Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Як вибрати двері в оселю


Як вибрати двері в оселю

Двері у наших оселях мають виконувати захисну функцію, витримувати примхи погоди і підходити до стилю нашого житла. Як вибрати двері у дім чи квартиру та необхідне обладнання для них.

Вітчизняні двері можна самотужки комплектувати

Передусім вхідні (вуличні і квартирні) двері повинні бути без перекосів і деформацій, мати правильну конструкцію і надійну систему замикання та гарні звуко- і теплоізоляційні властивості. Крім того, якість вхідних дверей багато в чому залежить від якості їх установки.

Важливою характеристикою зовнішніх дверей є те, з якого матеріалу вони виготовлені. В основному вхідні двері бувають сталеві або дерев'яні.

Сучасні зовнішні двері найчастіше виготовляються з металу. Основною відмінністю сталевих дверей є їх надійність, міцність і довговічність. Вони служать не один десяток років. До того ж завдяки спеціальному наповнювачу сталеві двері чудово справляються з тепло- і звукоізоляцією.

Дерев'яні вхідні двері теж непогано справляються з тепло- і звукоізоляцією. Завдяки спеціальному покриттю вони добре витримують атмосферні опади. Головний мінус дерев'яних дверей у тому, що вони менш міцні і довговічні, ніж сталеві. Але вони відрізняються екологічністю й красою.

Дерев'яні двері не ржавіють, як металеві, і не настільки важкі. їх можна прикрасити, оббити. Роблячи ремонт, можна підібрати одну породу дерева й зробити всі двері будинку однаковими, це додасть інтер'єру стильність.

Двері з обох матеріалів мають безліч варіантів оздоблення і добре вписуються в будь-який інтер'єр. В основному пропонують двері вітчизняних та китайських виробників.

Двері від українського виробника виготовляються різного розміру, відповідно до вашого замовлення. Ви можете самі, на власний розсуд їх укомплектувати - вибрати варіанти покриття, замки, ручки. Китайські ж двері ідуть стандартних розмірів, їх забирають зі складу готовими. Китайці випускають економ-двері. У них товщина металу доходить до 0,8 міліметра, а в українських - вона від 1,2 міліметра і до двох-трьох, можна вибрати в залежності від бажання клієнта.

Для вуличних дверей є спеціальне покриття. Вони можуть бути пофарбовані, з МДФ-накладкою (полотно із дерев'яної стружки) і покриті плівкою зверху. Кольори покриття - усіх відтінків дерева.

Вхідні двері в квартиру коштують від 800 грн. Вхідні вуличні двері від китайського виробника - від 1,3 до 2 тис. грн. Двері вітчизняних виробників дорожчі - від 2,5 тис. грн. Але їх можна комплектувати, і виглядають вони більш презентабельно та надійно. В цілому двері можуть коштувати і 10 тис грн. Ціна залежатиме від вартості замка чи ручки.

Ручки-кноби встановлюють у ванних кімнатах


Двері можуть пропонувати як з готовою фурнітурою, так і під замовлення. Основний елемент дверей - ручки.

Найпоширеніший з типів дверних ручок -натискні. Щоб відкрити двері з такою ручкою, її необхідно натиснути вниз - і двері відкриваються. Причому натиснути на ручку можна і плечем і ліктем. Мінус таких ручок - підвищена небезпека травм, коли рукав одягу зачіпається за відставлену частину ручки. Для установки такої ручки повинна дотримуватися одна умова - двері мають бути оснащені замком з фалевою засувкою. Встановлюються вони як на вхідні, так і на міжкімнатні двері.

Натискні ручки бувають на планці та розетці.  Всередині розетки можуть бути пластикові або металеві. Металеві, звичайно, кращі. Хоча на пластику теж непогані, бо використовується гнучкий пластик, який рідко тріскається. Планки бувають довгі та короткі. € такі, що містять підфіксатор, це гарний варіант для спалень.

На планці може бути виріз під ключ. В розетках для таких цілей є спеціальні накладки, які розміщуються під ручкою. Ручки-кноби - це бюджетний варіант, їх краще не ставити на двері з великою прохідністю. Для вхідних дверей найкраще брати ручки на планці.

Кноби (поворотні ручки) - різновид натискних ручок. Це ручки-кулі, які не потрібно натискати - досить повернути. Однак на окремі необхідно натиснути, а тільки потім повернути. Встановлюються вони, як правило, на міжкімнатні двері, а також часто використовуються на дверях вбиралень та ванних кімнат і у квартирах, де є маленькі діти. Вони безпечніші за натискні ручки.

Стаціонарні ручки не пов'язані із замком і тому встановлюються на міжкімнатні двері в будь-якому місці - їх функція лише в тому, щоб смикнути двері для відкриття або закриття. Як правило, разом з такою ручкою на торець дверей встановлюється спеціальний

пристрій з притискним роликом, що дозволяє більш щільно закривати двері. Але двері з такою ручкою не можна за допомогою замка, скажімо, закрити від протягу - вони все одно будуть відкриватися.

Крім того, є ковані ручки, ручки ручної роботи, покриті деревиною, розписні, вкриті іншими дорогими матеріалами. Варто пам'ятати, що ручка повинна ідеально гармоніювати з дверима і з навколишнім її простором.

При виготовлені ручок зазвичай використовують сплави: латунь, силумін та інші.

Потрібно звертати увагу, з якого матеріалу зроблена ручка. Найкращі - латунні з гальванічним покриттям (тонкі металеві плівочки наносяться на поверхню металевих виробів для додавання їм твердості та зносостійкості), їх важко зламати, вони не пофарбовані, бо сама по собі латунь має гарний жовтуватий колір. Такі ручки найкраще підходять для вхідних дверей. Мінус їх тільки в ціні, вони дорогі. Найдорожчі -дизайнерські.

Найдешевші - ручки з силуміну. Ручки з цинкового сплаву дещо поступаються латунним, але значно дешевші.

Краще купувати одразу два різні замки

Від вибору дверного замка буде залежати безпека речей, що знаходяться за дверима. Кожен замок при купівлі обов'язково повинен включати у себе сертифікат та гарантійний талон. Також для безпеки краще придбати в одні двері два замки. Обидва мають бути хорошої якості та різних систем. Наприклад, циліндровий та сувальдний або сувальдний та ригель.

Не варто ставити дорогий замок на дешеві двері. Якщо злодій захоче пограбувати квартиру чи будинок, то він просто виріже замок.

РІЗНОВИДИ ЗАМКІВ
ХАРАКТЕРИСТИКИ

Циліндрові (англійські) замки
Бувають різними за складностями. Чим більше самих циліндрів, тим вища складність дверного замка. Слабкою стороною конструкції такого замка є перемичка циліндра. Як правило, вона не витримує великих силових навантажень та легко ламається спеціальним інструментом. В дорогих моделях виробники захищають «секретку» твердосплавною накладкою, це піднімає ціну на замок. Крім того, такий замок досить легко вивести з ладу, заштовхавши в замкову щілину сторонній предмет, наприклад, цвях або сірник. Вони є найпоширенішими в продажу. Ключі до таких замків бувають зубчасті та перфоровані, які мають більше число комбінацій секретності.

Сувальдні замки
Мають ключ з однією чи двома борідками і різні боки. Проти спроб силового злому вони стійкіші, оскільки не мають виступів, і їх механізм секретності повністю захований усередину корпусу. Двосторонній ключ для такого дверного замка може бути симетричним або несиметричним, де міра секретності значно вища. Замки такого типу можуть бути як врізними, так і накладними. До цієї категорії відносять і потужні гаражні замки. Та якщо порівнювати їх з циліндровими замками, то міра секретності у них менша.

Ригелі
(рейкові)
замки
На відміну від інших, вони прості та надійні. Ригелі (як правило, їх 2) рухаються шляхом втискування ключа-пластини в замкову щілину. Ригелі дверних замків відносно недорогі, механічно дуже надійні і майже ніколи не виходять з ладу (у них просто нічому ламатися, немає ні пружин, ні сувальд). Відкриваються вони досить просто.
Комбіновані замки
Містять в одному корпусі два різні механізми секретності. Як правило, такі замки поєднують у собі врізаний сувальдний та циліндровий механізм Вартість такого замка менша, ніж двох окремих, проте і за механічною міцністю вони менш надійні, оскільки при руйнуванні корпусу замка розкриваються практично обидва.

НАЙМІЦНІШІ ДВЕРІ - З ДУБА

Міжкімнатні двері, хоча і не забезпечують захист приміщення, як вхідні, але без них не обійтися.

Варіантів дизайну міжкімнатних дверей набагато більше, ніж вхідних. Наприклад, можна вибрати двері кольорові чи однотонні, двері зі шпону або повністю з натурального дерева, з вітражами або без них. Найпопулярніші матеріали для виробництва міжкімнатних дверей - дуб, модрина та ясень.

Натуральне дерево забезпечує надійну шумо- і теплоізоляцію приміщень і має прекрасні декоративні характеристики. У ролі дверей для вітальні в класичному стилі найкраще підійдуть міжкімнатні двері з дуба з мінімальною кількістю декоративних елементів, а для приміщення, оформленому в стилі «модерн», - двері з вишні, так як вони відрізняються яскравим кольором і цікавою текстурою.

На ринках і в магазинах у продажу в основному міжкімнатні двері двох видів -виготовлені з ДВП і вкриті тонким шаром дерев'яного або штучного шпону, та двері, виготовлені з дерев'яного масиву. Двері з ДВП набагато легші, а подряпини на таких дверях можна зафарбувати спеціальним маркером для деревини. Та й сам шпон у разі сильного пошкодження можна легко замінити.

Головний мінус таких дверей - нетривалий термін служби. З часом шпон починає потихеньку відшаровуватися від ДВП. Тому тут головне - побачити початок відшаровування шпону і відразу ж його підклеїти.

У жодному випадку такі двері не рекомендується встановлювати в приміщеннях, які мають підвищену вологість, бо вони досить швидко розбухнуть і почнуть гнити.

Двері з дерева виглядають набагато красивіше і солідніше. Такі двері прослужать досить довго, їм не страшна вологість. Однак слід бути уважними і обираючи деревину. Найміцніші двері - з дуба. З сосни вони досить м'які, і у вологе середовище їх краще не ставити.

Сучасні компанії, які реалізують міжкімнатні і вхідні металеві двері, як правило, їх і встановлюють. Високоякісний сервіс полягає в доставці, збірці і установці дверей, наданні гарантії на рік, а також інструктажу з експлуатації. Двері на замовлення виготовляють за 10-14 днів. При купівлі дверей зверніть увагу на сертифікат і безпечність. Якщо двері виготовлені на фабриці, то продавець обов'язково вам його пред'явить. У сертифікаті чітко зазначена країна-вироб-ник та назва підприємства.

Двері із ДСП - найдешевші. Двері із вставками зі скла будуть набагато дорожчими, ніж прості. Ціна залежить від скла (прозоре чи тоноване, від складності візерунка на ньому). Можна замовити двері та скло до них за допомогою каталогу, який вам запропонують у магазині. Щоправда, за таке задоволення доведеться доплатити й почекати від 10 до 14 днів. Ціна дверей із деревини значно вища.

При покупці дверей дізнайтеся, з якого матеріалу виготовлена обрана вами модель. Важливо, щоб він був екологічно нешкідливим, так само, як і лакофарбове покриття. Багато виробників, намагаючись втриматися на ринку, застосовують для обробки поверхні дверей дешевий лак.

Якість лаку можна перевірити. Досить натиснути на пофарбовану поверхню нігтем. Якщо залишиться слід - лак дешевий і відповідно не дуже якісний. Дорогий лак не дозволить залишити вм'ятин. Для того, щоб дізнатися чи містить лак шкідливі домішки, понюхайте двері. Модель, пофарбована неякісним лаком, буде виділяти різкий «хімічний» запах.

Перевірте поверхню дверної площини. Вона повинна бути ідеально рівною, без шорсткостей і тріщин. Уважно перегляньте забарвлену частину дверей, чи немає блідих або затертих місць. Можливо, виробник намагався замаскувати якийсь дефект. Колір дверей повинен бути глибоким і рівномірним, а фурнітура на дверях не мати гострих, не підігнаних один до одного країв.

Переконайтеся в повній комплектації. Двері повинні виставлятися на продаж в комплекті з наличниками і коробкою, що підходять за кольором і дизайном.

Найголовніше: не замовляйте двері на вулиці у нав'язливих промоутерів. Вони, як правило, пропонують дуже дешеві та неякісні двері. А заманюють покупців великими знижками. Займаються цим фірми-«одноденки».

Джерело: «Просто районка»


Схожі матеріали:

👁 7459
Категорія: Дизайн інтер'єру та ремонт
Теги: квартира, замок. дуб, ручки-кноби, Стаціонарні ручки, вхідні двері



Всього коментарів: 1

0
1 Danylo   (09.03.2018)
Що до ригельних (рейкових) замків я б не був такий впевнений. Купив був вхідні двері, в принципі все чудово привезли змонтували все чудово працювало, а ж одного разу повертаючись з роботи я не зміг потрапити до дому, довелось викликати майстра-зломника.

Як виявилось коли йшов з дому і закривав двері один ригель заскочив а другий ні, тому й ключ не залазив. Так от той майстра-зломник просто на силу забив ключ в замок молотком, і вуаля двері відкриті, що правда замок зламано)) а ще він поділився зі мною що такий замок можна відкрити забивши в замкову шпарину монтажний олівець, і замок сам нарізавши на ньому зубці відчиниться.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Як доглядати за клітором?

/_pu/71/34695125.jpg

Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg

Як вибрати БК: рекомендації та поради но...

/_pu/71/10789897.jpg

Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Навіщо і як обробляти чорну смородину у ...

/_pu/71/23864444.jpg

Скільки разів на день і на тиждень можна...

/_pu/71/52938015.jpg

Поза пастушки (вершниця), ідеальна для з...

/_pu/71/00600447.jpg

Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg

Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg

Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg