Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Родимки на тілі - це доброякісні пухлини шкіри


Родимки на тілі - це доброякісні пухлини шкіри

У народі кажуть: якщо у людини на тілі багато родимок, він буде щасливим. Але медики іншої думки. Вони вважають, що родимки на тілі можуть спровокувати розвиток небезпечного захворювання - меланоми, раку шкіри.

Родимки відповідно до медичної термінології називаються невусами, і це доброякісні пухлини шкіри.

Але чим більше таких пухлин, тим більша ймовірність, що якась із них почне перетворюватися на злоякісну.

Є такі розрахунки: людині, яка має 20 родимок, загрожує підвищений ризик отримати меланому. Причому не важливо, де ці родимки знаходяться. З медичної точки зору, родимка на руці нічим не відрізняється від родимки на обличчі. Часто люди навіть не знають, що у них є родимки на спині, на голові, в паховому ділянці. Родимки бувають навіть на підошвах і долонях.

Ясна річ, чіпати їх не можна - здирати, перетягувати нитками, травмувати. Треба бути обережним, якщо родимка постійно зачіпають - одягом, ременями, сумочками. Всі свої родимки потрібно час від часу оглядати, адже меланома часто розвивається саме з непомітною маленької родимки. Там починають розмножуватися атипові клітини, і навіть маленька злоякісна пухлина на шкірі може дати метастази і вбити людину.

Розроблено так званий ABCD-тест , що допомагає виявити "неправильну" родимку.

А - асиметрія. Якщо красива кругла родимка стає асиметричною, немов "повзе" по шкірі, змінює форму, це має стати сигналом - негайно до лікаря.

В - від англійського слова "border", що означає "край". Коли з'являються нечіткі з щербинами або розпливчасті краю родимки, це теж підозрілий симптом.

С - від англійського "colour" - "колір". Нормальна родимка має однорідний колір - світло-або темно-бронзовий. Якщо ж з'являється кілька кольорів (червоний, білий, фіолетовий, чорний), родимка втрачає фермент, стає неоднорідною - це також один із факторів, який має насторожити.

І нарешті, D - діаметр. Якщо діаметр невуса перевищує шість міліметрів, бажано показатися лікареві. Взагалі, якщо явно видно який-небудь ознака, бажано зробити біопсію родимки - взяти її маленьку частину на аналіз для виявлення злоякісних клітин.

Можна виділити фактори, що провокують переродження доброякісної родимки в злоякісну пухлину. І в першу чергу, генетичний. Якщо близькі, кровні родичі мали ракові або передракові стани, ризик захворіти на меланому підвищується в 15 разів! Таким людям потрібно особливо уважно дивитися за своїми родимками, а раз на півроку відвідувати онкодерматолога, щоб той оглянув, у прямому розумінні, з голови до ніг.

Іншим провокаційним фактором є сонячне випромінювання. Ті, хто має багато родимок, не варто зловживати засмагою. Адже темний колір родимки немов притягає сонячне світло, і він може спровокувати переродження невуса.

Деякі родимки з'являються з народженням, деякі - з роками. Є й ті, що з'являються і зникають. Це генетично зумовлені процеси. А деякі родимки сам організм знищує, розпізнаючи в них стороннє тіло. У цьому випадку на місці родимки може залишитися біла пляма.

У цілому, родимки бувають самими різними - плоскими, опуклими ... - це не визначальний фактор розвитку меланоми. Рак шкіри може виникнути навіть з маленької плоскою родимки. А от якщо на родимки росте волосся, на думку фахівців, це добре, хоча і виглядає вона не дуже красиво.

Якщо невус заважає (постійно натирається від ручки сумочки або від одягу) або є косметологічним дефектом (родимка на столітті або на носі), видаляти її можна. Але зрозуміло, що робити це потрібно не самому, а у лікаря. До того ж буде можливість провести гістологічне обстеження і з'ясувати, це доброякісна пухлина або злоякісна.

Якщо "зловити" меланому на початку розвитку, людина отримає більше шансів одужати і жити довго і щасливо. На початковій стадії одужання наступає у 98% хворих, на другій - 60%, а на третьому - вже тільки 30%.

Тому не варто зволікати. Якщо ви помітили, що родимка "веде" себе як-то не так чи постійно травмується, краще поспішити до лікаря. А ще: остерігайтеся псевдоврачей, що обіцяють позбавити від родимки диво-мазями. Це тільки зашкодить ...


Схожі матеріали:

👁 10362
Категорія: Здоров'я
Теги: родимки, Лікар, рак, тіло



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Лікар ортопед-травматолог: роль та важли...

/_pu/71/76708638.jpg

Топ-3 продуктів для сну

/_pu/70/61734948.jpg

Чому не можна трусити флакон з лаком для...

/_pu/71/65518032.jpg

Bingo Lingo: список псевдонімів для бінг...

/_pu/71/52132163.jpg

Как выбрать витамины для собак?

/_pu/71/65308233.jpg

Декілька попереджувальних сигналів, що с...

/_pu/70/42158299.jpg

Що посадити на городі: популярні овочі, ...

/_pu/71/46852544.jpg

Найкращі спортивні онлайн-букмекерські к...

/_pu/71/79984501.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Як зрозуміти, що з гормонами – проблеми:...

/_pu/70/76550882.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Як зрозуміти, що шкіра зневоднена і їй п...

/_pu/70/33663710.jpg