Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Макіяж Схуднення Все для неї
Мода і стиль Ефективні дієти Свіжі ідеї манікюру
Маски для обличчя Догляд за волоссям Догляд за тілом. Масаж


Березовий сік порятує від весняного авітамінозу


Березовий сік порятує від весняного авітамінозу

Навесні ми почуваємося стомленими, безсилими і сонними. Зате природа навколо нас оживає. Нехай земля ще мерзла після зими, а дерева стоять голі й темні, в них вирує енергія, котра допоможе й людині ожити та прокинутися від зимової сплячки.

З давніх-давен люди знали про корисні властивості „березових сліз", старалися напитися досхочу і заготовити про запас. Березовий сік багатий на необхідні для організму цукри, органічні кислоти, ферменти, солі кальцію, магнію, заліза, мікроелементи.

Він руйнує сечові камені, ефективний при лікуванні виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, печінки, жовчного міхура, нирок, недокрів’я, головного болю, цинги, бронхіту, туберкульозу легень, кашлю, а також при ревматизмі, радикуліті, подагрі, артриті.

Березовий сік має кровотворну дію, сприяє швидкому очищенню організму від шкідливих речовин. Корисний він і при шкірних захворюваннях та запальних процесах різного походження, включаючи онкологічні хвороби.

Яким чином можна поповнити вітамінні запаси в цей період?

За зиму організм людини вичерпує запаси вітамінів та мінералів, що й спричиняє її млявість, підвищену стомлюваність, знижує опірність організму, спричиняє загострення хвороб. Але мудра природа підготувала нам свої дари, які є чудовими оздоровчими засобами. Тому не пропустіть сезон березового та кленового соку, який уже скоро розпочнеться.
Березовий сік — це чудовий тонізувальний напій, що поліпшує загальне самопочуття, робить людину бадьорою, наповнює силами. А ще — це ефективний засіб у разі набряків, захворювань нирок і сечового міхура, ниркокам'яної хвороби. Він чинить сечогінну та протизапальну дію.

Березовий сік використовували у лікуванні анемії, фурункульозу, подагри, артриту, ревматизму, трофічних виразок, туберкульозу. У разі вугрів і пігментних плям на обличчі ним умивалися, а на екземи та лишаї робили з нього примочки. Зазвичай лікувально-оздоровчий курс березовим соком триває місяць. У цей період його потрібно випивати по 3 склянки на день. А у разі лікування екземи та лишаю дозу можна збільшити. Щоб заготувати березовий сік про запас, його розливають у пляшки (в кожну можна додати по 2 ч. л. цукру) і зберігають у погребі чи холодильнику.

В Україні добували сік з клена гостролистого і лжеплатанового, або явора. Кленовий сік багатий на вуглеводи, органічні кислоти (яблучну і лимонну), а також вітамін С. Тому його використовують як загальнозміцнювальний та протигіповітамінозний напій, а ще — як сечогінний засіб.

Збирати сік потрібно з дерев, які розташовані подалі від промислових зон та автомобільних трас. Його добувають так. У молодих деревець цвяхом чи шилом роблять отвір, куди вставляють трубочку чи лубок, по яких сік скапуватиме в посудину. У дорослих дерев отвір роблять за допомогою свердла невеликого діаметра — близько 3 мм. Упродовж сезону з молодого дерева можна отримати близько 30 л соку, зі старшого — до 100 л.

Чабани і лісники добували сік іншим, дуже простим способом. Гострим ножем надрізали похилену гілку завтовшки 1-1,5 см (на сонячному боці) і прикріплювали до неї пляшку, щоб сік потрапляв у горло пляшки. За 2-3 год вони отримували до двох склянок соку.

Після того як сік скінчив капати, вставте в дірочку заздалегідь заготовлений кілочок та замажте її пластиліном, воском чи фарбою. І не забудьте подякувати дереву за те, що воно віддало вам свій сік. Що краще ви поводитиметеся з деревом, то цілющіший ефект отримаєте від його дарів. Недаремно ж наші предки спеціально готувалися заздалегідь, щоб вирушити на збирання природних дарів.

Зокрема, вони чисто вимивали своє тіло, надягали випраний і випрасуваний одяг та читали молитви. А під час збирання фітосировини примовляли до рослин, просячи віддати свої цілющі властивості. Сучасні науковці довели, що такі дії мають під собою серйозне підґрунтя. Річ у тім, що вода структуризується під впливом звуків навколишнього середовища. (Ось чому під час збору деяких рослин травознаї йшли далеко від населених пунктів, щоб „не було чути голосу півня").

А сік рослин і дерев — це не просто вода. Він вбирає в себе всі вітаміни та мікроелементи рослини, які й оздоровлюють та лікують людину. Тому дуже важливо не зіпсувати структуру цього соку брутальними думками, словами, поведінкою, а навпаки, наповнити його позитивом.

З березового соку можна приготувати квас. Для цього сік потрібно підігріти до температури 30-35°С, додати дріжджі (15 г на 1 л соку), посудину щільно закупорити і поставити в темне холодне місце. Через 2-3 дні квас буде готовий. Він дуже смачний і корисний, зберігається протягом 3 місяці.

У давнину з березового соку готували вино. В одному відрі соку розчиняли 200 г цукру й уварювали його на малому вогні на 1/3, збираючи піну. Потім сік фільтрували через густе сито чи полотно і додавали нарізаний шматочками лимон. Як сік охолоджувався до температури 30-35°С, до нього додавали 1 ложку дріжджів. Коли з'являлася піна, її знімали ложкою, а сік розливали в пляшки, закупорювали, ставили в холодне темне місце. Через 2-3 місяці вино готове до вживання.

Молода хвоя сосни. Це джерело вітаміну С, який є чудовим антиоксидантом, захищає організм від старіння, вірусів, інфекцій, новоутворень. Із соснової хвої готують оздоровчий настій — 50 г хвої заливають 0,5 л гарячої води, кип'ятять на малому вогні протягом 10 хв, настоюють 2-3 год і проціджують. Вживають протягом дня за три прийоми.
Хвойний напій можна приготувати з додаванням лимона чи сироватки: 4 склянки подрібненої хвої заливають 3 склянками води, додають сік лимона за смаком або 1-2 ложки сироватки.

Суміш витримують у темному місці протягом 2-3 днів, проціджують. Вживають по 1-2 склянки, додаючи за смаком мед чи цукор. В одній склянці цього напою більше вітаміну С, аніж у склянці лимонного соку.


Схожі матеріали:

👁 4239
Категорія: Ефективні дієти
Теги: весна. збирати, Хвойний напій, авітаміноз, березовий сік, сосна. молода хвоя. береза



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg

Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Як вибрати БК: рекомендації та поради но...


Як доглядати за клітором?

/_pu/71/34695125.jpg

Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Чи має значення розмір клітора для оргаз...

/_pu/71/47319230.jpg

Скільки разів на день і на тиждень можна...

/_pu/71/52938015.jpg

Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg

Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg