Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів

В рамках проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО» Гребінківське бюро правової допомоги інформує


Непоодинокими є випадки, коли в правовстановлюючих документах, які підтверджують право власності особи на майно та складений у порядку, передбаченому законодавством (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, державний акт на право приватної власності на земельну ділянку, заповіт, свідоцтво про право на спадщину та інші документи, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності) прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження особи, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або паспорті. В таких випадках громадянин позбавлений можливості вільно розпоряджатися своїм майно.

Встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів
 

Слід зазначити, що для виправлення такої помилки у правовстановлюючому документі існують два шляхи:
 Перший, позасудовий порядок, коли особа котра виявила невідповідність у правовстановлюючому документі звертається до підприємства, установи, організації яка видала відповідний правовстановлюючий документ, з проханням виправити виявлену в ньому помилку.

Другий, у разі, якщо підприємство, установа, організацію, яка видала цей документ, не може виправити допущену в ньому помилку або така установа ліквідована та архівні документи не збереглися, громадянин має право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Така заява фізичної особи про встановлення факту належності правовстановлюючого документу розглядається судом в порядку окремого провадження і подається до суду за місцем її проживання.

Окреме провадження - це вид не позовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Тобто, це вид не позовного провадження, в якому відсутній сам по собі спір про право між заявником та заінтересованою особою. Якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз’яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підстав, тобто в порядку позовного провадження.

Заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документа можуть подавати:
  • власники правовстановлюючого документа, яким необхідно довести належність цього документа саме їм.
  • спадкоємці – власника цього документа для оформлення спадкових прав.
  • інші особи, які мають інтерес у встановленні факту.
Заінтересованими особами - є особи яким рішення суду по справі може вплинути на їхні права або обов’язки. Зазвичай ними можуть бути: інші співвласники правовстановлюючого документа, органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади, підприємства і організації не залежно від форми власності, що видавали правовстановлюючі документи тощо.

Заява про встановлення факту належності правовстановлюючого документа подається до суду в письмовій формі і підписується заявником або його представником і повинна містити:
  • Який факт заявник просить встановити та з якою метою;
  • Причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
  • Докази, що підтверджують факт.
До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Крім цього, за подання заяви про встановлення факту належності правовстановлюючого документа до суду необхідно сплатити судовий збір у визначеному Законом України «Про судовий збір» розмірі:
  • якщо заяву подано юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду (для прикладу, з 1 січня 2019 року ставка судового збору в цій категорії справ становить 960  грн. 50 коп.).

  • якщо заяву подано фізичною особою - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду (для прикладу, з 1 січня 2019 року ставка судового збору в цій категорії справ становить 384 грн. 20 коп.).
Судовий розгляд заяви про встановлення факту належності правовстановлюючого документу закінчується ухваленням рішення, яким встановлюється факт належності документа особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті. Також завертаємо вашу увагу, що саме по собі встановлення факту належності документа не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджується самим документом.       .

Гребінківське бюро правової допомоги
пров. Спортивний, 11, м. Гребінка


Схожі матеріали:

👁 961
Категорія: Правова допомога
Теги: документи, проживання, Суд



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Тренды осеннего гардероба: Почему стоит ...

/_pu/71/50397271.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Как выбрать витамины для собак?

/_pu/71/65308233.jpg

Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Чим підгодувати озимий часник у травні, ...

/_pu/70/01941177.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Лучшие советы по выбору идеального путеш...

/_pu/70/16540382.jpg

Ознаки дефіциту вітаміну Е: які продукти...

/_pu/70/82487730.jpg

Ви виявили невірність партнера: чи варто...

/_pu/70/47398553.jpg

Закохався чи фліртує: названі ознаки зак...

/_pu/71/94469693.jpg

З чим їсти авокадо, щоб було корисно та ...

/_pu/70/59704047.jpg