|
Опіка та піклування над літньою людиною
|
В рамках проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО» Гребінківське бюро правової допомоги інформує В першу чергу необхідно відзначити, що встановлення опіки і встановлення піклування – це дві різні за підставами процедури. Опікуном може стати будь-яка особа повнолітнього віку - діти старого громадянина, близькі, далекі родичі, зовсім чужі люди. Як передбачено ст. 59 ЦК України, піклування встановлюється над особами, дієздатність яких обмежена, тобто якщо є обставини, що свідчать про психічний розлад, істотно впливають на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, чи обставини, що підтверджують дії, внаслідок яких фізична особа, яка зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартними іграми тощо, поставила себе чи свою сім'ю, а також інших осіб, яких вона за законом зобов'язана утримувати, у скрутне матеріальне становище. В обох випадках, виходячи з ч.ч. 1, 2 ст. 60 ЦК України, визнання особи недієздатною чи обмежено дієздатною з призначенням відповідно опікуна чи піклувальника здійснюється судом. При цьому суд призначає опікуна чи піклувальника за поданням органу опіки та піклування. Слід зазначити, що у таких справах залучення представника органу опіки та піклування та призначення судово-психіатричної експертизи є обов’язковим. 6 ОСОБЛИВОСТЕЙ ОФОРМЛЕННЯ ОПІКУНСТВА1. Варіанти піклуванняЗаконодавством України передбачено два види опіки: повна і патронаж. Перший варіант передбачає психічні зрушення, які перешкоджають повному усвідомленню суті того, що відбувається, неадекватне сприйняття дійсності. Рішення про недієздатність приймається судом, їм призначається опіка та піклування над старим.Встановлення опіки над літнім громадянином накладає на опікуна певні обов'язки, які він повинен неухильно виконувати:
2. Оформлення опіки над літньою людиноюУ першу чергу потрібно написати відповідну заяву в органи опіки та піклування. Працівники державної установи, після огляду громадянина, складуть акт, на підставі якого почнеться процедура оформлення опікунства.Необхідні документи:
3. Опікунство у вигляді патронажуТакий вид допомоги надається інвалідам, які усвідомлюють свої дії, просто з-за фізичних нездужань не можуть повноцінно займатися повсякденними справами.Патронаж передбачає дотримання наступних правил:
4. Опіка над літньою людиною (права опікуна)Особа, яка оформила опікунство, має право:
5. Права опікуна при патронажіОпікун, що здійснює патронаж, має право розраховувати на відшкодування витрат, утворених в результаті надання послуг громадянину.Опіка над літньою людиною передбачає отримання заохочувальної премії, якщо це відображено в договорі. Опікуваний в знак подяки може оформити заповіт, по якому його майно перейде у власність помічника. 6. Розірвання прийнятих зобов'язаньПричини анулювання договору:
Гребінківське бюро правової допомоги пров. Спортивний, 11, м. Гребінка тел.. (05359) 21-1-94 | ||
Схожі матеріали:
|
Всього коментарів: 0 | |
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
|
|