Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Придбання, відчуження, оформлення та державна реєстрація власності на нерухоме майно



Придбання, відчуження, оформлення та державна реєстрація власності на нерухоме майно

Законодавство України щодо врегулювання порядку придбання, відчуження, оформлення та державної реєстрації власності на нерухоме майно, прав і обов'язків учасників

Бездомність - це соціальне становище людини, зумовлене відсутністю в неї житлового приміщення (будинку, квартири, кімнати тощо), яке б вона могла використовувати для проживання/перебування і в якому могла бути зареєстрованою.

Право громадян України на житло закріплено ст. 47 Конституції України. Цивільним кодексом України, Житловим кодексом України регулюються питання прав та обов'язків громадян у сфері житлового права.

Деякі житлові права виникають з моменту народження людини і є невід'ємними від особи. Право на житло, яке виникає від народження та не залежить від національності, статі, соціального походження тощо. Це особисті житлові права. Особисті житлові права закріплюються в конституційних нормах: ст. 33-щодо вільного вибору місця проживання; ст.48-достатнього життєвого рівня для себе і своєї сім'ї, що включає право на житло; ст. 55 оскарження рішення в суді дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Також слід зауважити що Україна законодавчо забезпечує громадянам, організаціям та іншим власникам рівні умови захисту права власності.

Для того щоб набути особисті житлові права необхідно стати володільцем конкретного житлового приміщення (будинку, квартири). Підставою набуття є певні юридичні факти. Згідно ст. 47 Конституції держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло передати у власність або взяти в оренду.

Відповідно до ст. 161 Цивільного кодексу України
до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Згідно статті 182 Цивільного кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом. Відмова у державній реєстрації права на нерухомість або правочинів щодо нерухомості, ухилення від реєстрації, відмова від надання інформації про реєстрацію можуть бути оскаржені в судовому порядку.

Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом. Всі спори, які виникають у сфері житлового права можливо вирішити у судовому порядку за зверненням однієї із сторін згідно чинного законодавства України.

Як передбачає ст.210 ЦК України правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його
державної реєстрації.


Право власності, в тому числі й на нерухомість, набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Це право вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Для поліпшення соціального захисту бездомних громадян та безпритульних дітей був прийнятий Закон України "Про основи соціального захисту бездомних громадян І безпритульних дітей". Він визначає загальні засади соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей, забезпечує правове регулювання відносин у суспільстві, які спрямовані на реалізацію бездомними громадянами і безпритульними дітьми прав і свобод, передбачених Конституцією України та чинним законодавством, створює умови для діяльності громадських та благодійних організацій, що працюютьу сфері соціального захисту населення.

Держава охороняє і захищає права та інтереси дітей при вчиненні правочинів щодо нерухомого майна. Згідно з чинним законодавством, неприпустимо зменшення або обмеження прав і охоронюваних законом інтересів дітей при вчиненні будь-яких правочинів стосовно жилих приміщень. Здійснення контролю за дотриманням батьками та особами, які їх замінюють, житлових прав і охоронюваних законом інтересів дітей покладено на органи опіки та піклування.

Для здійснення будь-яких правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, потрібна попередня згода органів опіки та піклування. Посадові особи органів опіки та піклування несуть персональну відповідальність за захист прав і охоронюваних законом Інтересів дітей при наданні згоди навчинення правочинів щодо належного дітям нерухомого майна.

Питання щодо запобігання бездомності серед осіб, які звільняються з установ виконання покарань, регулюється Законом України "Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк". Ним визначено умови і порядок надання соціальної допомоги особам, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний,строк, а також засади участі у їх соціальній адаптації органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і об'єднань громадян.

З метою створення необхідних умов для забезпечення прав та свобод бездомних пзомадян I безпритульних дітей упроваджується їхній облік. Так, облік бездомних громадян здійснюється за їх переважним місцезнаходженням на підставі особистого звернення або їх виявлення відповідними спеціалізованими закладами, що створюються органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади.

На допомогу бездомним громадянам у Гребінківському районному територіальному центру соціального обслуговування
(надання соціальних послуг) Полтавської області надаються інформаційні послуги юристом та іншими службами району.

Юрист Гребінківського терцентру



Схожі матеріали:

👁 3001
Категорія: Правова допомога



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Чому не можна трусити флакон з лаком для...

/_pu/71/65518032.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Як вибирати нижню білизну?

/_pu/71/75367633.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Топ-3 продуктів для сну

/_pu/70/61734948.jpg

Как выбрать витамины для собак?

/_pu/71/65308233.jpg

Град повредил автомобиль: что делать и к...

/_pu/71/34428699.jpg

7 порад для збереження сексуальної інтен...

/_pu/71/00182781.jpg

Як зрозуміти, що з гормонами – проблеми:...

/_pu/70/76550882.jpg