Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Як реструктуризувати кредит?

Кредитодавець має право проводити за погодженням із споживачем реструктуризацію зобов’язань за договором про споживчий кредит


Реструктуризація боргу за кредитним договором — це одна з форм реорганізації умов боргу, під час якої боржники і кредитори домовляються про відстрочення виплат заборгованостей за основною сумою кредиту і за відсотками, термін яких повинен наступити в певний період часу, а також про новий графік таких платежів, роз'яснює Гребінківське бюро правової допомоги.

Згідно ст. 17 ЗУ "Про споживче кредитування" кредитодавець має право проводити за погодженням із споживачем реструктуризацію зобов’язань за договором про споживчий кредит.

Реструктуризація зобов’язань за договором про споживчий кредит - це зміна істотних умов договору про споживчий кредит, що здійснюється кредитодавцем на договірних умовах із споживачем і впливає на умови та/або порядок повернення такого кредиту.


Як реструктуризувати кредит?
 

Підстави для проведення реструктуризації

Підставою для початку проведення процедури фінансової реструктуризації є згода на реструктуризацію – письмовий договір між боржником і залученим кредитором, що містить арбітражну угоду.

Проведення реструктуризації

Щоб отримати розстрочку по проблемному кредиту, позичальникові потрібно мати вагомі підстави для цього і звернутися до банку з письмовою заяву, вказавши причини і надавши їх підтвердження. При зверненні з усним проханням позичальники часто отримують відмову від фахівця компанії, який може просто не захотіти вникати в ситуацію клієнта, шукати і готувати документи для передачі заявки на розгляд і багато іншого. Письмова заява гарантує розгляд і підвищує ймовірність позитивного рішення.

Після схвалення реструктуризації, як ефективного способу повернення коштів, клієнт спільно з фахівцем банку складають схему проведення процедури. Саме правильна схема гарантує повернення коштів і дозволяє знизити кредитне навантаження на позичальника.

Серед актуальних методів реструктуризації:
  • кредитні канікули;
  • збільшення терміну кредитування;
  • переклад позики в іншу валюту;
  • зміна способу погашення з ануїтетного на диференційований і навпаки.
Кожен банк має власні схеми проведення розстрочки, визначені внутрішніми положеннями і можливостями. Це дозволяє їм пропонувати клієнтам не тільки стандартні схеми процедури, але і складати індивідуальні, оптимально відповідні для обох сторін.

Після узгодження схеми реструктуризації позичальникові потрібно зібрати пакет документів, що підтверджують його фінансовий стан.

Сюди входить:
  • довідка про доходи;
  • трудова книжка;
  • виписка про наявність боргів за комунальні послуги;
  • документи на майно.
Складне фінансове становище клієнта, підтверджене документально, може бути причиною спрощення умов погашення заборгованості, рішення про реалізацію якого виноситься на розгляд кредитної комісії банку. Після його погодження буде складено додатковий договір, що додається до основного, а його підставою часто виступає надана клієнтом застава або комісія, яку він повинен буде сплатити за користування послугою. Після цього позичальник починає платити за новою схемою, а старі домовленості втрачають силу.

Вигоди реструктуризації

Головна вигода процедури для позичальника - це можливість вийти зі складного фінансового становища без важких наслідків у вигляді передачі боргу колекторам або судового розгляду. Реструктуризація заборгованості вигідна протягом невеликого відрізка часу, але в кінцевому підсумку позичальник переплачує суму, більше встановленої спочатку. Відстрочка терміну погашення кредиту призводить до збільшення переплати по відсотках за відсутності реального користування грошима, а переклад позики в іншу валюту неминуче веде до збільшення процентної ставки.

Гребінківське бюро правової допомоги
пров.Спортивний, 11, м.Гребінка


Схожі матеріали:

👁 835
Категорія: Правова допомога
Теги: Реструктуризація зобов’язань, реструктуризація, позичальник, кредит



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Топ-5 способов расслабиться после трудно...

/_pu/71/59408808.jpg

Найкращі спортивні онлайн-букмекерські к...

/_pu/71/79984501.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Закохався чи фліртує: названі ознаки зак...

/_pu/71/94469693.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Топ-3 продуктів для сну

/_pu/70/61734948.jpg

Як зрозуміти, що шкіра зневоднена і їй п...

/_pu/70/33663710.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Хобі приваблюють дівчат

/_pu/70/91040443.jpg