Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Чи варто загартовуватися водою?


Чи варто загартовуватися водою?

До загартовування, як до одного з найпоширеніших і дієвих способів зміцнення здоров’я, вдаються багато людей.

Правильна підготовка і методика загартовування допоможе зробити цей процес простішим й ефективнішим.

Серед усіх способів загартовування (загартовування повітрям, загартовування повітряним потоком, загартовування снігом тощо) загартовування водою — від простого обливання в душі холодною водою до купання в ополонці — вимагає чимало сміливості та спеціальної підготовки.

В порівнянні із загартовуванням повітрям, загартовування водою чинить більшу дію на організм.

У чому ж користь загартовування?

 Насамперед, спробуємо відповісти на питання: що відбувається з вашим тілом під час охолодження? Люди, які не практикують загартовування, як правило, мають порушені процеси терморегуляції й легко зазнають навіть незначного впливу охолодження.

На холоді, особливо в області мигдалин і слизової оболонки носа, температура швидко знижується. Охолодження підвищує сприйнятливість до різних бактерій і мікроорганізмів, що призводить до захворювання ГРЗ і т.п.

 У людини ж, яка практикує загартовування, зберігається температурний баланс: за будь-яких дій навколишнього середовища температура його тіла практично не змінюється. На холоді просвіти безлічі дрібних судин звужуються, внаслідок чого збільшується кровопостачання в інших відділах серцево-судинної системи. Так відбувається тренування стійкості до різких і швидких похолодань в навколишньому середовищі.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Как лаванда помогает вашей красоте и здоровью

 Крім цього, загартовування покращує стан судин, шкіри і всієї імунної системи в цілому. Систематичне загартовування в 4 рази знижує ймовірність захворювань на ГРВІ та ГРЗ, справляє загальнозміцнювальну дію на організм, покращує кровообіг, нормалізує обмін речовин, підвищує тонус ЦНС, покращує роботу серцево-судинної системи.

 Загартовування — виховання в собі стійкості до холоду. Це те, що стосується фізіологічних аспектів загартовування. Але не варто забувати й про те, що загартовування вимагає чималої сміливості й рішучості «випробувати» свій організм і, перш за все, волю. Така рішучість — ще одна перемога над собою, яка допоможе вам стати сильнішим і витривалішим як фізично, так і духовно.

 Загартовування часто застосовується в різних методиках оздоровлення. Так, Порфирій Іванов наставляв своїх послідовників двічі на день купатися в холодній воді: в озері, річці, ванні, приймати душ або обливатися водою; гаряче купання завжди завершувати холодним.

Як правильно загартовуватися?

 Залежно від вибору процедури загартовування — загальної або місцевої — вплив буде здійснюватися на все тіло або його ділянки, відповідно. Більший ефект, природно, буде спостерігатися під час загартовування всього організму.

 Перший крок до правильного загартовування

 Для тих з нас, хто погано переносить різкі зміни температури, водне загартовування можна почати з обтирань мокрим рушником або губкою, найкраще, перед сніданком. Змочуйте рушник водою з прийнятною для вас в даний момент температурою. З кожним днем знижуйте температуру води на пару градусів.

 Обтирання починайте з рук (від пальців до плечей). Далі — груди, живіт, ноги (знизу вгору, починаючи від стоп), спина (від середини хребта до пахв).

Крок другий. Збільшуємо дію холоду


 Через 2–3 тижні можна переходити до наступної стадії загартовування — обливань. Тут є 2 варіанти: перший — більш простий — для людей, що погано переносять холод.

 Перший варіант: загартовування проводиться в душі. Обливатися водою, поступово (з кожним днем) знижуючи її температуру. Як і на першому кроці, починайте обливання зі ступень ніг, потім — коліна і стегна, плечі. Коли організм звикне, можна обливатися цілком.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Как восстановиться после бессонной ночи

 Другий варіант: повне обливання. Для першого разу з вечора підготуйте відро води, і залиште в кімнаті до ранку. Вранці, після пробудження, вилийте на себе воду з цього відра. Намагайтеся вилити воду за один раз, повністю обливаючи тіло. З кожним днем знижуйте температуру води.

Загартовування контрастним душем

 Цей вид загартовування — додатковий, але не обов’язковий крок в процедурі загартовування. Загартовування контрастним душем в ще більшій мірі активізує рецептори: вони «звикають» до перепаду навколишньої температури.

 В цій процедурі вимоги до температури води такі ж, як і в ході обливання: перший раз перепад температур повинен бути невеликим. З часом, можна збільшити контраст і тривалість процедури.

Моржування — екстремальний спосіб загартовування

 Моржування (занурення та плавання в ополонці) надає найбільший ефект переохолодження. Навіть для добре підготовлених людей це буде непросто, а для людей без підготовки й зовсім небезпечно.

 Тих, хто зважується на цей екстремальний спосіб загартовування, небагато: моржування — вища форма загартовування. Цей вид загартовування, завдяки найбільшій активізації процесу терморегуляції, підсилює роботу всіх систем організму.

 Як підсумок, визначимо основні принципи загартовування:

 1. Вибираючи той чи інший вид загартовування, враховуйте свої можливості, умови життя і схильності організму: вид і тривалість процедур, що гартують, для кожної людини індивідуальні.

 2. Щоденне загартовування краще загартовування з перервами: через деякий час організм знову стане чутливий до природних факторів. Наприклад, якщо ви гартувалися протягом 2–3 місяців, то через 1–2 місяці після припинення процедур, загартованість організму втратиться, і вам доведеться починати все спочатку.

 3. Поступово збільшуйте інтенсивність подразника: недостатня інтенсивність знижують ефект загартовування, а надмірна — перешкоджає загартовуванню.

 4. Під час загартовування пам’ятайте: часті й короткі впливи набагато ефективніші за рідкісні та тривалі.

  5. Після загартовування можна розтертися жорстким рушником. Почніть з рук і ніг (напрямок руху — знизу вгору). Потім — груди, живіт і спина — круговими рухами.

Джерело: http://www.epochtimes.com.ua/


Схожі матеріали:

👁 2719
Категорія: Здоров'я
Теги: здоров'я, загартовуватися водою, здоровий спосіб життя, Чи варто загартовуватися водою



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Чим підгодувати озимий часник у травні, ...

/_pu/70/01941177.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Чи існує можливість вилікуватися від аут...

/_pu/70/31154480.jpg

Як доглядати за жирним волоссям: 7 порад...

/_pu/70/26656162.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Ці продукти негативно впливають на настр...

/_pu/70/96562806.jpg

Маммопластика: як операція змінює життя ...

/_pu/71/34265611.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Лучшие советы по выбору идеального путеш...

/_pu/70/16540382.jpg

Які правильно вибрати флізелінові шпалер...

/_pu/71/37228728.jpg

Какие колпаки на колеса лучше?

/_pu/70/56414015.jpg