Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Суборенда земельної ділянки

Гребінківське бюро правової допомоги інформує про найактуальніші питання


Суборенда земельної ділянки – це передача земельної ділянки її користувачем (орендарем) іншій особі в користування без зміни її цільового призначення на строк та на умовах, визначених договором оренди.
Порядок передачі земельної ділянки в суборенду врегульовано статтею 8 Закону України «Про оренду землі».

Користувач земельної ділянки має право прийняти рішення про передачу її в суборенду у разі, якщо:
  • право оренди зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (для договорів оренди, укладених після 01.01.2013) або договір оренди земельної ділянки зареєстровано у встановленому законодавством порядку (територіальними органами земельних ресурсів, до 01.01.2013);

  • орендодавець погоджується з передачею земельної ділянки в суборенду (право передавати земельну ділянку визначено договором оренди як право орендаря; орендар надав письмову згоду на передачу земельної ділянки в суборенду; орендодавець не надіслав письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення протягом одного місяця після отримання звернення орендаря з цього приводу).
Звертаємо увагу, що строк, на який укладається договір суборенди, не може перевищувати строк оренди земельної ділянки.

Суборенда земельної ділянки
 

У разі припинення договору оренди, чинність договору суборенди земельної ділянки припиняється.
Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому.

За згодою сторін договір суборенди земельної ділянки посвідчується нотаріально.

Орендарі земельних ділянок сільськогосподарського призначення на період дії договору оренди можуть обмінюватися належними їм правами користування земельними ділянками шляхом укладання між ними договорів суборенди відповідних ділянок, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.

Якщо орендарем земельної ділянки є ініціатор створення індустріального парку, така земельна ділянка або її частини передаються ним у суборенду учасникам індустріального парку відповідно до земельного законодавства України без попереднього погодження з орендодавцем, якщо це не суперечить договору оренди такої земельної ділянки.

Окремо звертаємо увагу, що статтею 8 Закону передбачено можливість передачі в суборенду частини орендованої земельної ділянки. Але для цього необхідно визначити таку частину орендованої земельної ділянки встановивши її розмір та межі.

Встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди проводиться відповідно до топографо-геодезичних і картографічних матеріалів.

За результатами таких робіт складається технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди. Порядок її складання визначається статтею 55-1 Закону України «Про землеустрій».

На підставі складеної документації із землеустрою відомості про частину земельної ділянки, на яку поширюється дія договору суборенди земельної ділянки, включаються до Державного земельного кадастру (стаття 15 Закону України «Про державний земельний кадастр»).

Відповідно до статті 8 Закону договір суборенди земельної ділянки підлягає державній реєстрації. Але ця норма вже втратила актуальність, оскільки з 1 січня 2013 року право оренди та суборенди підлягає державній реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно в порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. У разі припинення договору оренди чинність договору суборенди земельної ділянки припиняється.

Договір суборенди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір суборенди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Розірвання договору суборенди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.

Гребінківське бюро правової допомоги
пров. Спортивний, 11,
 м. Гребінка


Схожі матеріали:

👁 881
Категорія: Правова допомога
Теги: Суборенда, земельна ділянка, Договір суборенди землі, Договір



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Ці продукти негативно впливають на настр...

/_pu/70/96562806.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Шампунь от перхоти: как выбрать и исполь...

/_pu/71/62214789.jpg

Як правильно мастурбувати дівчині чи хло...

/_pu/71/57037984.jpg

Выбор ванной: советы и рекомендации для ...

/_pu/70/78046939.jpg

Как выбрать витамины для собак?

/_pu/71/65308233.jpg

Хто більше переживає після сварки – чоло...

/_pu/71/20854178.jpg

Чи можна сипати золу під буряки: 80% гор...

/_pu/70/38509166.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Вибір аутсайдерів тижня 7 НФЛ: хто розла...

/_pu/71/89334762.jpg