Ще вчора Ви спокійно рухалися міськими вулицями, а сьогодні «ловите» кожну ямку під акомпанемент «жалобного» стукоту підвіски? На жаль, без втручання не обійтись. І одна з найбільш ймовірних причин - сайлентблок, що вийшов з ладу. Навіщо потрібні сайлентблоки, чому вони ламаються, коли робити заміну і головне – на що: купити гумові сайлентблоки чи «модні» поліуретанові? Про це і не лише поговоримо у цій статті.
Призначення сайлентблоків та причини їх поломок
По суті сайлентблоки – це зв'язувальні ланки між частинами підвіски, та їхнє головне призначення – мінімізація коливань та надання автомобілю стійкості та м'якості ходу.
За своєю конструкцією сайлентблок представляє шарнір, що складається з двох металевих втулок і гумової або поліуретанової вставки, яка і «ковтає» всі удари підвіски. Коли кажуть «вийшов з ладу сайлентблок», практично завжди мають на увазі пошкоджену гумову (поліуретанову) частину – саме вона, а не металеві елементи, що обрамляють, схильна до зносу, деформації та прискореного старіння.
Серед головних «ворогів» сайлентблоків – температурні та хімічні впливи разом з неграмотною установкою та надмірною затяжкою болтів. Все це призводить до "перевантажень", що скорочує термін служби деталі в кілька разів і, як наслідок, ставить Вас перед необхідністю заміни.
Три причини купити поліуретанові сайлентблоки від PoliPro
- Вони надійніші – міцніші, менш вибагливі, що ще потрібно?
- Вони довговічніші – один раз заплатив і їздиш на своє задоволення без тривог, замін та постійних перевірок технічного стану.
- Вони безпечніші - з ними Ви краще "відчуваєте" свій автомобіль і впевненіше керуєте ним. А на дорозі, погодьтеся, безпека понад усе.
Які сайлентблок вибрати на заміну?
Буквально п'ять років тому питання «Які сайлентблоки кращі: гумові чи поліуретанові?» навіть не виникав – автолюбителі без роздумів ставили вироби з гуми та спокійно їздили далі. Проте з розвитком технологій з'явилася й альтернатива – «класику» дедалі впевненіше стали витісняти поліуретанові конкуренти. |