Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Макіяж Схуднення Все для неї
Мода і стиль Ефективні дієти Свіжі ідеї манікюру
Маски для обличчя Догляд за волоссям Догляд за тілом. Масаж


Авітаміноз, як з ним боротися


Авітаміноз, як з ним боротися

Наближається весна, а з нею і супутник останніх зимових місяців – авітаміноз.

Залежно від того, яких вітамінів організму не вистачає, він виявляється по-різному. При недоліку вітаміну А (аксерофтола, ретинолу) з'являється лупа, стають ломкими і випадає волосся, погіршується зір, а очі втомлюються значно швидше.

Якщо з'являються безсоння і швидка стомлюваність, втрачається апетит, частіше відвідують головні болі, організм нагадує, що йому не вистачає вітамінів В1 (тіаміну) і В9 (фолієвой кислоти). Поява язв в роті, тріщин в куточках губ, лущення шкіри і дерматит на обличчі – ознака недоліку вітаміну В6 (пірідоксина).

Поява оніміння пальців рук і стоп, погіршення пам'яті, проблеми з шлунком і засвоюваністю їжі свідчать про недостатність вітаміну В12 (циано-кобаламіна). Біль в суглобах, кровоточивість ясен, довге загоєння ранок і садин нагадують про недостатність вітаміну С (аскорбінової кислоти).

Недостатність вітамінів D (кальциферолу) і Е (токоферола ацетату) звичайно виявляється не відразу. Але якщо з'являються безпричинне зниження ваги, підвищена пітливість і, не дай Бог, м'язова дистрофія, недолік в організмі цих вітамінів необхідно терміново поповнювати. Так само важко самостійно визначити нестачу вітамінів B15 (пангамовая кислота), До (філлохинон), РР (нікотинова кислота, ніацин). Добова потреба в них незначна, але роль в організмі величезна, оскільки вони впливають на обмін речовин, діяльність печінки і нирок, сприяють зниженню кількості холестерину в крові.

У медичних довідниках можна знайти різні ознаки прояву недоліку в організмі вітамінів і мікроелементів, всі їх перерахувати важко. Головне, постаратися їх не допустити зовсім. В період найбільшої вірогідності авітамінозу деякі починають у великих дозах «поїдати» вітаміни, що продаються в аптеках, полівітаміни і вітаміновмісні препарати. Часто це робиться без консультації з лікарем. Непомірність у вживанні аптечних вітамінів може завдати серйозної шкоди організму і викликати порушення їх всмоктування в кишечнику, що ще більше посилить проблему.

Підбирати для кожної конкретної людини комплекси вітамінних препаратів повинен лікар, виходячи з особливостей організму і наявних захворювань. А налагодити правильне харчування, щоб по максимуму одержувати з продуктами необхідні організму вітаміни, може кожен самостійно.

Звичайно менше всього проблем виникає із заповненням вітаміну С. Його добова потреба у дорослої людини велика, приблизно 100 міліграм, але цей вітамін в значній кількості містять багато овочів і фруктів. При необхідності можна використовувати і хвою, благо вона круглий рік готова до застосування – роби настої і пий.

Варто врахувати, що багато продуктів, особливо овочі і фрукти, містять цілі комплекси вітамінів, але в процесі тривалого зберігання їх кількість помітно знижується, а непомірна теплова обробка може їх знищити взагалі. Тому овочі і фрукти бажано вживати сирими у вигляді салатів, якщо ж піддавати тепловій обробці, то в мікрохвильовій печі або на пару. Подібний же спосіб приготування бажаний для м'яса і риби.

В першу чергу варто звернути увагу на традиційні продукти харчування, тим більше що і стоять вони відносно дешево. Звичайна цибуля містить залізо, калій і ряд інших мікроелементів. У ньому багато вітаміну С, є вітаміни РР і групи В, а також каротин, фітонциди, кверцетин, сприяючий запобіганню раку. На думку медиків, людині бажано щомісячно вживати в їжу не менше 600-700 грамів цибулі.

Природною скарбничкою вітамінів є часник. У ньому містяться вітаміни А, B, З, D, особливо багато вітаміну B1. Крім того, часник багатий ефірними маслами, магнієм, цинком, сіркою, міддю, кальцієм, калієм. У невеликій кількості в ньому є залізо і селен, який по дії на організм близький до вітаміну E. На жаль, супутником цибулі і часнику є сильний запах, але, як мовиться, здоров'я дорожче.

Значну кількість вітамінів містить звична білокочанна капуста, крім того, в ній є багато мікроелементів і півтора десятки амінокислот, включаючи татрановую, яка перешкоджає перетворенню вуглеводів в жири. Варто врахувати, що при квашенні частина вітамінів С, В2, РР переходить в розсол. Не менш корисні цвітна капуста і брокколі.

У зимовий період бажано їсти більше буряка,
який сприяє подоланню втомленості і депресивних станів, завдяки наявності в ньому вдалого поєднання вітамінів С, В9 і калія. Окрім них в буряку містяться вітаміни В1, В5, В6, РР, Е, провітамін А, багато мікроелементів, включаючи магній, залізо, цинк і кальцій.

Багата вітамінами морква. У ній містяться В1, В2, В6, З, Е, РР, До, багато мікроелементів і мінеральних солей. Вона чемпіон серед овочів за вмістом бета-каротину. Морква сприяє поліпшенню зору, запобігає анемії, благотворно впливає на стан шкіри.

Практично весь спектр вітамінів і мікроелементів міститься в огірках і помідорах. Не дивлячись на те, що при солінні якась частина вітамінів втрачається, взимку варто віддати перевагу цим овочам в консервованому вигляді.

З фруктів в зимовий період в першу чергу слід віддати перевагу цитрусовим і яблукам. А з ягід – чорній і червоній смородині, полуниці, малині, агрусу і вишні. Вони чудово зберігаються в замороженому вигляді, практично не втрачаючи свої корисні властивості. У замороженому вигляді можна зберігати і гриби, в яких міститься багато мінеральних речовин і вітамінів. Особливо багаті гриби вітамінами D і РР, такими необхідними організму в зимовий період.

Надзвичайно корисні в зимовий період горіхи (кедрові, волоські, фундук), соняшникові і гарбузові насіннячка, що містять більшість вітамінів, зокрема А, В15, Е, і мікроелементів. Тільки не перестарайтеся, оскільки горіхи висококалорійні і важко перетравлюються.

Я спеціально перерахував тільки ті овочі, фрукти і ягоди, які багато хто вирощує на дачних і присадибних ділянках. Крім того, їх завжди можна купити в магазинах і на ринках, причому за доступними цінами.

Варто врахувати, що окремі вітаміни в овочах і фруктах містяться в незначних кількостях. Зате їх багато в м'ясі, рибі, молочних продуктах. Це характерно для вітамінів А – яловича печінка, риб'ячий жир, сир, жовтки курячих яєць, В12 – жирна морська риба, м'ясо птаха, сир, D – жирна риба, ікра.

При бажанні в зимовий період завжди можна скласти якісний і не дорогий раціон, що містить більшість необхідних людині вітамінів і мікроелементів. Не варто нехтувати і вітамінами з аптеки, але тільки після консультації з лікарем. Можливо, аптечні вітаміни вам і не знадобляться, якщо тих, що ви споживаєте з їжею, організму цілком вистачає.


Схожі матеріали:

👁 3023
Категорія: Ефективні дієти
Теги: харчування. овочі, капуста, фрукти, авітаміноз, Калій, мікроелементи, Морква, Залізо, як боротись, Вітаміни



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Як змусити думати про себе

/_pu/70/63759125.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Дизайнерский ремонт: как создать идеальн...

/_pu/71/73802872.jpg

Диван – м'які меблі універсального п...

/_pu/71/41276752.jpg

5 найкращих ігрових автоматів для риболо...

/_pu/71/09119284.jpg

Чи правда, що не можна пити воду після п...

/_pu/71/80081172.jpg

Скільки ходять гальмівні колодки і коли ...

/_pu/70/24013054.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg