Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Як правильно укласти трудовий договір?


Як правильно укласти трудовий договір?

Хто має право приймати на роботу

Завідувача та заступника завідувача дошкільним навчальним закладом призначає відділ (управління) освіти. Всіх інших працівників дошкільного закладу приймає його завідувач (ст. 31 Закону України «Про дошкільну освіту»).

Директора позашкільного навчального закладу призначає відділ (управління) освіти. Заступника директора призначає відділ (управління) освіти за поданням директора. Всіх інших працівників позашкільного закладу приймає його директор (ст. 23 Закону України «Про позашкільну освіту»).

Директора загальноосвітнього навчального закладу призначає відділ (управління) освіти. Заступників директора (в тому числі і заступника з господарської роботи) та педагогічних працівників призначає відділ (управління) освіти за поданням директора. Інших працівників загальноосвітнього закладу приймає його директор (ст. 26 Закону України «Про загальну середню освіту», п. 58 Положення про загальноосвітній навчальний заклад).

Законодавство не визначає, в якій формі має бути подання директора загальноосвітнього закладу до відділу (управління) освіти про призначення педагогічного працівника. Тому нема необхідності робити його у вигляді окремого листа. Достатньо лише зазначити про прохання прийняти працівника на його заяві.

Разом з тим, наказ відділу (управління) освіти про прийняття педагогічного працівника на роботу до школи без подання директора цієї школи не можна вважати правомірним. Тому директор має право не допустити вчителя, призначеного без подання, до роботи. З іншого боку, директор школи не має права прийняти на роботу педагогічного працівника самостійно, навіть на невеликий строк чи за сумісництвом.

Випадок з практики. Після звільнення вчителя директор школи розподілив години, що вивільнились, між іншими працівниками, про що видав відповідний наказ. Через кілька днів до школи з’явився новий працівник з наказом відділу освіти про прийняття його до зазначеної школи.

В такій ситуації директор не мав права допускати нового працівника до роботи. Крім того, забрати у вчителів назад надані годи без їх згоди вже неможливо. Відповідно для прибулого працівника навіть не існувало вакансії.

Слід зазначити, що трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ виданий не був, але працівника фактично було допущено до виконання роботи.

Які документи повинен надати працівник при влаштуванні на роботу

При прийнятті на роботу людина повинна надати:
1) документ, що посвідчує особу. Бажано, щоб таким документом був паспорт громадянина України, оскільки прийняття на роботу громадян інших держав допускається лише за наявності в них дозволу на працевлаштування, виданого службою зайнятості. У разі виявлення факту прийняття без дозволу на роботу іноземця з роботодавця стягується штраф у сумі 850 грн. (ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення»);

2) трудову книжку;

3) документ про освіту (при необхідності);

4) документ про стан здоров’я (при необхідності);

5) інші документи у разі необхідності (направлення на роботу молодого спеціаліста тощо).
З якого моменту працівник вважається прийнятим на роботу

Трудовий договір вважається укладеним з моменту досягнення згоди про це між роботодавцем і працівником. Згода працівника виражається у формі поданої ним на роботу заяви. Згода роботодавця виражається у формі наказу про прийняття працівника на роботу або у формі допуску працівника до роботи.

Яку інформацію повинен містити наказ про прийняття працівника на роботу

Наказ про прийняття працівника на роботу обов’язково повинен містити:
1) повне прізвище, ім’я та по-батькові працівника;

2) місце роботи;

3) посаду;

4) дату початку виконання працівником роботи;

5) розмір посадового окладу (ставки заробітної плати) працівника. З 1 вересня 2005 року посадові оклади (ставки заробітної плати) визначаються за розрядами єдиної тарифної сітки.
Наприклад: Іванова Івана Івановича прийняти на посаду вчителя біології та хімії Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 з 26 березня 2007 р. з посадовим окладом за дев’ятим тарифним розрядом.

В разі необхідності в наказі про прийняття працівника на роботу слід зазначати про:
- строк трудового договору (наприклад, на час відсутності основного працівника);

- неповний робочий час (наприклад, на 0,5 ставки, на 9 навчальних годин);

- прийняття за сумісництвом;

- прийняття за направленням;

- прийняття по переведенню.
З якими документами необхідно ознайомити працівника

Роботодавець повинен до початку роботи працівника:
1) ознайомити з колективним договором;

2) ознайомити з правилами внутрішнього трудового розпорядку;

3) ознайомити з посадовою інструкцією;

4) ознайомити з інструкціями з охорони праці;

5) проінструктувати з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони;

6) проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору (наприклад, додаткові відпустки, доплати);

7) визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами. Наприклад, при прийнятті на роботу прибиральниці слід визначити територію, яку вона прибиратиме, надати їй спецодяг, інвентар, миючі та дезінфікуючі засоби, визначити місце, де все це зберігатиметься.


Схожі матеріали:

👁 3353
Категорія: Правова допомога
Теги: робота, трудовий договір, працівник



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Основні підживлення для ґрунту, які повн...

/_pu/71/91598016.jpg

Дизайнерский ремонт: как создать идеальн...

/_pu/71/73802872.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg

Чим підгодувати озимий часник у травні, ...

/_pu/70/01941177.jpg

Що посадити на городі: популярні овочі, ...

/_pu/71/46852544.jpg

Что понадобится, если хотите завести кот...

/_pu/71/75716718.jpg

Як зробити чорно-білий портрет у професі...

/_pu/71/18244687.jpg

Играйте с умом: стратегии и советы для у...

/_pu/71/25375051.jpg

Как одеться, чтобы пойти в казино?

/_pu/71/70482670.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg