Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Посуд, в якому ми готуємо їжу


Посуд, в якому ми готуємо їжу

Важливо не лише те, що ми їмо, а й те, з чого ми їмо. Посуд може здаватися абсолютно безпечним, та при неправильному догляді може завдати шкоди нашому здоров'ю.

ОБИРАЙТЕ ЕКОЛОГІЧНЕ

Будь-який металевий посуд не може бути безпечним на всі сто відсотків. Під час приготування у ньому їжі виділяються токсини - іони нікелю і хрому.

Тому, щоб уникнути вбирання їжею цих шкідливих речовин, бажано не зберігати у металевому посуді кислі страви (наприклад, борщ, капусняк, розсольник). Також його потрібно уберігати від подряпин та інших пошкоджень.

Алюмінієвий посуд може спричинити отруєння

Алюмінієвий посуд вважається одним із найбільш шкідливих для здоров'я людини. Сьогодні з алюмінію найчастіше роблять казани і сковороди.

При нагріванні посуд починає виділяти іони металу, а під дією деяких кислот алюміній руйнується і переходить у їжу. У такому посуді не можна готувати борщі, тушити чи смажити овочі, варити компот чи кисіль, кип'ятити молоко. Не рекомендується навіть зберігати у ньому готову їжу та звичайну воду. При щоденному використанні алюмінієвого посуду ви можете отримати харчове отруєння!

У «нержавійці» часто їжа з присмаком

Посуд із нержавійки дуже зручний і красивий, але він містить нікель, що є сильним алергеном. Під час приготування у ньому їжі до неї також потрапляють мідь і хром. Через це їжа нерідко має «металевий» присмак. У посуді з «нержавійки» не бажано готувати гострі та овочеві страви. Найбільш безпечними посудом із нержавіючої сталі вважаються пароварки (адже це щадний спосіб приготування їжі).

Пошкоджений тефлон відразу викидайте

Посуд із антипригарним покриттям коштує недешево, але цінується за свої антипригарні властивості та можливість готувати з мінімальною кількістю жиру або взагалі без нього.

Такий посуд може виготовлятися зі сталі чи алюмінію. Зауважимо, що він годиться тільки для приготування їжі, та не для її зберігання. Не рекомендується готувати у посуді з антипригарним покриттям і кислі страви.

Тефлоновий посуд може бути шкідливим для здоров'я при наявності подряпин на покритті та при дуже сильному розжарюванні посуду. Справа в тому, що у складі тефлонового покриття є сильна канцерогенна і мутагенна речовина - перфлю-орооктанова кислота. Навіть компанія «DuPont» - винахідник і основний виробник тефлону - підтвердила шкоду антипригарного покриття і виділення шкідливих речовин при сильному розжарюванні посуду.

При цьому пояснила, що цей процес починається при температурі вище 350°С, а середня температура приготування їжі зазвичай 200°С, тож користуватися таким посудом безпечно.

Ні в якому разі не можна використовувати тефлоновий посуд, якщо його антипригарний шар пошкоджений чи подряпаний. Від такого посуду потрібно відразу позбавлятися, замінювати на новий. Щоб уникнути пошкоджень на посуді, потрібно дуже обережно за ним доглядати: користуватися тільки спеціальними пластиковими чи дерев'яними лопатками, м'яко очищати, не шкребти і не дерти.

Тефлоновий посуд не можна сильно нагрівати. Якщо хочете, щоб він прослужив вам якнайдовше, ставте його на маленький або середній вогонь.

Посуд з яскравою емаллю купувати не можна


У такому посуді можна готувати будь-які страви, зберігати будь-які продукти, робити засолювання та маринади. Але він безпечний до тих пір, поки не пошкодиться емальований шар. При неакуратному, грубому догляді та поводженні з ним з'являються відколи емалі та тріщини.

Посуд потрібно мити м'якою тканиною (мочалкою), не шкребти і не дерти. Якщо залишки їжі, що пригоріли, не відмиваються, у посудину потрібно налити холодну воду, додати жменю соди і залишити на декілька годин.

Обираючи емальований посуд, дивіться на колір емалі. Нешкідливою вважається емаль таких кольорів: кремового, білого, сіро-блакитного, чорного і синього. Всі інші кольори, особливо яскраві, містять небезпечні хімічні речовини у великих кількостях. Купляти емальований посуд краще з окантовкою із нержавіючої сталі, яка перешкоджає корозії.

Чавунний посуд із «домашнім» тефлоном

Чавунний посуд перевірений часом, міцний і довговічний, а їжа у ньому виходить смачна і корисна завдяки умліванню продуктів.

Відносно безпечний, але не завжди зручний посуд (тому що дуже важкий). їжа у ньому не пригорає, повільно нагрівається і повільно остигає. Завдяки своїй пористій структурі, чавун добре вбирає жири. Через це свою чавунну сковорідку можна захистити від корозії і зробити її поверхню антипригарною просто за допомогою рослинної олії.

Для цього потрібно розтерти чистою ганчіркою декілька крапель олії по поверхні сковорідки  і прожарити її протягом двох годин у духовці при 250-270 градусів. Такого «тефлону» вистачить на три-чотири приготування їжі.

Щоб чавунний посуд служив вам багато років, не потрібно користуватися абразивними засобами або металевими щітками. Мийте його м'якими губками або витирайте паперовою серветкою.

Із силіконової форми виймайте страву відразу


Силіконовий посуд еластичний, міцний і витримує температуру до +280°С. Силікон - матеріал, який не ржавіє, не кришиться, не взаємодіє ні з гарячими, ні і холодними продуктами. Його можна використовувати у духовках, мікрохвильовках, запікати м'ясо та рибу на аерогрилях. їжу у ньому можна заморожувати. Незважаючи на ряд переваг такого посуду, однозначно відповісти, безпечний він чи ні сьогодні неможливо. Силіконовий посуд ще тільки досліджують.

Із силіконових форм продукти краще виймати відразу після приготування. Готувати їжу слід при тій температурі, яка вказана на формі, перевищувати її категорично не рекомендується.

У скляному посуді можна випікати що завгодно

Вогнетривкий скляний посуд зручний і гарно миється, підходить для готування їжі у духовці, мікрохвильовці, на плиті. Його недолік - крихкість. Як доглядати за ним? У гарячий посуд не можна наливати холодну рідину: він може лопнути.

Також не можна ставити на включену газову плиту посуд з мокрим дном. Під час приготування їжі на дні скляного посуду завжди має бути достатньо рідини або жиру. Підігрівати їжу в ньому слід на слабкому вогні, постійно помішуючи.

ГЛИНЯНИЙ ПОСУД - НАЙКРАЩИЙ ФІЛЬТР

Відомо, що наші предки готували їжу в глиняному посуді, тому, кажуть, і мали гарне здоров'я. Сьогодні люди все частіше надають перевагу посуду з натуральних матеріалів, зокрема глиняному.

Такий посуд екологічний та має лікувальні властивості. У глиняному посуді гарно зберігаються продукти, наприклад, молоко довше не скисає. До того ж глина є природнім очищувачем.

Якщо на деякий час налити в горщик воду, а потім обережно, не збовтуючи, вилити її, то при митті посудини на стінках можна відчути слизьку плівку. Це ті шкідливі речовини, які містяться у рідині. Жоден фільтр так не очистить воду.

Користуватися глиняним посудом можна як у газовій духовці, так і в мікрохвильовій печі. Обов'язковою умовою є лише те, що в одному глечику можна готувати лише одну страву. Або хоча б придбати три глечики: для перших страв, для других та компоту чи узвару.

Якщо будете готувати, наприклад, узвар в тому посуді, в якому перед цим готували борщ, то залишиться присмак.

Ще однією важливою властивістю глини є те, що завдяки своїй пористості, вона дуже гарно зберігає температуру. Мити такий посуд ні в якому разі не можна миючими засобами, так як вони будуть потрапляти в структуру посуду, а потім і в їжу. Найкраще використовувати гарячу воду з сухою гірчицею або содою. Для полив'яного (з блискучою поверхнею) посуду такі умови не обов'язкові, але він і не має тих властивостей, що є у глиняного.

Зараз люди починають діставати з горищ старий бабусин посуд. То можна сказати, що поливи, які з'явились в Україні в кінці 19 століття, привабливі на вигляд, але можуть бути небезпечними. Справа в тому, що для виготовлення таких полив використовували окис свинцю, а він має властивість частково розчинятися у солоній воді та кислій їжі.

Те саме відбувається і при довготривалому приготуванні страв на вогні чи при тривалому зберіганні продуктів у посуді. Краще використовувати сучасний посуд, бо окис свинцю при його створенні не використовують.

Щоб вибрати якісний сучасний глиняний посуд, достатньо поставити його на долоню і, тримаючи за дно, постукати по посудині пальцями. Якщо лунає дзвінкий звук, то виріб якісний, без дефектів, і прослужить він довго. Якщо ж звук буде глухим, то це свідчить про те, що посудина має брак.

Перед використанням глиняний посуд потрібно додатково обробити, щоб убезпечити його від протікання. Для цього наповніть посудину молоком та поставте її у духову шафу, і прокип'ятіть 10 хвилин. Якщо немає молока, то можна змастити середину посудини маслом або смальцем.

ДО РЕЧІ

По тефлонову сковорідку ідіть з магнітом

У магазині потрібно перевіряти, чи справжній тефлон на посуді. Деякі виробники покривають чавунні сковорідки спеціальною фарбою, що схожа на тефлонове покриття. У магазині вони можуть бути дешевші за справжній тефлоновий посуд, а можуть мати і таку ж саму ціну.

Тому беріть із собою у магазин магніт. До справжнього металевого тефлонового посуду він не притягуватиметься, а до чавунної сковорідки з шаром фарби -притягнеться.
довідка

Рейтинг найбільш безпечного для здоров'я посуду
•  Посуд із вогнетривкого скла і кераміки
•  Глиняний посуд
•  Чавунний посуд
•  Емальований посуд
•  Посуд із нержавіючої сталі
•  Тефлоновий посуд
•  Пластиковий посуд
•  Алюмінієвий посуд
Джерело: «Просто районка»


Схожі матеріали:

👁 16251
Категорія: Дизайн інтер'єру та ремонт
Теги: емалірована кастрюля, глиняний посуд, Алюмінієвий посуд, їжа, тифлон



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Баккара проти Рулетки: в які ігри казино...

/_pu/71/34760922.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Вибір аутсайдерів тижня 7 НФЛ: хто розла...

/_pu/71/89334762.jpg

Чому не можна лити в бак бензин АІ-95, я...

/_pu/70/84437547.jpg

Шампунь от перхоти: как выбрать и исполь...

/_pu/71/62214789.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Які правильно вибрати флізелінові шпалер...

/_pu/71/37228728.jpg

Взуття Crocs: корисне чи шкідливе для ва...

/_pu/71/55359789.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Найкращі спортивні онлайн-букмекерські к...

/_pu/71/79984501.jpg

Выбор мужской верхней одежды для активно...

/_pu/71/48948974.jpg