Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Як створити громадське пасовище?


Як створити громадське пасовище?

Земельні ділянки для сінокосіння та випасання худоби - це ділянки сільськогосподарського призначення, які надаються громадянам тільки в тимчасове користування (оренду) і повинні використовуватися виключно як сінокос чи пасовище.

Переводити такі діялнки в інші види сільськогосподарських угідь, до прикладу в ріллю чи багаторічні насадження, заборонено.

Такі земельні ділянки можуть надаватися громадянам, які утримують худобу (корів, кіз, овець тощо), або ж територіальній громаді для створення громадського пасовища.

Статтею Земельного кодексу України встановлено, що:


Громадяни індивідуально можуть орендувати земельні ділянки для сінокосіння і випасання худоби;

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть створювати на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади, громадські сіножаті і пасовища.

Якщо в населеному пункті багато громадян тримає худобу, вони можуть звернутись до свого представницького органу - місцевої ради (сільської ради) з пропозицією щодо створення такого пасовища приймається сесією.

У випадку, якщо земельна ділянка для цих цілей може бути виділена в межах населеного пункту, місцева рада самостійно приймає про утворення на певній земельній ділянці громадського пасовища, визначає розмір плати з кожного громадянина, який має худобу (залежно від її кількості та виду).

Звертаємо увагу, що це не плата за землю. Також, територіальною громадою може бути обрано та затверджено місцевою радою відповідальну особу від власників худоби з метою впорядкування використання громадського пасовища.

У випадку розміщення земельної ділянки для створення громадського пасовища за межами населеного пункту, місцева рада має звернутися з відповідним клопотанням до Гребінківської районної державної адміністрації.

Така земельна ділянка передається у комунальну власність територіальної громади і може розглядатися як елемент розмежування земель державної і комунальної власності. За земельну ділянку громадського пасовища, яка знаходиться у власності територіальної громади і використовується для загального користування, ні земельний податок, ні орендна плата не сплачуються.

У випадку створення громадського пасовища на землях колективної власності, рішення щодо створення такого об'єкта та передачі відповідної земельної ділянки з колективної у комунальну власність мають прийняти загальні збори членів (їх уповноважених) колишнього КСП із затвердженням його сільською радою.

Після цього приймається рішення про створення громадського пасовища сесією сільської ради.

Землевпорядна документація та винесення меж земельної ділянки громадського пасовища як у межах населеного пункту, так і за його межами в натуру (на місцевості) має здіснюватися землевпорядною органзацією.

Начальник відділу Держкомзему у Гребінківському районі


Схожі матеріали:

👁 10191
Категорія: Правова допомога
Теги: Держкомзем, Земельний кодекс, оренда, пасовище



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як зробити чорно-білий портрет у професі...

/_pu/71/18244687.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Чи безпечно мастурбувати кожен день?

/_pu/71/10193109.jpg

Червоні, жовті чи чорні: які помідори на...

/_pu/71/95990461.jpg

Закохався чи фліртує: названі ознаки зак...

/_pu/71/94469693.jpg

З чим їсти авокадо, щоб було корисно та ...

/_pu/70/59704047.jpg

Шампунь от перхоти: как выбрать и исполь...

/_pu/71/62214789.jpg

Як зробити добриво, використовуючи горіх...

/_pu/70/00554111.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Хто більше переживає після сварки – чоло...

/_pu/71/20854178.jpg