Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів


Встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів

Встановлення факту належності особі правовстановлюючих документівДосить поширене питання з яким звертаються клієнти Гребінківського бюро правової допомоги до його спеціалістів є питання,  яким чином встановити факт належності правовстановлюючого документу конкретній особі, оскільки в різного роду документах при їх формуванні службові чи посадові особи в наслідок неуважності допускають помилки при написанні прізвищ, імен, по батькові, часу і місця народження особи, а при вчиненні різного роду правочинів такі помилки виявляють і це є суттєвою перешкодою в оформленні необхідних документів.

Стосовно вказаної теми роз’яснення надає головний спеціаліст відділу «Гребінківське бюро правової допомоги» Лубенського МЦ з надання БВПД Зоя Скляр.

Якщо виникла подібна ситуація, то, слід зазначити, що існує два способи виправлення такої помили у правовстановлюючому документі:
 
по-перше, досудовий спосіб – шляхом звернення до органу, який видав правовстановлюючий документ;

по-друге, судовий порядок – шляхом встановлення належності правовстановлюючого документа особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Отже, якщо виправити помилку досудовим способом неможливо, необхідно звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, що розглядається в порядку окремого провадження за правилами, встановленими для розгляду судом справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

У цих справах суд встановлює належність особі правовстановлюючих документів, а не тотожність прізвища, імені, по батькові, неоднаково названих в різних документах, не присвоєння чи залишення одного з них.

Крім того, суд може встановлювати факти належності особі документів, які не відносяться до таких, що посвідчують особу, наприклад, довідок про поранення чи перебування у госпіталі у зв'язку з пораненням тощо.

Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, розглядаються судом якщо:
 
• згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян;
• законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення;
• заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення;
• встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право (суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду).

Заяву про встановлення факту належності особі правовстановлюючого документа можуть подати:
 
• особа - власник правовстановлюючого документа, якій необхідно довести належність їй цього документа;
• спадкоємці померлої особи — власника цього документа для оформлення спадкових прав;
• утриманці померлого для одержання пенсії;
• прокурор у порядку статей 45, 46 ЦПК України;
• інші особи, які заінтересовані у встановленні факту (військові комісаріати, правоохоронні органи, управління соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду України, територіальна громада, фінансові органи, навчальні заклади, органи страхування тощо).

За подання заяви особа сплачує судовий збір у розмірі, передбаченому статтею 4 Закону України «Про судовий збір».

Заява про встановлення факту належності особі правовстановлюючого документу повинна відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим статтею 119 ЦПК України, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим статтею 258 ЦПК України.

Відповідно до статті 258 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено:
 
• який факт заявник просить встановити та з якою метою;
• причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
• докази, що підтверджують факт (зразок заяви).

До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про те, що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.

Не підлягають судовому розгляду в окремому провадженні заяви про встановлення факту належності особі вироку або рішення суду, паспорта, військового квитка, квитка про членство в об'єднанні громадян, посвідчення до ордена чи медалі, а також свідоцтв, що їх видають органи державної реєстрації актів цивільного стану. Зазначені питання вирішуються органом, який видає документ.

Не підлягає встановленню належність документів, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання тощо. Зазначене є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі (наприклад, факту реєстрації народження).

Описки та помилки в судовому рішенні виправляються не шляхом встановлення факту належності правовстановлюючого документа, а шляхом виправлення описки у порядку, передбаченому статтею 219 ЦПК України.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до відділу «Гребінківське бюро правової допомоги» Лубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Гребінка, пров. Спортивний, 11, за телефоном: (05359) 21-1-94.


Схожі матеріали:

👁 3428
Категорія: Правова допомога
Теги: судовий порядок, Зоя Скляр, Гребінківське БПД, документи



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як досвідчені дачники використовують пол...

/_pu/70/02862959.jpg

Тренды осеннего гардероба: Почему стоит ...

/_pu/71/50397271.jpg

До якого місяця вагітності можна займати...

/_pu/71/12086010.jpg

Топ-5 способов расслабиться после трудно...

/_pu/71/59408808.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

5 найкращих ігрових автоматів для риболо...

/_pu/71/09119284.jpg

Ви виявили невірність партнера: чи варто...

/_pu/70/47398553.jpg

Сексуальна позиція «Повний Нельсон» - ід...

/_pu/71/83407638.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg