Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Перці: коли і чим підгодовувати?

Молоді сіянці перцю для нормального зростання потребують макро- і мікроелементів живлення


Перець досить поширений в українських городах овоч. Технологія його обробітку не відрізняється складністю, але вирощуючи його в теплиці або на городній грядці, потрібно знати, коли зробити підгодівлю і якими добривами. Цю процедуру слід починати при вирощуванні розсади, а потім продовжувати, після висадки культури на постійне місце.

Графік підгодівель розсади перцю

Молоді сіянці перцю для нормального зростання потребують макро- і мікроелементів живлення. Своєчасне їх внесення забезпечує розвиток рослин і підвищує імунітет до хвороб. Мікродобрива Harvest center для підгодівель розсади перцю і не тільки, можна придбати в інтернет магазині«Harvest Center». Використання мікродобрив дозволяє покращити засвоєння поживних елементів з ґрунту.


Графік підгодівель розсади перцю


Але слід пам'ятати, виконуючи підгодівлі, необхідно дотримуватися рекомендованих доз добрив. Надлишки добрив можуть викликати опік корінців або листя, якщо робиться внекорнева підгодівля. У цій справі потрібно наслідувати принцип: краще внести меншу дозу добрив, чим перегодувати.

Підгодівлі розсада проводить по графіку, який представлений нижче:

Перша
Проводиться у фазу 2 справжніх листків по наступному рецепту:
  • вода - 1 л;
  • сечовина - 0,5 г;
  • суперфосфат - 3 г;
  • сульфат калію - 1 гр.

Друга
Цю підгодівлю проводять через 15 днів, після першої. Підкормовий рецепт залишають колишнім, тільки дози добрив подвоюють.

Третя
Її проводять за 3 дні до висадки сіянців перцю в ґрунт. Підгодівлю можна провести натуральними дріжджами.

Важливо!

Розчини добрив роблять на основі дощової або відстояної водопровідної води. Приготований розчин потрібно лити під корінь в уранішні години, щоб до вечора ґрунт просох.

Підгодівлі перцю після його висадки

Висадку культури на городні грядки виконують на стику травня-червня. У цей момент на рослинах повинно бути не менше 10 листків і 1-2 квітки. Розсаду висаджують в підготовлену грядку. При перекопуванні в неї додають компост і нітроамофоску. Перець висаджують за схемою: 60 на 30 см і ґрунт навколо рослин трохи ущільнюють.

Завершивши висадку культури, ґрунт бажано покрити мульчею. Вона зберігатиме тепло і затримає випар вологи з грядки. Відразу після висадки перець бажано обробити біостимуляторами зростання. Ці препарати стимулюють зростання кореневої системи.

Після висадки, рослинам на адаптацію дають 15 днів, після чого можна починати робити підгодівлі. Для першої такої процедури підійдуть: розчин сечовини, коров'як або кропив'яний настій. Ці рецепти містять досить азоту і калію, потрібних для подальшого розвитку перців.

Наступну підгодівлю роблять через 2 тижні. В цей час відбувається активне зростання пагонів перцю, він масово зацвітає. До підкормового складу вводиться фосфор і мікроелементи. Допускається використання деревної золи. Для чого її заливають нагрітою водою і залишають на 72 години. Після цього розчин зливають і проводять полив перцю під корінець.

Також підійде такий підкормовий склад:
  • гній що перепрів - 1 кг;
  • помет пташиний - 0,5 кг;
  • суперфосфат - 2 ст. л;
  • вода - 10 л.
Усі ці компоненти змішують, заливають водою і залишають стояти на 5 днів. Потім, при внесенні під корінь, 1 л такої рідини розбавляють на 9 л води.

В період масового цвітіння перцю можна притягати бджіл і інших комах для запилення квіток. З цією метою грядки обприскують таким складом:
  • цукор - 100 г;
  • борна кислота - 2 г;
  • вода - 1 л.
Бор, що знаходиться у складі цього рецепту, стимулює утворення зав'язей плодів.

Види підгодівель

Добрива можна внести двома способами: кореневим і внекорневим. Кореневий спосіб припускає закладення добрив в ґрунт або полив сіянців розчином добрив під корінь. У такому разі елементи живлення потрапляють до плодів і листя по судинній системі рослин через деякий час.

При внекорневій підгодівлі, розчин удобрювача наноситься на листя рослин методом обприскування. Дія добрив відбувається миттєво. До цього варіанту прибігають, коли треба терміново поправити ситуацію, наприклад, коли виявлений дефіцит якогось елементу живлення.

Що робити, якщо перці, після висадки на грядку, загальмували свій розвиток?

Таке явище трапляється з різних причин. Спочатку потрібно оглянути кущики на предмет виявлення симптомів хвороб або поразки шкідниками. Якщо шкідників і хвороб немає, тоді перці слід підгодувати одним з наступних добрив:
  • нітроамофоска;
  • фертика-люкс;
  • пташиний послід.
Коли на кущах передчасно відбувається опадання листя, то причиною цьому може бути недолік або надлишок елементів живлення. Зрозуміти чого не дістає, допоможе візуальна діагностика:
  • листові пластини сірого кольору вказують на недолік азоту — потрібно обприскування розчином сечовини;

  • опадають зав'язі при недоліку бору — слід провести обприскування по листю розчином борної кислоти;

  • погано зав'язуються плоди при нестачі фосфору — потрібно провести підгодівлю суперфосфатом, а кількість азотних добрив понизити;

  • світліють краї листових пластинів при недоліку калію в живленні — потрібно терміново внести добриво, що містить калій.
Правильна і своєчасна висадка перцю на грядку, поливи та розпушування важливі для отримання очікуваного урожаю. Але не менш важливим є режим підгодівель перцю, при вирощуванні його в розсаднику, а потім і на городній грядці.


Схожі матеріали:

👁 1280
Категорія: Дача, сад та город
Теги: вирощування, Перець, розсада перцю, перець на дачі



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Выбор мужской верхней одежды для активно...

/_pu/71/48948974.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Маммопластика: як операція змінює життя ...

/_pu/71/34265611.jpg

Тренды осеннего гардероба: Почему стоит ...

/_pu/71/50397271.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Топ-5 способов расслабиться после трудно...

/_pu/71/59408808.jpg

Як доглядати за жирним волоссям: 7 порад...

/_pu/70/26656162.jpg

Що таке бердвотчінг: заняття, яке зробит...

/_pu/71/93688695.jpg

Основні підживлення для ґрунту, які повн...

/_pu/71/91598016.jpg

Ви виявили невірність партнера: чи варто...

/_pu/70/47398553.jpg

Скільки ходять гальмівні колодки і коли ...

/_pu/70/24013054.jpg