізане яблуко, часточки лимона, рисову крупу на тарілці, половинку сирої картоплини. Абсорбенти потрібно регулярно міняти - як мінімум один раз в декілька днів. У більш запущених випадках рекомендують розвести кружку харчової соди і поставити її в холодильник на кілька днів. Або розкласти по всьому холодильнику активоване вугілля. Відносно недавно у продажу з'явилися і очищувачі повітря для холодильників.
«Просто РАЙОНКА»


Схожі матеріали:

👁 6261
Категорія: Дизайн інтер'єру та ремонт
Теги: side-by-side, No Frost, заморозка, поради, морозильна камера, холодильник



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Взуття Crocs: корисне чи шкідливе для ва...

/_pu/71/55359789.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Декілька помилок дачників, через які пол...

/_pu/70/57110181.jpg

Зона бікіні: як правильно доглядати

/_pu/70/22638654.jpg

Як доглядати за жирним волоссям: 7 порад...

/_pu/70/26656162.jpg

Чому не можна лити в бак бензин АІ-95, я...

/_pu/70/84437547.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Маммопластика: як операція змінює життя ...

/_pu/71/34265611.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Аутизм: Терапия, причины и симптомы

/_pu/70/52287037.jpg

З чим їсти авокадо, щоб було корисно та ...

/_pu/70/59704047.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg