|
✔️ Правова допомога
|
Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. (Відповідно до положень ст.51 Конституції України та ч.1 ст. 24 Сімейного кодексу України).
Загалом подружжя, без дітей, має право спільно подати заяву про розірвання шлюбу дооргану державної реєстрації актів цивільного стану, тобто РАЦСу. |
Кожна цивілізована компанія, що займається поширенням своїх товарів або послуг, цінує своїх клієнтів. Саме клієнти сприяють бізнесу реально оцінювати якість своїх зусиль, прикладених для створення затребуваних продуктів і сервісів, бути успішним, розвиватися, досягати нових висот.
Повага до уваги клієнта звичайно ж є невід’ємним атрибутом будь-якої компанії. |
Для початку розберемося, коли ви як споживач житлово-комунальних послуг маєте право їх не платити.
Відповідно до ч.3 ст.16 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» (далі-Закон), постачальник зобов'язаний забезпечити споживача якісними комунальними послугами. Також про це йде мова і в ч.3 ст.26 Закону. Тобто, якщо надані послуги були неякісними, ви маєте повне право їх не оплачувати. Але для цього потрібно дотримуватися певного алгоритму дій. |
Як відомо, остання воля людини викладається у письмовій формі та засвідчується нотаріусом у встановленому законом порядку. Проте інколи спадкодавці не розкривають зміст свого заповіту та бажають зберегти таємницю до моменту його оголошення.
Як розповіла очільниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина СВИСТУН, секретним є заповіт, який посвідчується нотаріусом без ознайомлення з його змістом. Такий документ подається в заклеєному конверті, на якому є підпис заповідача. |
Отримання свідоцтва про народження дитини є своєрідною путівкою у життя. Більшість батьків знають, що задля успішної реалізації права малюка на перший документ, треба звернутися до органів державної реєстрації актів цивільного стану з відповідним пакетом паперів, зокрема з медичного закладу, де народилося чадо.
Але що роботи родинам, у яких з певних причин дитина з’явилася на світ поза межами пологового будинку? |
Участь батьків у додаткових витратах на дитину регламентована статтею 185 Сімейного кодексу України (далі - СК України), відповідно до якої, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).
|
Перед тим, як приймати рішення звільнятися за власним бажанням, слід знати, що чинне трудове законодавство містить для працівника зобов'язання попередити роботодавця про свій намір (бажання звільнитися) за два тижні. Прості обивателі це зобов'язання називають відпрацюванням. Відповідно звільнитися в будь-який момент не вийде, але в статтях так само передбачені виключні випадки, коли не потрібно обов'язкове письмове попередження роботодавця про свій намір за два тижні. При наявності документального підтвердження передбаченого законом обставини, відпрацьовувати два тижні не доведеться.
|
Жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин, - тягнуть за собою накладення штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.
|
У селах, райцентрах поширеними були і залишаються випадки, коли особа володіє певним майном, будівлею, земельною ділянкою не будучи власником такого майна, без правильно оформлених документів на володіння, проте це відбувається тривалий час. Як правило особа добросовісно та відкрито заволоділа таким майном, а саме майно із часом поліпшується за рахунок праці або коштів володільця.
У таких випадках ЦК України передбачає право володільця на повноцінне набуття права власності із оформленням правовстановлюючих документів через суд на підставі ст. 344 ЦК України – «набувальна давність». |
«Тільки розписка про отримання коштів, а не будь-яка ...» розписка про отримання в борг грошових коштів є документом, який видається боржником Позикодавцеві за договором позики після отримання коштів, підтверджуючи як факт укладення договору і зміст умов договору, так і факт отримання боржником від Позикодавця певної грошової суми.
|
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО
|