|
Особливості шостої седмиці Великого посту |
Седмиця Вайї (вайя в перекладі з грец. - Гілка) - назва говорить нам про головну подію цього тижня - Вхід Господній в Єрусалим, також це свято іменується Вербною Неділею.
У цей день за традицією прийнято освячувати пальмові гілки, які у нас замінюються гілочками верби. На богослужіннях цієї седмиці, вже починаючи з понеділка звучать стихири і тропарі присвячені цьому святу.
Суботу шостого тижня посту називають Лазаревою, так як в цей день православна Церква згадує чудо воскресіння Христом праведного Лазаря. Спогад цієї події дуже важливий і показовий для всіх людей. Христос воскресив праведного Лазаря для того, щоб свідчити всім про можливість загального воскресіння в день Страшного Суду.
І що неможливо створити людині - МОЖЛИВО БОГУ.
Напередодні в п'ятницю відбувається велике повечір'я. У день Лазаревої суботи служиться Літургія святителя Іоана Золотоустого.
Ці свята - Лазарева субота і Вхід Господній в Єрусалим підводять нас до особливого періоду - Страсної седмиці, який вже не є частиною Великого посту, а наближає нас до дня Воскресіння Христового.
Що можна їсти на шостому тижні Великого посту?
Можна їсти овочі, фрукти, крупи різного роду, але не дозволяється прийняття їжі тваринного походження, також з понеділка по п'ятницю, якщо на ці дні не припадає будь-яке свято, не вживається і рослинна олія.
Однак слід пам'ятати, що всі ці правила прописані в монастирському статуті.
Миряни (тобто не ченці), як правило, постять м'якше - наприклад, обмежуються тільки винятком їжі тваринного походження і риби (або риби в будні дні).
В день свята Входу Господнього в Єрусалим на трапезі дозволяється риба. У Лазареву суботу дозволяється ікра.
Схожі матеріали:
Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.