ТОП матеріалів за рейтингом    Найбільш обговорювані    Зверніть увагу!    Соціальний захист     ТОП найпопулярніших    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   




Особливості Сьомого тижня Великого посту

Цей тиждень присвячений спогадам останніх днів земного життя Ісуса Христа. Всі служби Страсної седмиці символізують духовний хід по Хресному шляху разом з Христом. Цей тиждень є унікальний ще й за своїм богослужбовим устроєм. Кожен день не схожий на інший. На богослужіннях співається ряд піснеспівів, які можна почути тільки в цей період.

Особливо прийнято виділяти три дні у Страсному тижні - Великий Четвер, Велику П'ятницю і Велику Суботу. Це свого роду кульмінація цього тижня.

Великий Четвер (Чистий Четвер):

Зранку служиться Літургія Василія Великого, згадуючи Таємну вечерю, на якій було встановлено перше Причастя. Увечері здійснюється утреня Великої П'ятниці - тривале богослужіння, на якому читаються 12 Євангелій про страждання Христа.

Окрім подій Таємної Вечері, в цей день також згадується страшна ніч в Гефсиманському саду в очікуванні смерті, зрада Юди і засудження Господа на смерть.

Велика П'ятниця:

У цей день ми згадуємо поховання Христа Спасителя, його покладення у Гріб. Свята Літургія у Велику П’ятницю не служиться.

Вдень в храмах, як правило, здійснюється винесення Плащаниці, а ввечері Чин поховання. Читається канон, в якому оплакується померлий Спаситель. Це момент найвищого душевного напруження.

Велика Субота

Це останній день перед Пасхою Христовою.

У першій половині дня служиться Божественна літургія Василя Великого. Під час богослужіння здійснюється Великий вхід і малий вхід перед Плащаницею, і тут ми згадуємо сходження Христа в пекло і перемогу Його над пеклом і смертю. Саме тому цей день ще називається днем тиші: земля завмирає в очікуванні дива Воскресіння.

У минулі століття саме в цей день відбувалося хрещення оголошених (нехрещених), в зв'язку з цим в богослужінні присутні численні старозавітні читання: 15 паремій, 15 уривків з книг Старого Завіту. Ці уривки говорять про страждання, смерть і воскресіння Спасителя, Сина Божого, і прийдешньої слави Церкви Новозавітньої. А на Літургії замість Херувимської пісні співається древній гімн Єрусалимської церкви: «Нехай мовчить всяка плоть людська, і нехай стоїть із страхом і трепетом, і ні про що земне в собі не помишляє; Цар бо над царями і Господь над володарями приходить у жертву Себе принести і дати Себе на поживу вірним. Перед ним ідуть чини ангельські, з усяким началом і владою, многоокі херувими і шестикрилі серафими, лиця закриваючи і співаючи пісню: алилуя, алилуя, алилуя».

Після закінчення Літургії у храмах освячують паску, яйця та іншу їжу. Увечері починається читання книги Діянь апостольських і триває до початку полуношниці.

О дванадцятій годині ночі розпочинається полунощниця, на якій співається канон Великої Суботи. По її закінченню священнослужителі мовчки переносять Плащаницю з середини храму у Вівтар і кладуть її на Престіл, де вона залишається до Свята Вознесіння Господнього, в пам'ять сорокаденного перебування Ісуса Христа на землі після Його Воскресіння з мертвих.

Що можна їсти на седмиці?

Можна їсти овочі, фрукти, крупи різного роду, але не дозволяється прийняття їжі тваринного походження (молоко, яйця, м'ясо і риба), також з понеділка по п'ятницю, якщо на ці дні не припадає будь-яке свято, не вживається і рослинне масло. У Великий Четвер (Чистий Четвер) дозволяється рослинна олія. Велику П'ятницю (Страсну П'ятницю) - рекомендується проводити без їжі. Однак слід пам'ятати, що всі ці правила прописані в монастирському статуті. Миряни (тобто не ченці), як правило, постять м'якше - наприклад, не всі можуть провести день взагалі без їжі, і тому підкріплюють свої сили у Велику п'ятницю.

Піст - з одного боку час нелегкий, але він може стати для нас початком якихось важливих змін. Це період внутрішнього оновлення, коли ми можемо попрацювати над собою, спробувати пом'якшити наші серця. Головне, щоб те, що ми робимо, йшло нам на користь, а не на шкоду. І нехай для кожного з нас цей період Великого Посту, який завершується буде початком змін, початку життя справжнього християнина. Хай усім нам допомагає Бог!


Схожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
👁 874
Категорія: Гребінківське благочиння
Теги: піст, Великий піст


НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
/_sf/14/50421129.jpg

Це дійсно працює: коли треба наносити парфуми, щоб аромат тримався якнайдовше

/_sf/14/48545918.jpg

Що подарувати мамі на День матері: ідеї оригінальних подарунків

/_sf/14/54877133.jpg

Заключні ігри з футзалу в рамках проєкту «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги»

/_sf/14/31261542.jpg

Написання реферату

/_sf/15/79319232.jpg

«Лавандова оаза» в селі Глухове Полтавського району

/_sf/14/88048165.jpg

Нове дослідження показало, як можна запобігти розумовій стомленості

/_sf/14/18628872.jpg

Карлсон висміяв слова Путіна про "денацифікацію"

/_sf/14/57409420.jpg

Найкращі привітання з Великоднем: що побажати друзям, батькам та колегам

/_sf/14/01271784.jpg

В чому різниця між військовозобов'язаним та призовником

/_sf/14/82774962.jpg

План робіт у саду та городі на квітень



ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Маммопластика: як операція змінює життя ...

/_pu/71/34265611.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Як зробити чорно-білий портрет у професі...

/_pu/71/18244687.jpg

Хто частіше страждає на психічні розлади...

/_pu/70/85335980.jpg

Гортензія восени – різати чи ні

/_pu/71/65163780.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Дизайнерский ремонт: как создать идеальн...

/_pu/71/73802872.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg